הבלוג של סיוון צברה

הפייה

יזמית בדם, פרוייקטורית בהווייתי, אוהבת אוכל (רואים?) ומכורה להתפתחות אישית ולכל מרחב דיגטלי שמאפשר לי ביטוי. האמא של פיות הפיות, וגם פיית העסקים שמלווה פרפקציוניסטיות, וגם אמא של אורי ודור, התאומים הכי פושטקים שתפגשו.... +עוד

יזמית בדם, פרוייקטורית בהווייתי, אוהבת אוכל (רואים?) ומכורה להתפתחות אישית ולכל מרחב דיגטלי שמאפשר לי ביטוי. האמא של פיות הפיות, וגם פיית העסקים שמלווה פרפקציוניסטיות, וגם אמא של אורי ודור, התאומים הכי פושטקים שתפגשו. אוהבת הגדרות. כי ככה אפשר לשנות אותן.

עדכונים:

פוסטים: 10

החל ממרץ 2017

איך שחררתי את החזקה הנוקשה וקיבלתי את עצמי, החזקה החדשה

30/05/2019

החיים לימדו אותי שכדאי להיות חזקה. שצריך להיות חזקה. ועצמאית. זה לא ההורים, לא איזו גננת, או מורה. אלא החיים עצמם.

ככה יצא שהילדה המאוד עצמאית בקיבוץ, הפכה להיות אשה חזקה. כזו שיודעת לתת לכולם, עד שלא נשאר לה לעצמה. שיודעת לעשות המון המון המון פעולות, למלא את הלו”ז עד אימה, להיות עסוקה ונורא חשובה. לאכול מתישהו, משהו, באוטו, על הדרך. להישאר בלי חמצן, בלי אוויר. לרצות חופשה, או מסג’, או גם וגם על בסיס קבוע רק כדי לברוח מהעומס של עצמך. לישון. לעשות מקום להכל חוץ מלמה שחשוב באמת- אני. הרצונות שלי, הצרכים שלי.

כל אלה, הם איך שחייתי לפני שלמדתי לשים את עצמי במרכז.

הייתי נערה וגדלתי להיות אשה חזקה. כזו שלא מתעייפת ולא מתלוננת, לא מקטרת או רוטנת. כזו שפשוט עושה. חרוצה כזאת. לא נחה. לא צריכה עזרה. מסתדרת. שורדת. היא לא אומרת שקשה. היא לא יודעת איך זה שקשה, כי הכל בסדר בעצם… היא מחייכת רוב הזמן ובשאר הזמן, כועסת. כאילו כל שאר ההרגשות- מחוץ לסקאלה של החזקות.

לא צריכה טובות מאף אחד ולא מבקשת שום דבר. העיקר להיות עצמאית, לא תלויה. ובאמת אני לא צריכה אף אחד, ויכולה להסתדר גם לבד.
אבל למה לי?

 

צילום- שולמית בושינסקי

צילום- שולמית בושינסקי

היום זה מאוד ברור לי, שילמתי מחיר עצום על הלבד, על ה”חזקה” הזו שהייתי בחיי. לא כי חזקה זה רע, אלא כי השתמשתי בחוזק בתור שריון ולא מתוך עוצמה. כשאת כזאת חזקה וכל כך מסתדרת, כמה כבר באים להציע לך את עזרתם? את הרי לא צריכה. אצלך, הכל בסדר. כשאת חזקה ואין אפילו סדק להיכנס, את שומרת אותך רק לעצמך ואין אפשרות למישהו אחד להכנס לך ללב, להושיט לך יד או כתף בסוף היום. כי את הרי מסתדרת, עסוקה, בתנועה כל הזמן. כשאת כזו חזקה ונוקשה, אף אחד לא בא ללטף אותך בסוף היום, לא לשאול לשלומך עם כוונה אמיתית, ולא להציע לך עזרה לסחוב את הסלים מהאוטו או להחליף פנצ’ר.

האמת, שאת כל אלה אני בטוחה שגם את יודעת לעשות ולהסתדר איתם גם לבד, אבל למה לך?

והיום, אני עדיין חזקה. אבל מאמצת חוזק מסוג אחר. חוזק שבנוי מאומץ והתבוננות ורוך ואהבה והתמדה.
חוזק שיש בו הכלה ועיבוד ורגשות ולא את הצורך לרצות. חוזק עם עקבים ושמלה וחיוך ופרח בשיער, כזה שלא זקוק לצעקות כדי להביע כל דבר. כזה שמרשה לעצמו לקחת עזרה, כי למה לא בעצם?! זה לא אומר שאת חלשה.בדיוק להיפך! ואם את יכולה זה אחלה.
אבל זה לא אומר שאת צריכה לקחת הכל על עצמך ועל כתפייך. חוזק מתובל בצחוק ובהתפתחות וביכולת לעצור ולנוח, ולא לדעת וגם לטעות וגם לבכות. חוזק שיודע ל ה ר פ ו ת.

חוזק שיודע לקחת עזרה, לשחרר את האחיזה המכאיבה ופשוט
להיות.

עכשיו, אתן אולי מבינות טוב יותר למה בעסק של פיות הבישול, כל כך חשוב לנו להזכיר לכן שאתן אלופות, מדהימות, חזקות ומלכות ושזה ממש בסדר לקחת עזרה, לשחרר קצת, להישען אחורה.
ולתת לעצמכן להיות חזקות, לשחרר, לסמוך ולקבל עזרה.

לשים את עצמי במרכז, זו אומנות. ואנחנו שמחות להפיץ את המסר הזה דרך השירות הפשוט של בישול אצלכן בבית, כי מגיע לכן להרגיש ראויות לכל הטוב. להפסיק להסתפק בשאריות של אוכל, להזין את עצמכן רק “על הדרך” ובסוף אחרי כולן. מגיע לכן להיות מישהי חשובה בחיים שלכן. הכי חשובה, ראויה.

צילום- שולמית אופיר

צילום- שולמית בושינסקי

הפתעה לקינוח

אגלה בסוף שבכל סשן בישולים עם הפייה, אנחנו מזכירות לה, כמה היא מלכה שבכלל שמה את עצמה במרכז, והסכימה לקחת עזרה. זה בא עם כתר, כראוי למלכה.

להזמין פיית בישול https://www.bizimom.co.il

להכיר את השירות שלנו http://lp.vp4.me/n45c

לתת לייק בפייס https://www.facebook.com/ZabaraFairy

לשטוף את העיינים באינסטה https://www.instagram.com/sivan_zabara/

 

צילום- שולמית בושינסקי

צילום- שולמית בושינסקי

עוד מהבלוג של סיוון צברה

תצוגה מקדימה

החג של הקיבוצינקים

היא היתה בת 6, אולי 7. ילדה בכתה א, עם תלתלים שחורים קופצניים ורווח של שיניים חסרות. זה היה הרבה לפני שהיו באופנה חדי-קרן, משחקי מחשב וסליים. גם הרבה לפני שלילדים היה בכלל טלפון סלולרי. בעצם, באותה תקופה, גם להורים לא היו...

תגובות

פורסם לפני 3 weeks
תצוגה מקדימה

אי אפשר להנות מכל העולמות

לפעמים אנחנו כל כך תקועים במחשבה של מה אפשרי- ככה או אחרת? שחור או לבן? שהיא תהיה כזו או לגמרי כזו? מכירים? זה מחשבה כל כך פשרנית.. שנים חייתי לפיה. אמרתי...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה