הבלוג של נבחרת הרצות של סלונה

רצות על הכל

100 נשים, 10 שבועות ו-4 בלוגריות רצות. על הכל! רעות חוצה, מורן מישל, ריי שגב ורוני כהן הצטרפו לאתגר קבוצות הריצה לנשים בלבד של adidas וסלונה. בדרך הן מגלות לא מעט על המרוץ של החיים. Findyourmore#

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מדצמבר 2015

שבוע לפני המירוץ ובנות נבחרת findyourmore# חושפות את כל הדברים המצחיקים, המעצבנים, המשמחים וההזויים שאמרו להן במהלך החודשים האחרונים

17/02/2016

blog10_main

רעות חוצה 

“מה התחלת לרוץ? תיזהרי, אחותי נכה בגלל זה היום”

לא מפתיע שמרבית האנשים שנמצאים בחיי, או סתם חברים שלי בפייסבוק, יודעים שאני רצה. במפגשים חברתיים, בארוחות משפחתיות, לפעמים בהודעות בפייסבוק, אני מקבלת תגובות שונות ומגוונות על הריצה שלי.

האמת, יכולתי לספר לכם הרבה על הריצה ועל המשמעות שלה בחיי בתקופה הזאת, אבל זה עוד יגיע, כשהמירוץ יסתיים ואני אחתום את התקופה המדהימה הזאת.

בינתיים חשבתי, לשתף אתכם בתגובות הכי הזויות, מצחיקות לפעמים מעצבנות של אנשים שיודעים שאני רצה.

“את חופרת בפייסבוק אבל בזכותך יצאתי לרוץ”: התגובה החביבה עליי, כי מה יותר מעודד מלגלות שאני מעניקה השראה לאחרים. כי אם אני, בטטת כורסה מתקדמת במיל., גורמת לעוד מישהו לצאת לפארק, אז כנראה שהכל אפשרי.

“את רצה? זה לא בריא”: כן, כמו גם לאכול פלאפל, בשר אדום, בירה, לישון מאוחר וללכת לים. מבין כל כך הרבה תחביבים “לא בריאים” שטיפחתי בחיי, ריצה הוא ככל הנראה הבריא ביותר.

“את רצה? בסוף תמיד נפצעים”: כן, וקנאה עושה קמטים. זה נבדק מחקרית.

התגובות של המשפחה שלי נעות בין פירגון לחוסר חיבור למציאות. אמא שלי, למשל, בטוחה בכל פעם שאני מתקשרת אליה שאני רצה ממש באותו רגע – “היי אמא”, “היי חמודה, מה את עושה, את רצה?”. אז אמא, בואי נסגור את זה מעכשיו – כשאני רצה אני שומעת מוזיקה, מזיעה, מחשבת את קצי לאחור ונהנית לפרקים, אבל אני לא מתקשרת אלייך, או לכל בנאדם אחר, כי אני לא רוצה שיחשוב שאני איזה סוטה מין שמתנשף לו באוזן.

אני רצה כבר שלושה חודשים ומקבלת על זה תגובות רבות ומגוונות. הרוב המוחץ מפרגן, מתעניין, מחמם לי את הלב. גיליתי שריצה היא קרקע פורייה להיכרויות חדשות, עוד תחומי עניין משותפים עם חברים או מכרים. פתאום אני יכולה לדבר גם עם אנשים שלא חשבתי שיש לי איזה עניין משותף איתם. הצטרפתי לקהילת הרצים, היא גדולה יותר משחשבתי, כמה מחבריי הטובים ביותר חברים בה ואני אפילו לא ידעתי. איזה כיף להצטרף.

BOOST השבוע: כשלגמרי לבד ובכוחות עצמי ורצוני סיימתי 7 ק”מ ב-50 דקות והרגשתי בעננים.

נשמתי עמוק: מול הערות מייאשות של כאלה שלא מבינים כלום, נשמתי עמוק מהרבה סיבות והחלטתי שהדרך הטובה ביותר להתגבר היא להתעלם.

findyourmore# *נשבעת שזה קרה לי*: כשרצתי בפארק ושתי נשים זיהו אותי, “היי את מהדבר הזה של adidas בסלונה”. אחחח, חיי התהילה!

תראו אותי! כאן אני רצה. לא נפצעת, לא מדברת בטלפון, רק רצה. ונהנית.

blog10_reut_650

.

מורן מישל

“לאן את רצה?”

האהובים, החברים והקרובים שלי כבר ממש לא מתרגשים כשנכנס לי ג’וק חדש לראש. האמת, הם גם יודעים שלפעמים כמה מהר שזה בא, ככה זה גם נעלם. אבל לא עם הריצה. את זה כולם ידעו שאני הולכת לקחת ברצינות.

לפני שנתיים, כשהתאמנתי לבד, כל חיי השתנו והתרכזו סביב הריצה – השעות, האימונים, התפריט. שיגעתי אותם עם שייקים ירוקים והקראת זמנים לקילומטר. אבל הם, מה אכפת להם? כשאני רצה אני רגועה ויש יותר שקט בסביבה.

לפני חודשיים, כשחזרתי להתאמן לקראת מרתון תל אביב, היו קצת דאגות והרמות גבה. הרי בכל זאת בפעם הקודמת הצלחתי לדפוק לעצמי את הגב יפה, יש לי תינוקת בבית ואני עסוקה מעל הראש גם ככה. אז הבטחתי שאני לוקחת את זה באיזי ונהנית מהדרך, עושה את זה בשביל הבריאות. אבל שוב – זו אני והריצה.

- אז את שומעת סבתוש, החלטתי לרוץ חצי מרתון.

- נו, אני יודעת. ב-26 לחודש. את כבר יודעת היכן אני יכולה לעמוד כדי לראות אותך?

- בטח, אראה לך באינטרנט בדיוק איפה עובר המסלול.

- וכמה זמן זה לוקח לרוץ את ה-10 ק״מ?

- לא 10, סבתוש, בדיוק אמרתי לך, החלטתי לרוץ חצי מרתון.

- חצי מרתון? כמה זה חצי מרתון?

- זה בדיוק 21.1 ק״מ.

- 21 קילומטר???

- ועוד 100 מטר. בדיוק.

- נו, משוגעת.

טוב, סבתוש, אמרו את זה גם לפנייך, אבל לא גדולים ממך. כשזה בא ממך – אני מתמוגגת!

BOOST השבוע: שישי בבוקר. 18 ק”מ עם אפרת. אחלה התחלה לסופשבוע.

נשמתי עמוק: באחד הימים השבוע התעוררנו לפנות בוקר לריח שרוף בבית. מהר מאוד גילינו שהמיקרוגל הפעיל עצמו לדעת וגרם לשריפה במטבח. במקום לשבת לעבוד בריח של מדורה, לקחתי את ניבי בעגלה ויצאנו לריצה בנמל. אין יותר “נשמתי עמוק” מזה.

findyourmore# – לומדת להוציא את המוח להפוגה בזמן ריצה. מכל המאמצים בריצה – זה החלק הכי קשה עבורי, וגם הכי מתגמל כשאני מצליחה.

תראו אותי! הרבה יותר כיף לרוץ בשתיים.

blog10_moran_650

.

רוני כהן

“סליחה, את יכולה לרוץ בשקט?”

יש אנשים צנועים, יש אנשים שקטים, יש אנשים ביישנים ויש אותי. ממש לפני חודשיים, כשהתחלנו לרוץ והפייסבוק סער וגעש למשמע הבשורה ש-100 נשים הצטרפו לנבחרת הריצה של adidas, פנה אליי בחור בפייסבוק ושאל: “סליחה, את יכולה לרוץ בשקט? אני לא מבין על מה כל המהומה?!”

ובכן, התשובה היא כמובן “לא”, אני לא יכולה לרוץ בשקט ואני גם לא ממש מעוניינת. תבינו, לרוץ לכשעצמו זה לא דבר פשוט, אבל לרוץ בחורף, בגשם, בחוץ, זה אפילו די קשה ואיך אומרים, “קצת אהבה לא תזיק”.

מתברר שאנשים מאוד נהנים לראות מהצד איך אנשים אחרים מתאמצים, מזיעים, רצים ומגיעים להישגים. זה מעורר השראה, זה מעלה חיוך וזה גורם לפרגן למשהו שנראה לך בלתי אפשרי עבורך. מילים ומשפטים כמו “אלופה”, “מלכה”, “אין כמוך!”, “כל הכבוד!” ו”את השראה” מגיעות לבקר אותי בכל יום ונותנות לי כוח להמשיך לרוץ. וכך קרה שאני מוצאת את עצמי משתפת כל צעד קטן בדרך לריצת ה-10 ק”מ שלי.

כולם יודעים שקר לי, אבל אני רצה; שיורד גשם, אבל אני רצה; שמוקדם בבוקר, אבל אני רצה; שיום שישי היום, אבל אני רצה; שאין לי היום כוח, אבל אני רצה… פתאום מגיעות תגובות מפתיעות מאנשים שלא שמעתי מהם שנים, שמספרים לי שעשיתי להם חשק לרוץ ובוקר אחד הם נעלו נעלי ריצה ופשוט יצאו לריצה. אני, רוני כהן, עשיתי למישהו חשק לרוץ, מי היה מאמין?!

BOOST השבוע: ביום שישי, יום המנוחה הקדוש שלי, זינקתי מהמיטה וסיימתי בהצלחה ריצת 10 ק”מ!

נשמתי עמוק: היה אמור לרדת גשם והאימון היה על סף ביטול. מודה שקיוויתי שיבוטל, היה לי קרררר! אבל בסוף אלוהים החליטה אחרת והאימון יצא לפועל ואני יצאתי לרוץ.

findyourmore# - מאימון לאימון הגוף שלי מתחזק ואני מרגישה שהריצה הופכת להיות יכולת ופעולה שבשגרה, ממש כמו דיבור, אכילה, שינה ומקלחת. אני והריצה זה אחד.

תראו אותי! מי היה מאמין שאני וה-ULTRA BOOST שלי נהיה חברות כל כך טובות.

blog10_ronny8_650

.

ריי שגב 

“את מופרעת לגמרי, את יודעת?”

את הפוסט אני כותבת מ”אייר”, עיירה קטנה על הים התיכון במחוז פרובאנס שבצרפת. בן זוגי היקר רכש לנו זוג כרטיסים לחופשת הסמסטר אחרי המבחנים, ורק אחר כך התברר שזה יוצא בוולנטיינז דיי או “הולי וולנטין” במבטא צרפתי – רומנטיקה זה אנחנו.

כשתוכננה החופשה, לפני כחודש וחצי, לא תיארתי לעצמי עד כמה אהיה מחויבת לאימונים בשלב הזה של הפרויקט. כשהתקרב המועד התחלתי אפילו מעט לחשוש מההפסקה באימונים.

בערב הטיסה הספקתי להגיע לאימון אחרי יום שלם של צילומי העצמה לנשים (פרויקט מרגש שאני מריצה בתקופה האחרונה) – 12 שעות על הרגליים בלי שנייה של מנוחה ולפני שהספקתי לארוז. פשוט לא הייתי מוכנה לוותר על זה. בכל פעם שאנחנו מדברים בטלפון אחרי אימון הוא יודע שרצתי בלי שאצטרך להגיד.

זה עושה לי טוב, אין ספק בכלל. אז היה לי ברור שלחופשה הזאת אארוז גם את נעלי ה-ULTRA BOOST שלי והחלטתי ביני לביני שארוץ לפחות פעמיים (בלי קשר לדליקטסן והיין שאנחנו צורכים כאן בלי הפסקה).

אז אחרי לילה רווי אלכוהול הצלחתי איכשהו לגרד את עצמי מהמיטה המפנקת ולצאת לריצה על הטיילת של ניס, הייתי חייבת. אף פעם לא חשבתי שאהיה מהאנשים האלה שיוצאים לרוץ בעיר זרה ובאמצע חופשה רומנטית. כשחזרתי הוא בדיוק התעורר והסתכל עליי בהלם “את מופרעת לגמרי, את יודעת?”. כן חייכתי וחשבתי לעצמי שזו המתנה המושלמת שלי לעצמי בחג האהבה הזה.

BOOST השבוע: זו חופשה ראשונה מזה המון זמן שאני נותנת לעצמי לנוח. לשבת לחשוב, להיות עם חברים, לצחוק, לשתות, לאכול בלי לחשוב על קמפיין בגדי הים שמחכה לי ממש בעוד שבועיים. את הריצה הוספתי בשביל הנשמה ואני כל כך גאה בעצמי על זה.

נשמתי עמוק: הברכיים קצת מציקות, אז מיטל המליצה לי לרוץ על מדשאות או משטחי אדמה, רק לא על אספלט. מזל שבעיירה שבה אנחנו שוהים יש חוף ים קסום ופראי ויש שם גם דשא וגם חול.

findyourmore# - באחת הריצות הגיח רוטוולייר שחור ורץ לעברי, הפסקתי לרגע ואז המשכתי, אני לא אחת שמפחדת מכלבים… בפעם הבאה שהוא רץ לעברי במהירות עצומה הוא נתן לי ביס. אני לא יודעת אם זה אחראי או לא, אבל המשכתי לרוץ. אחר כך הלכתי לחטא את הפצע.

תראו אותי! זו אני והפכתי להיות אחת כזאת שרצה גם בחופשה בארץ זרה.

ray_blog10_650

עוד מהבלוג של נבחרת הרצות של סלונה

תצוגה מקדימה

רגע לפני: מכאן והלאה אנחנו ממריאות

רעות חוצה מניחה את חרדות הגוף והתסביכים מאחור, ורצה...

תצוגה מקדימה

אחת בשביל כולן, כולן בשביל אחת

מורן מישל לא סופר וומן הנטייה שלי לוותר לעצמי היא סוד די...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

10 מעלות לא יצליחו לכבות אותי

מורן מישל את אף פעם לא מסיימת כמו שהתחלת כבר 37 שנים שיום...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה