הבלוג של נבחרת הרצות של סלונה

רצות על הכל

100 נשים, 10 שבועות ו-4 בלוגריות רצות. על הכל! רעות חוצה, מורן מישל, ריי שגב ורוני כהן הצטרפו לאתגר קבוצות הריצה לנשים בלבד של adidas וסלונה. בדרך הן מגלות לא מעט על המרוץ של החיים. Findyourmore#

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מדצמבר 2015

בשבוע השביעי של אתגר findyourmore בחרו הבלוגריות להכיר לכן כמה מהנשים היותר מעוררות השראה בקבוצות הריצה של adidas וסלונה

28/01/2016

הקרן והשמש של קבוצת #run4ran

מורן מישל

לא סופר וומן

הנטייה שלי לוותר לעצמי היא סוד די שמור. כלפי חוץ כולם בטוחים שמדובר במינימום סופר וומן, אבל אני יודעת שכדי לצאת מהבית, לריצה ממש כמו לפגישה עם לקוח חדש, נדרשים תמיד שכנוע עצמי והבטחות לפרסים מרגשים בתום המאמץ. אבל אתמול כמעט ויתרתי… עד שאפרת צרי כתבה שהיא מגיעה.

10 דקות לתוך האימון אפרת איננה. אנחנו רצות והגוף מסרב להתחמם, ואפרת איננה. “טוב”, אמרתי לעצמי, “בכל זאת, בת 43 ואמא חד הורית לתאומות קטנות, עצמאית, והייתה חולה לפני כמה ימים, צריך להיות משוגעת אמיתית כדי לצאת בערב כזה”.

בסוף ההקפה השלישית ראיתי יד מנופפת לשלום וזיהיתי את החיוך המתוח מאוזן לאוזן. איך היא עושה את זה? איך היא תמיד מחייכת? איך היא מוצאת זמן וכוח בימים כאלה ארוכים וקרים להגיע לרוץ איתנו, ועוד מוסיפה ריצה בין לבין?

אפרת טוענת שמכל מה שהיא עושה במהלך השבוע, דווקא האימונים שלנו הם שומרי השפיות שלה. בניגוד אלי, שמשאירה את האיש בבית עם חבורת הבנות ויודעת שיהיה מי שידליק לי דוד לפני שאחזור, היא צריכה לקחת בייביסיטר בתשלום ולחמוק כשהקטנות ישנות. כשאני בורחת בשבת בבוקר לריצה בלי בעיה, אפרת צריכה לתמרן ולמצוא פתרון, או כמו שהיא אומרת – כל יציאה מהבית שלא בשעות הגן עולה 40 שקל לשעה, גם אימון, וזה שווה לה. אז אם היא מגיעה, שאני לא אצא לרוץ?!

אחד היתרונות בריצה בקבוצה הוא שמתוך הראייה את חברותייך את לומדת לראות גם את עצמך קצת אחרת. אני מסתכלת על אפרת מהשבוע הראשון, והחיוך לא יורד לה מהפנים. לא, היא לא סופר וומן, אף אחת מאיתנו לא כזו. אנחנו נשים אמיתיות. קשה לנו, יש לנו עוד אלף דברים בחיים, לאף אחת מאיתנו אין זמן עודף,אנחנו עייפות וכולנו כאן מסיבה אחת – בשביל עצמנו. ובעיני זה המון.אז וכשהן רצות לידי בכזו התמדה ודבקות אני רצה בלי שאלות ומרגישה כל אימון מנצחת.

BOOST השבוע: קבוצות ריצה בפייסבוק! איזה תענוג זה. אלפי אנשים שרצים באהבה, מעודדים, מייעצים ומשתפים בכל מה שתרצו לדעת – מסלולים, ציוד, קבוצות, ועוד ועוד.

נשמתי עמוק: השתתפתי השבוע בשני ימי צילומים, זו מבחינתי התרחשות שכל פעם דורשת לקחת נשימה עמוקה, אבל עמדתי בזה די בגבורה.

findyourmore# – בשבת בבוקר, בחופשה קצרצרה בצפון, עשיתי את כל המאמצים לוותר לעצמי ולא לצאת לרוץ בקור הנורא. הבת שלי, בת ה-9, דירבנה אותי ובסופו של דבר הצטרפה אליי. זה היה שיעור מקסים בנחישות וזמן איכות אמא-בת נפלא.

תראו אותי! תוכנית מתיחות חדשה בהנחייתו של עינב.

moran_week7

.

רעות חוצה 

הנשים שרצות לצדי

בשבוע שעבר סיכמנו בדיוק חצי מתקופת הזמן של האימונים וההכנות למרתון תל אביב. הנשים שפגשתי לפני חודש וחצי, שהיו אז ברובן זרות לי, הפכו לאט לאט לחבורה מגובשת ומצחיקה שחופרת בלי סוף בקבוצת הווטסאפ ובאימונים לא נותנת לאף אחד ליפול, או חלילה להתחיל ללכת.

כשהתבקשתי לשפוך אור על אחת הרצות שאיתי ולספר את הסיפור שלה, ניסיתי לבחור, ללכת על אחת אבל גיליתי שזו משימה בלתי אפשרית.

מבחינתי כל אחת ואחת היא אלופה עם סיפור מדהים – האמא הטרייה שהופכת עולמות כדי להגיע לאימון, הסמנכ”לית הבכירה שהחליטה יום אחד לעשות רק מה שהיא אוהבת ונהנית ממנו, שהחליטה לתרום לחברה ולהעניק מהניסיון שלה. בקבוצה שלי יש נשים שלא פשוט להן לרוץ, כי הגוף לא מקבל את זה בשלוות נפש, כי הן לא במיטבן בדיוק עכשיו. אבל אף אחת לא מוותרת, ואף אחת לא נשארת מאחור.

שתיים מהנשים שסוחפות את כולנו קדימה במרץ ובאופטימיות הבלתי נגמרת שלהן הן קרן ונוית.

קרן ונוית הן חברות ילדות שתמיד באות, הולכות ורצות ביחד. הן מהחזקות של הקבוצה, אלה שייצגו אותנו בחצי מרתון והן דופקות 15 ק”מ בתור חימום. אבל הן גם תמיד יעודדו את אלה שיותר קשה להן, תמיד יחייכו והן אחראיות במידה רבה לעובדה שהיום אנחנו חושבות שריצה זה כיף, למרות שאם מישהו היה אומר לי את זה לפני חודשיים, הייתי חושבת שצריך לאשפז אותו.

BOOST השבוע: השבוע כשמיהרתי לאנשהו התחלתי לרוץ ולרוץ ולרוץ, ורק אחרי 5 דקות של ריצה נזכרתי פתאום – היי אני רצה, וזה קלי קלות בשבילי! והגעתי בזמן. 

נשמתי עמוק: אתמול, כשנאלצתי לוותר על אימון אחד, אבל ההתרגשות של הבנות האחרות, התמונות והתחושה המנצחת של סיום האימון היו חסרים לי. 

findyourmore# – סביר להניח שזאת התקופה הכי מרגשת של חיי עם המון שינויים והתחלות חדשות. ודווקא בריצה הראש מתנקה ואני מרגישה את האוויר הקר מעורר אותי מבפנים ונותן לי תקווה.

תראו אותי! תראו אותנו, כוח הפוקסיה שלעולם לא מוותר.

reut-week7

.

רוני כהן 

מעוררות השראה

אני, שקבוצות נשים מכל הסוגים תמיד הלחיצו אותי, לא כל שכן קבוצת ריצה, מוצאת את עצמי פתאום “מתנסה”. מגיעה לאימונים, רצה למרחקים ארוכים, מלרלרת עם הבנות, עונה לכל ההודעות ואפילו הוגה בדיחות פרטיות. ובין לבין מציפות אותי מחשבות – מי תרוץ איתי את המסע, מי כמוני, מי שונה, עם מי אשמור על קשר גם אחרי קו הסיום ואיך תיראה מבחינתי הריצה ביום שאפסיק לרוץ עם הקבוצה?

זה כבר כמה שבועות שכולנו רצות, בגשם, בחולי, בימים ובלילות, אנחנו רצות. אין לנו כוח, לא בא לנו, הספה והמיטה כל כך מפתות, בעוד שהקור והגשם כל מייאשים. וכשאחת מאיתנו עומדת לוותר וכמעט על הסף לא להגיע ולהישבר ושואלת מאיפה לגייס את הכוחות, היא מקבלת תשובות לא רעות: אין כמו ההרגשה של “להיות אחרי”, העובדה שלא וויתרת שווה זהב. ואם את לא עושה את זה בשביל עצמך, אז את עושה את זה בשביל הקבוצה, כי כל אחת שנוכחת מקרבת אותנו להיות הקבוצה המנצחת.

אבל לו היה סקר בין כל האצניות, מי באמת נותנת לנו כוחות. מי מהווה מופת והשראה, מי היא האישה הכל-יכולה, התשובה הייתה מאוד ברורה: קוראים לה רוחל’ה, היא גרה במיתר, אי שם בדרום הרחוק, ואם היא הייתה צורה היא הייתה לב.  רוחל’ה היא בעצם כל מה שאני לא. היא יודעת להעריך כל דבר מקטן ועד גדול, היא נרתמת לכל משימה, מתישה או קשה, נותנת מעצמה לכולם גם אם זה בא על חשבונה, עושה הכל בשקט ולא דורשת הכרה. בקיצור היא אישה נדירה. ואם לא היינו נפגשות על מסלול הריצה, כנראה כל הסיפור הזה היה החמצה.

ואני, אני רצה עם, ליד, לפני, אחרי וביחד עם כולן. 25 נשים שרצות ושום דבר לא רודף אחריהן, פשוט אי אפשר לעצור אותן. ככה זה דיוות.

BOOST השבוע: לא נותנת לגשם ולסופות לנצח אותי. אני רצה למרות הכל!

נשמתי עמוק: רגע לפני אימון ריצה החלקתי בגשם וקיבלתי מכה בברך. לרגע היה נדמה לי שלא אצליח לרוץ – אז זהו שלא!

findyourmore# - הריצות הפכו לעוגן בלו”ז שלי. כל השבוע שלי סובב סביב מתי אני רצה. איך זה קרה?!?

תראו אותי! אני, רוחלה ונירית. אי אפשר לעצור אותנו, גם בגשם.

צילום: דיתי מרקל.

ריי שגב 

הכוכבות של הקבוצה 

שירה שלנו היא אשת קריירה, אם, רעייה ועוד המון דברים, אבל בשבילנו היא חברה אהובה בקבוצת הריצה שלנו. היא אישה בעלת כוח רצון שיכול להספיק לכולנו יחד. ממצב של לא לרוץ בכלל היא הגיעה ל-5 ק”מ בשלושה שבועות, ואחרי פציעה היא לא מוותרת וממשיכה להגיע לאימונים ולהתחזק בכדי לחזור בכל הכוח לקו הסיום של הפרויקט, מרתון תל אביב ב-26.2. כששאלתי את שירה מה זה findyourmore עבורך, זה מה שהיא כתבה לי. השראה אמיתית לימי החורף האפרוריים הללו.

“כשהייתי בת 16 נבחרתי לצאת לשליחות של הצופים בארצות הברית למשך חצי שנה והייתי צריכה to find my more כדי להתגבר על פחדים ומכשולים ולהרביץ ציונות בילדים בגילי וקצת יותר מבוגרים. בגיל 20 שוב רציתי “למצוא את היותר” שלי ונתתי את נאום חיי כדי להתקבל לעבודה ככתבת במעריב ואחרי פחות משנה מוניתי לכתבת הפלילים של העיתון. כמה שבועות אחרי זה מצאתי את העוד חצי שלי והתחתנו. בגיל 30 מישהו אחר אמר לי שאני צריכה לעשות יותר, אז יצאתי לשליחות ללונדון לייצג מדינה קטנה במזרח התיכון שאני כל כך מחוברת אליה. וככה כל כמה שנים אני חייבת למצוא משהו שהוא “יותר” וכבר יש לי כל כך הרבה more. יש לי בעל, יש לי 3 ילדים וחברים וקריירה ועוד ועוד ועוד ועוד ואני מבטיחה לעולם לא להפסיק לנסות”.

BOOST השבוע: בצילומים של adidas בסטודיו של רון קדמי היתה לי אתנחתא נחמדה וגם התמונות יצאו מגניבות. מתחילה להתרגל ללוק הספורטיבי עם הקוקו המתוח והטייץ.

נשמתי עמוק: לפעמים אני מרגישה שאני מתפרקת. הפעילות שהגוף לא רגיל אליה בשילוב עם הקור, עושים את שלהם. מיטל נותנת לי תרגילי חיזוק שאני מקפידה לעשות ועוד שבוע עובר בדרך למרתון.

findyourmore#בכל פעם שאני רצה אני משתפרת. בהתחלה אין לי מושג איך ארוץ יותר מ-5 דקות ובסוף איכשהו זה עובד ואני מסיימת 7.5 ק”מ בלי לשים לב.

תראו אותי! באימון של שישי, בנות הקבוצה כוכבות לוהטות.

ray-segev1_week7

עוד מהבלוג של נבחרת הרצות של סלונה

תצוגה מקדימה

רגע לפני: מכאן והלאה אנחנו ממריאות

רעות חוצה מניחה את חרדות הגוף והתסביכים מאחור, ורצה...

תצוגה מקדימה

10 מעלות לא יצליחו לכבות אותי

מורן מישל את אף פעם לא מסיימת כמו שהתחלת כבר 37 שנים שיום...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

על קו הזינוק לפני המירוץ

רוני כהן הפעם הראשונה שלי נוסעת על איילון ורואה אותו, את...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה