הבלוג של יערה די סגני

מוכנה לפרוש כנפיים

בת 48, אימא למתבגר ולגברת פלפלת. נשאבת סדרתית, מולטיטאסקרית כרונית, מכורה כבדה לסמארטפון ולאנשים. אוהבת לבשל ולהאכיל, לקרוא, סלסה, ג'וג'יטסו, אופניים, סאפ ושלום עולמי ממציאה את עצמי מחדש ונהנית מכל רגע.

עדכונים:

פוסטים: 180

החל מאוקטובר 2013

כל הורה יודע שחודשי הקיץ יקרים במיוחד. ספרי לימוד, ציוד לבית הספר, בגדים, בילויים, חופשות וכמובן קייטנות. קייטנות הקיץ המסובסדות הקלו עלינו אבל עכשיו גם אותן לוקחים מאיתנו.

10/06/2015

לפני שנה הושקה יוזמת בית הספר של החופש הגדול לילדי כיתות א-ב. מכל יוזמותיו של שר החינוך היוצא, שי פירון, זו היתה אולי היוזמה עליה חל הקונצנזוס הרחב ביותר. התכנית היתה טובה, הילדים נהנו, המורים שרצו בכך זכו לפרנסה נוספת וההורים זכו בשקט נפשי וחסכו אלפי שקלים, בעיקר ההורים שנזקקים לכך ביותר.

השנה, התכנית היתה אמורה לחול גם על ילדי כיתות ג-ד, אבל אז הוקדמו הבחירות, תקציב 2015 לא עבר ובוטלה הרחבת התכנית לכיתות ג-ד וכן התוכנית המיוחדת לתלמידי כיתות ג-ה מאוכלוסיות מוחלשות. במקביל, תקצב שר האוצר החדש, משה כחלןן, במסגרת ההסכמים הקואליציוניים, מיליוני שקלים לקייטנות לילדים במגזר החרדי הלומדים בבתי ספר בזרם הבלתי מוכר.

השנה שוב ישלמו מאות אלפי הורים אלפי שקלים לקייטנות פרטיות. השנה, שוב נראה את הטמפרטורות מטפסות מעלה מעלה ואיתן, את האוברדרפט מזנק, השנה אנחנו מגיעים לקיץ בתחושה של אי ודאות, אולי בכל זאת משהו ישתנה? אולי כדאי לחכות לרשום את הילדים לקייטנה פרטית? אולי יש סיכוי?

shutterstock_241714708

תמונה: Shutterstock

ועכשיו קמו הורים שלא מוכנים לשתוק, לא מוכנים לעמוד מנגד ופשוט לוותר על מה שהובטח לנו. אתמול זו היתה הקטנת הכיתות, היום אלה קייטנות הקיץ של ילדי כיתות ג-ד, מה ייקחו מאיתנו מחר?

לי אין ילדים בגילאים אלה אבל אני תומכת תמיכה מלאה במחאת ההורים כי הורים אלה הם השכנים שלי, קרובי המשפחה שלי, החברים שלי. אני תומכת בהם כי היום הפגיעה היא בכיס שלהם, ואם ניתן לזה לקרות, מחר תהיה פגיעה אחרת בכיס שלי. אני תומכת כי לנו, ההורים, אי מספיק ימי חופש, אנחנו חייבים לעבוד ולא יכולים להיות עם הילדים כל הקיץ, גם אם אנחנו מאוד רוצים וקייטנות הן ממש לא מותרות, הן צורך בסיסי שמאפשר לנו לצאת לפרנס את ילדינו.

אנחנו ציבור גדול, אין לנו כסף, אין לנו קשרים אבל יש לנו כוח ואנחנו צודקים. בואו נעמוד כולנו יחד ונקרא – די! קייטנות הן לא מותרות! גם לנו, ההורים, מגיע לנשום.

אתם מוזמנים להצטרף לדף הפייסבוק שהקימו ההורים “לא לביטול קייטנות הקיץ“, להתעדכן, לתמוך ולהשתתף במחאה.

Coverkaytanot

שוקו ולחמניה? יקר לי!

עוד מהבלוג של יערה די סגני

Thumbnail

380 רקפות, קהילה אחת

ראשון בלילה, אני נכנסת רק שנייה אחת אחרונה לאחת הקבוצות בפייסבוק לפני שאני קורסת בסוף יום ארוך. מודעה שהעלתה חברה מישוב שכן לוכדת את עיני. סיפור שהוא עולם ומלואו המסוכם במספר מילים קצרות. עַתַי הקטן חלה בסרטן, למרבה...

Thumbnail

ילדה עם תלתלים

אני אימא לילדה עם תלתלים, זה קצת הפתיע אותי, הקטע עם התלתלים, למרות שזה לא ממש היה בלתי צפוי, בכל זאת, הילדה 50% ג'מייקנית, אבל כך או אחרת, יום אחד הבנתי שאני אימא לילדה עם תלתלים ושיש לעובדה זו השלכות ומשמעות, מעבר לזה שזה ממש...

Thumbnail

סליחה, מי את?

כבר 44 שנים שאני הנכדה שלה, הנכדה הבכורה ובשבע השנים הראשונות גם היחידה. כשהייתי בת 10 היא וסבא שלי עלו לארץ ובאו לגור ממש לידנו, רק בניין אחד הפריד בינינו. הייתי קוראת להם מהחלון, פוגשת אותם ברחוב ובמכולת, אוכלת אצלם ארוחת...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים