הבלוג של fitzone

fitzone

FITZONEהינו סטודיו המבצע כיוון והתאמת אופניים הסטודיו קיים כבר תקופה ארוכה בענף, והמתודולוגיה בו הוא משתמש מתפתחת ומתקדמת כל הזמן. אם בעבר עבדו עם מדידות גוף וטבלאות בלבד, הרי שהיום נכנסים אמצעים מדויקים להקלטת תנוחת הגוף,... +עוד

FITZONEהינו סטודיו המבצע כיוון והתאמת אופניים הסטודיו קיים כבר תקופה ארוכה בענף, והמתודולוגיה בו הוא משתמש מתפתחת ומתקדמת כל הזמן. אם בעבר עבדו עם מדידות גוף וטבלאות בלבד, הרי שהיום נכנסים אמצעים מדויקים להקלטת תנוחת הגוף, ולמדידת השפעת השינויים ותוצר הכיוון.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מדצמבר 2016

התאמת אופניים לרוכב.

אז נכון שרכשת את אופני הכביש היקרים והטובים ביותר שעמדו בקדמת החנות שאתה כל כך אוהב לבקר בה ולשוחח עם עובדיה על הרכיבות הארוכות והקשות שלך. ונכון שרכשת את החליפה היוקרתית בצבעי קבוצת הפרו-טור כדי להרגיש בעליה לנס הרים בדיוק כמו הרוכבים הטובים בעולם.

אך אווי ואבוי… כחצי שעה לאחר תחילתה של הרכיבה, כפות הידיים מתחילות להירדם להן. לאחר כשעה הברכיים כבר החלו ללחוץ מעט, והדובדבן שבקצפת, פתאום הגב התחתון צועק וזועק למנוחה.

התאמת אופניים לרוכב היא כבר לא נחלתם של המקצוענים בלבד. התאמת אופניים לרוכב חשובה ביותר לשמירה על גוף הרוכב והרוכבת, שיפור היעילות על האופניים, ולחוויית רכיבה מהנה.

מניעת פציעות

התאמת אופניים לרוכב חשובה מאוד לשמירה על גופך למניעת פציעות, אשר לעיתים יהיו בלתי הפיכות. תוך כדי הרכיבה הרוכב מסובב את רגליו אלפי פעמים, שפירושן עשרות אלפי חזרות בתנועות המפרקים בפלג גופו התחתון של הרוכב.

גובה האוכף ומרחקו המדויק מציר הדוושות הוא קריטי. מנח ישיבה שגוי ייצור לחץ על אחד מהמפרקים: קרסול, ברך או ירך, ועלול לגרום לכאב במהלך רכיבה ולעיתים לדלקות ופציעות חריפות אף יותר.

גם לפלג גופו העליון של הרוכב חשיבות רבה: אורך המוט הכידון ורוחבו של הכידון לדוגמא יכולים לגרום ללחץ על הגב התחתון של הרוכב, על הצוואר, מפרקי הידיים, שכמות ואיברים נוספים. כל אלה עלולים לגרום לנו לבסוף לנזקים חמורים, ובמצבים קיצוניים אף להשבתה מוחלטת מרכיבה.

                  

יעילות

התאמת אופניים לרוכב ושינוי לתנוחת הישיבה האופטימאלית עבורו תשדרג באופן ניכר את יעילות הרכיבה.

כאמור, תנוחת הרכיבה היא אופטימאלית לכל רוכב ותקבע על פי מדדים אישיים כגון גמישות הרוכב, טווחי תנועת מפרקים ונתונים פיזיים כמו בעיות מפרקים, גב וכו’. תנוחה אופטימאלית תתייחס לכל אחד ממדים אלה באופן פרטני, ותאפשר לרוכב לנצל את מיטב הספק כוחו תוך שמירה על יכולות גופו.

443

עוד מהבלוג של fitzone

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

התאמת אופניים

התאמת אופניים אל התאמת אופניים הרוכב מגיע עם אופניו האישיים וביגוד רכיבה מלא אל הסטודיו מכנס, חולצה ונעלי רכיבה. שלב הראשון - עובר הרוכב ראיון מעמיק לגבי עומק עיסוקו בתחום,...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

התאמת אופניים

התאמת אופניים בשנים האחרונות התאמת אופניים נהיית פופולרית הרבה יותר, קיימות מספר שיטות להתאמת אופניים לרוכב, חלקן עובדות בצורה דומה וחלקן בצורה שונה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה