הבלוג של רחלי בן אהרון - finelines

finelines

הי, אני רחלי בן אהרון, מאיירת, יוצרת, ממחזרת, וגם מספרת על זה. אני כאן לתת לכם רעיונות מגניבים ליצירה, שהגיתי במוחי הקודח, גזרתי, ציירתי, הדבקתי, וכמובן צילמתי וכתבתי, כדי שגם אתם תוכלו להנות. מוזמנים להכנס לעולמי!

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאוגוסט 2015

follow your dreams

 

מאז שהתוודעתי לטכניקה הנקראת “פוטו – טרנספר” והתאהבתי בה, אני לא מפסיקה לחקור אותה ולראות  על אילו חומרים אצליח ליישם אותה. הפעם הלכתי על בד.

אם הצלחתי? מוזמנים להכנס ולקרוא!

חישוקי רקמה מודפסים בטכניקת פוטו-טרנספר

 

קודם כל, הסבר קצר על הטכניקה למי שלא מכיר: בטכניקה זאת, אנו מדפיסים איור או גרפיקה על משטחים שונים, כמו עץ או בד, בעזרת חומר הנקרא ג’ל מדיום. ג’ל מדיום הינו פיגמנט של אקריליק, ותפקידו העיקרי הוא להסמיך אקריליק, כך שייראה כמו צבע שמן. אבל אנחנו ננצל אותו בדרך שלנו, כמובן!

ניתן לקרוא על יישום הטכניקה על חומרים שונים בבלוג שלי, כאן.

הנה דוגמה לשימוש בפוטו – טרנספר על עץ, למשל:

פוטו-טרנספר על עץ

עכשיו, כשהבהרנו את הנקודה, הגיע הזמן להתחיל. קודם כל, נדפיס את האיור שבחרנו במדפסת לייזר, על נייר רגיל 180 גרם. אם האיור כולל גם טקסט, יש להדפיס אותו בתמונת ראי. ניתן לעשות זאת בהגדרות המדפסת או להפוך בתוכנת עריכת תמונות, אם יש לכם.

תמונת ראי

מחפשים רעיונות מה להדפיס? ניתן להעזר בחותמות הדיגיטליות שלי, אם יש לכם מדפסת לייזר, או בערכות היצירה, אם אין.

אפשר לגזור את האיור מסביב לקו המתאר, ואפשר גם להשאיר אותו על הדף הלבן, אם לא רוצים שגבולות הגזירה ייראו בסיום התהליך. אמנם הגבולות כמעט לא מורגשים, אבל בכל זאת.

נבחר את הבד הרצוי לנו. אפשר להשתמש בכל בד מחוספס. אני בדרך כלל משתמשת בבד גולמי, אבל זאת דרך מצויינת למיחזור שאריות בדים!

נגזור את חתיכת הבד בגודל המתאים. בעזרת מכחול נקי או ספוג, נמרח ג’ל מדיום על כל שטח הבד ונחכה לייבוש. לאחר מכן, נמרח שכבה שניה של ג’ל על הבד,וגם על הצד המודפס של הדף או של האיור הגזור, ונניח על הבד עם ההדפס למטה. נהדק מעט ונוציא בועות אוויר. יש לבצע את התהליך בלי להתמהמה, כדי שהג’ל לא יתחיל להתייבש. חשוב להקפיד על מריחה קפדנית ואחידה של הג’ל. מקומות שלא יימרחו – לא יישאר עליהם האיור. יתרון נוסף שמצאתי למריחת הג’ל על כל הבד – הבד לא נפרם לאחר שנמרח בג’ל.

הדבקת האיור על הבד

אחרי שהדבקנו את הנייר לבד, נניח את הבד להתייבש במשך מספר שעות. בחורף זמן הייבוש ארוך יותר. ניתן גם לייבש עם מייבש שיער במשך כמה דקות.

הבד מתייבש מספר שעות

אחרי שהבד יתייבש, הגיע הזמן לשפשף. בעזרת אצבע או סמרטוט טבול במים, נשפשף את הנייר, עד שלא יישאר ממנו דבר. אם נשארת שכבה אפורה על ההדפסה, סימן שיש עליה עוד שאריות נייר, וצריך להמשיך לשפשף.

משפשפים את הנייר

אחרי שלא נשאר נייר, הגיע הזמן לצבוע ולקשט! אפשר להשאיר את ההדפסה כמו שהיא, ואפשר גם לקשט בצבעי אקריליק או אפילו להוסיף רקמה.

צביעה באקריליק

אחרי שהאקריליק יבש, או אם סיימנו לרקום, הגיע הזמן למסגר את התמונה שנוצרה, בתוך חישוק הרקמה. חישוקי רקמה ניתן להשיג בחנויות יצירה.

מיסגור בחישוק רקמה

 

חשוב למתוח היטב את הבד ולהדק את הבורג.

מיסגור בחישוק רקמה

לאחר מכן, נגזור את שארית הבד בעיגול כחצי ס”מ מקצה החישוק ונדביק את קצה הבד לחישוק מאחור בעזרת דבק גוטרמן, שגם אותו ניתן להשיג בחנויות יצירה.

הדבקת שארית הבד לחישוק

נחכה כמה דקות לייבוש הדבק, וזהו! החישוק המקסים שלנו מוכן!

רוצים להכנס לחנות שלי ולקבל רעיונות על הדפסה על חישוקים? מוזמנים מכאן.

אשמח לקבל מכם הערות, רעיונות והכי חשוב – תמונות של חישוקים שיצרתם בעזרת ההדרכה שלי!

אפשר גם לשמור על קשר ולהתעדכן בדף הפייסבוק שלי, רחלי בן אהרון – Fine lines

אל תפסיקו ליצור!

חישוקים עבודת יד

 

 

 

עוד מהבלוג של רחלי בן אהרון - finelines

תצוגה מקדימה

יצירה בטכניקת פוטו טרנספר - מתלה ממוחזר לעגילים

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! מבטיחה ללמד אתכם כאן כל מיני רעיונות מדליקים ליצירה, והנה כבר מגיע הראשון: מתלה לעגילים, שמוחזר ממסגרת עץ של קנווס ישן, וכל זה בטכניקת פוטו טרנספר. ...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

עשו זאת בעצמכם - מתנות וברכות לראש השנה

זוכרים שפעם היינו מכינים בעצמנו כרטיסי שנה טובה, ואם לא מכינים בעצמנו, אז קונים אחד יפה ושולחים בדואר? איזה כיף זה היה, לשלוח ולקבל? להכין לבד זה עדיין כיף, אז הכנתי כמה רעיונות לכרטיסים ומתנות, שאפשר לעשות לבד לגמרי,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

איך להכין מתלים מדליקים מעץ ממוחזר

שאריות של עץ - מה עושים איתן? זורקים? מה פתאום! אפשר להכין מהן דברים מדהימים.כנסו לכאן לקבל רעיונות. מה עושים עם שאריות קטנות של עץ? אני הכנתי מהן שני מתלים מהממים בקלות,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה