הבלוג של יערה די סגני

מוכנה לפרוש כנפיים

בת 48, אימא למתבגר ולגברת פלפלת. נשאבת סדרתית, מולטיטאסקרית כרונית, מכורה כבדה לסמארטפון ולאנשים. אוהבת לבשל ולהאכיל, לקרוא, סלסה, ג'וג'יטסו, אופניים, סאפ ושלום עולמי ממציאה את עצמי מחדש ונהנית מכל רגע.

עדכונים:

פוסטים: 178

החל מאוקטובר 2013

לפני שנה פרסמתי בחיל ורעדה פוסט ראשון. מאז הצטרפו אליו עוד שישים. היום, כששואלים אותי מי אני, התשובה היא: אישה עובדת, אימא, בת זוג ובלוגרית. כן, אני בלוגרית.

05/11/2014

הכתיבה תמיד היתה שם, מכתבת נוער ב”מעריב לנוער” ועד לשירים שבמגירה ולחלומות גדולים ש(עוד) לא נכתבו. עכשיו אני לא מבינה איך לא כתבתי קודם ועד היום אני לא יודעת מה דחף אותי לכתוב במרחב הוירטואלי ולחזור לעשות זאת שוב ושוב, אבל גם בלי לדעת למה, אני מברכת על כך מדי יום, פשוט כי זה עושה לי טוב.

בפוסט הראשון  דיברתי על “משבר” גיל הארבעים שהגיע קצת מאוחר אבל כל כך טוב, על פרפרים בבטן, על שינוי, על פריון, על ילדים, על זוגיות ועל משפחה. כמעט 700 מילים (ארוך מדי) ו-700 נושאים שונים.

למחרת, אחרי ההתמוגגות מהתגובות,  נלחצתי. בסוף הפוסט שאלתי אם תישארו איתי, אז מה יקרה אם לא יהיה לי על מה לכתוב? מבוהלת, נכנסתי למקלחת ועם המים התחילו לזרום מילים ומאז לא הפסיקו. שישים פוסטים שנולדו במקלחת, בפקקים, בשקט של הלילה, ברכבת, בבתי קפה, במטבח, תוך כדי שיחות ובראש, הכי הרבה בראש. אחרי שנה ושישים פוסטים אני יכולה להגיד בביטחון שזה לא זמני ושהבלוג הזה הוא מתנת יום ההולדת הכי נפלאה שנתתי לעצמי אי פעם.

בפוסט הראשון כתבתי על שינויים שהיו ועל אלה שיהיו, על הכנפיים שאני רוצה לפרוש, על הרצון להמציא את עצמי מחדש. מאז החיים זימנו לי הזדמנויות, חוויות ואנשים שאני לא יודעת איך חייתי עד כה בלעדיהם. התחדשות וחברות נפש בגיל 40 פלוס? כן, לגמרי.

shutterstock_189264479
צילום: Shutterstock

זו השנה שבה יצאתי מהבית התחלתי לעבוד בעבודה חדשה (ולבלות בפקקים)

זו השנה שבה התחלתי והשלמתי את תכנית המנהיגות “סדר חברתי חדש” של ויצו שפתחה לי שתי עיניים ואלף דלתות

זו השנה שבה הבנתי שיש לי אג’נדה וכמה חשוב לי לקדם אותה

זו השנה שבה גיליתי שסלונה היא לא רק אתר, היא בית, היא קהילה מחבקת, היא משפחה

זו השנה שבה כולנו עברנו מלחמה והיא עשתה לנו משהו. לי היא גרמה לרצות לעשות הכל כדי שזה לא יקרה שוב

2014-07-21 10.40.50 1325 me IMG-20140802-WA0017

זו השנה שבה כתבתי על החיים, על אימהות, על נשיות, על סרטן, על דימוי גוף, על פוליטיקה, על פמיניזם, על גירושים, על שורדי שואה ועל ילדי פליטים, על ציונות בעידן המילקי ועל החזרה לחיות בארץ, על עבודה ועל החיים ועל מה שביניהם וגם על אוכל ועל חמותי ועל שטויות. בניגוד לכל החוקים והכללים לא התמקדתי בתחום מסוים. אני לא בלוגרית אוכל ולא בלוגרית הורות או חינוך, אני לא בלוגרית פוליטית או בלוגרית פמיניסטית, אני גם וגם כי כזו אני, אקלקטית.

SixGorgeous2712

היו פוסטים שכתבתי שצללו בשקט, חלקם אני יודעת למה, חלקם לא.

היו פוסטים שכתבתי שכיכבו, שקודמו ואף התפרסמו בדפוס

היו פוסטים שכתבתי לא תחת שמי ושלעולם לא תדעו שהם שלי

היו פוסטים שגרמו לאנשים לצחוק, לחשוב, להזדהות, לבכות, להסכים, לא להסכים, או שלא עשו להם כלום.

היו ויהיו פוסטים טובים יותר וטובים פחות אבל הם כולם שלי ומרגע שהנחתי אותם פה, הם גם שלכם, אם תרצו.

ויש את הפוסט הזה, שסובב סביב עצמו וסביבי ומספר איך נולדה בלוגרית. אולי תתעניינו, אולי לא, אולי תשאבו השראה ואולי תדלגו. זה פוסט סגירת המעגל וחגיגות יום ההולדת שלי ושל הבלוג.

ולסיום – כאשר אתם עושים לייק לפוסט, מגיבים, משתפים או נרשמים לעקוב אחרי – אתם נותנים לי מתנה. בעיקר כאשר הדברים שכתבתי עשו לכם משהו, עזרו לכם, נגעו. זה אולי לא נראה לכם חשוב, אבל זה עולם ומלואו. תודה.

14248131871_0823a269c8_b

הדברים החשובים בחיים (צילום: נאוה רייץ)

תמונת נושא: Shutterstock

עוד מהבלוג של יערה די סגני

תצוגה מקדימה

380 רקפות, קהילה אחת

ראשון בלילה, אני נכנסת רק שנייה אחת אחרונה לאחת הקבוצות בפייסבוק לפני שאני קורסת בסוף יום ארוך. מודעה שהעלתה חברה מישוב שכן לוכדת את עיני. סיפור שהוא עולם ומלואו המסוכם במספר מילים קצרות. עַתַי הקטן חלה בסרטן, למרבה...

תצוגה מקדימה

ילדה עם תלתלים

אני אימא לילדה עם תלתלים, זה קצת הפתיע אותי, הקטע עם התלתלים, למרות שזה לא ממש היה בלתי צפוי, בכל זאת, הילדה 50% ג'מייקנית, אבל כך או אחרת, יום אחד הבנתי שאני אימא לילדה עם תלתלים ושיש לעובדה זו השלכות ומשמעות, מעבר לזה שזה ממש...

תצוגה מקדימה

סליחה, מי את?

כבר 44 שנים שאני הנכדה שלה, הנכדה הבכורה ובשבע השנים הראשונות גם היחידה. כשהייתי בת 10 היא וסבא שלי עלו לארץ ובאו לגור ממש לידנו, רק בניין אחד הפריד בינינו. הייתי קוראת להם מהחלון, פוגשת אותם ברחוב ובמכולת, אוכלת אצלם ארוחת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה