הבלוג של יערה די סגני

מוכנה לפרוש כנפיים

בת 48, אימא למתבגר ולגברת פלפלת. נשאבת סדרתית, מולטיטאסקרית כרונית, מכורה כבדה לסמארטפון ולאנשים. אוהבת לבשל ולהאכיל, לקרוא, סלסה, ג'וג'יטסו, אופניים, סאפ ושלום עולמי ממציאה את עצמי מחדש ונהנית מכל רגע.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל מאוקטובר 2013

אומרים שמעסיקים פוטנציאליים משקיעים שש שניות בקריאת קורות חיים של מועמדים. איך אפשר להציג את עצמנו, את האני האמיתי שלנו במסמך כזה?

01/12/2013

אחרי שנים רבות בהן ניהלתי עסק עצמאי, אני מוצאת את עצמי מוכנה לשינוי, מחפשת כיוון חדש ולהפתעתי, שוקלת לעבוד כשכירה, דבר שלא ממש עשיתי בעבר. בגילי המתקדם אני מוצאת את עצמי שואלת שאלות בסיסיות שאנשים שגילם מחצית מגילי כבר יודעים עליהן את התשובות מזמן. באיזה אתרים לחפש? האם להיעזר בחברות השמה? איך צריכים להיראות קורות חיים?  האם לשלוח אותם לכל חברי ומכרי כדי שיעזרו, או שזה ממש לא לעניין? איך עובד LinkedIn והאם זה באמת כלי מועיל? האם להירשם לאתרי חיפוש עבודה כאלה ואחרים? לשלם? ללכת רק על קשרים? ועוד ועוד.

במקביל עולות תהיות לגבי מה שמעסיקים מחפשים. אישה בת 40 פלוס היא לא בדיוק מוצר לוהט בשוק העבודה ולי לא ממש ברור למה. בגיל 42 הסבירות שאיעלם לחופשת לידה אפסית, אני לא מטופלת בתינוקות או בילדים צעירים מאוד שזקוקים רק לאימא, צברתי ניסיון וכישורים, הראיה שלי בשלה ועדיין יש לי הרבה אנרגיות, רצון ויכולת לתרום ולחדש וגמישות מחשבתית.

אני יושבת מול קורות החיים שלי, מסמך עובדתי יבש שאמור לספר למעסיק פוטנציאלי שלא מכיר אותי מי אני ומה אני יכולה לעשות בשבילו. אני יודעת שהשקעה בקריאת מסמך זה עומדת ביחס הפוך להשקעה שבהכנתו. אני יודעת שיש לי שש שניות. שש שניות להתבלט, למשוך את תשומת הלב הנכונה ברגע הנכון ובדרך הנכונה, שש שניות לעשות זאת ועדיין להיות אני, בלי גימיקים, בלי רעש וצלצולים, אני.

במפגש פנים אל פנים אין שום קושי, אני רהוטה, יודעת ליצור קשרים טובים עם אנשים בזמן קצר, יודעת לתאר את הכישורים החשובים והרלוונטים שלא תמיד יש להם את הרובריקה המתאימה בקורות החיים. לאחרונה קרה לי מספר פעמים שקיבלתי משוב חיובי מאוד ואף הצעות של ממש במפגש כזה. אולי אחת מהצעות אלה תתממש (וזה יהיה ממש נפלא), אבל אם זה, צריך להמשיך לנדוד באתרים שונים, לשלוח קורות חיים ולקוות שאיכשהו, בין הגיל, ההשכלה והניסיון המקצועי, בשש שניות פחות או יותר, האני האמיתי יציץ ויקרוץ מספיק כדי לעבור לשלב הבא.

כמי שרגילה לעבוד עם לקוחות שפונים אלי ולא רגילה למכור את עצמה, יש בתהליך הזה משהו זר, לא נוח, קצת מקטין. אז תגידו, מתרגלים לזה?

עוד מהבלוג של יערה די סגני

תצוגה מקדימה

380 רקפות, קהילה אחת

ראשון בלילה, אני נכנסת רק שנייה אחת אחרונה לאחת הקבוצות בפייסבוק לפני שאני קורסת בסוף יום ארוך. מודעה שהעלתה חברה מישוב שכן לוכדת את עיני. סיפור שהוא עולם ומלואו המסוכם במספר מילים קצרות. עַתַי הקטן חלה בסרטן, למרבה...

תצוגה מקדימה

ילדה עם תלתלים

אני אימא לילדה עם תלתלים, זה קצת הפתיע אותי, הקטע עם התלתלים, למרות שזה לא ממש היה בלתי צפוי, בכל זאת, הילדה 50% ג'מייקנית, אבל כך או אחרת, יום אחד הבנתי שאני אימא לילדה עם תלתלים ושיש לעובדה זו השלכות ומשמעות, מעבר לזה שזה ממש...

תצוגה מקדימה

סליחה, מי את?

כבר 44 שנים שאני הנכדה שלה, הנכדה הבכורה ובשבע השנים הראשונות גם היחידה. כשהייתי בת 10 היא וסבא שלי עלו לארץ ובאו לגור ממש לידנו, רק בניין אחד הפריד בינינו. הייתי קוראת להם מהחלון, פוגשת אותם ברחוב ובמכולת, אוכלת אצלם ארוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה