הבלוג של תכנית ההאצה - לאהבה

כמה אהבה זה מספיק אהבה

המרחק בין "לבד" - לזוגיות חדשה, הוא מרחק של 3 צעדים בלבד! רק 3 צעדים פשוטים, שילמדו אתכם את כל מה שאתם באמת צריכים בשביל שתוכלו למצוא מהר ובקלות אהבה וזוגיות!

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2012

 

יש לי חברה טובה, שיום אחד התקשרה אלי, והסבירה לי למה הכי שווה לאישה, לאהוב נשים. ולמה לדעתה ממש חבל, שהיא ואני אוהבות גברים, וש : “זה בזבוז זמן, ופשוט לא ילך בחיים”.


“את מכירה את זה שכל הזמן, צצות תיאוריות כאלה על איך ל “תקן” גייז? שזה קשור לעבר, לילדות…” היא שאלה אותי. (ולא, אני לא מכירה).


“אז אולי צריך להמציא את המצב ההפוך. איך לגרום לנשים לפרוש בכבוד מהמלחמה הזו  – כי אני פרשתי. נמאס לי, ואולי לא עוברת לצד השני, אבל אני בוחרת להפסיק. זהו אין לי כוח יותר”   –   “מה את לא מסכימה איתי?”


לא אמרתי כלום, הייתי קצת בהלם, מהתיאוריה הזו. וגם מהתפנית המהירה שהובילה למילים המוזרות, שהמשיכו את קו המחשבה שלה:  ”רק תחשבי מעיין, תחשבי איזה אושר זה היה יכול להיות, להתחתן איתך למשל”.


וזה היה הסיכום הסופי של השיחה הארוכה. ושל כל ההסברים ששמעתי. ולמה ללסביות הכי טוב בחיים. ולמה הכי טוב בלי גברים. ועוד הרבה מילים שאני לא יכולה לומר כאן. בעיקר בגלל התיאורים שלה על כל האנשים האלה, שלא מקבלים את השונה, ורק גורמים לאנשים להרגיש רע עם עצמם. ואת זה היא מבינה ומכירה מצוין.


אז לפחות בחלק של ההזדהות – היא שם, בצד השני. שזה טוב בפני עצמו.
תכלס, לא היה נעים לי להגיד לה שגם אם ישלמו לי מיליונים, לא הייתי חיה איתה אפילו יום אחד. בלי קשר בכלל אם היא גבר או אישה. כי כל זמן שההפרעות שלה עם סדר וניקיון נשארות בבית שלה, טוב לנו יחד.

אז מה הבעיה?

הבעיה שלנו, מתחילה ממש כאן, במחשבה הזו, שזה הגיוני וחלק מהחיים. שזה נשמע לך עוד סיפור רגיל, על כך שנשים לא מבינות גברים (וגברים לא מבינים נשים). אז לא, זה בכלל לא הכיוון שנתקדם אליו מכאן. בשביל הדברים הרגילים האלה לא צריך אותי, יש כבר מספיק. מעכשיו נתייחס לסיפור ההפך בדיוק.


והאמת, לנטייה המינית שלך, אין קשר כאן. שתי נשים יכולות להיתקל באותן ההפרדות, ההבדלים והפערים כמו שיש בין נשים וגברים. ויותר קשה אפילו להיות גבר שאוהב גברים. כי שם לא רק שיש פערים והבדלים, יש עוד כמה עניינים בתפיסות שרק מעמיקות את ההפרדה הזאת.

כל זמן שנמשיך לחשוב ולהעצים את ההבדלים והפערים, בסוף נצטרך חלליות כדי להגיע מנוגה למאדים. לפי איך שהעולם נראה היום, כשיותר מ-300 מיליון אנשים, מחפשים אהבה וזוגיות ולא מוצאים.

 

 

כדי שנוכל להבין יותר, להתקרב, ולאהוב אהבה אמיתית. כזו שמכבדת ומעריכה את ההבדלים. ולא כזו שממעיטה מערכם של אנשים. לא של נשים ולא של גברים.

הדרך הכי קלה להבין יחסית מהר, את הקושי שלכם כשאתם בדייט, ושקיים כאן. היא דרך סמלים.אחד הסמלים של אהבה וזוגיות נמצא במיניות האנושית, בסקס.


סקס הוא “מקום” שיכול להיות הכי מאושר, הכי חם, מרגש ואוהב. או הכי קר, מכאיב ופוגע שיש. לא לחינם זה כך. אהבה היא אחד הכוחות, רצונות, דבר, שיש בנו והוא טבעי וקל. והוא תמיד נוכח כאן. (אתם לא צריך ללמוד איך להתאהב, למשל).צריך שניים כדי להיות יחד באינטימיות – מחשבה ראשונה וקטנה לפני הדייט הבא


שני אנשים, באותו החדר, באותו זמן ואותו מזג אוויר. שומעים את אותה המוזיקה, באותה הטמפרטורה, ונוגעים באותם המצעים. שניהם חווים את האחדות הזו, ביחד. כדי ל”השיג” את אותה המטרה האחת. ולמרות שיש כאן שתי חוויות שונות, של כל אחד מהם בנפרד (לבד). ולמרות שהתחושות שלהם, ההרגשה, והתיאורים את מה שקרה שם, עד להשגת השיא, יהיו שונים. בסוף, בקצה של התהליך הזה, ההרגשה, המצב, והמקום שהם מגיעים אליו, הוא רק אחד. וקשה נורא לתאר ולהסביר אותו במילים.


החוויה הזו יכולה להיווצר רק כששני אנשים מתקרבים קרוב מספיק. קרוב ממש, ויוצרים מרחב אחד ואחר. “מקום” אחד, שמורכב משניהם ביחד. ושם ביחד, כל אחד (לבד), חווה את אותו ה”מקום”.


שם, ברגע הזה לבד בתוך היחד, במקום שנקרא ה – “שיא”, אין מגדרים, אין גברים ונשים, אין גייז וסטרייטים, אין שום הבדלים. יש אדם, יש אהבה, ויש מרחב ענק אחד לכולם. חוויה אחת.


בואו נתחיל לסכם, כדי שנוכל שלב אחרי שלב, להבין איך אנחנו יכולים לקחת את המחשבה הזו, ולהפוך אותה לכלי שישנה משהו אמיתי בחיים היום יומיים, הרגילים והמציאותיים.הבדלים, הבדלים אבל…


כדי שתשוקה תהפוך למוחשית, נשים צריכות גברים, וגברים צריכים נשים. כל אדם, צריך אדם אחר כדי לעשות אהבה באמת. כי כשאתם לבד שם, משהו קצת חסר.
ולא נכניס כאן עכשיו, עוד רעיון אחד חדש, שאומר לנו שאפילו את זה, לבד, אנחנו לא באמת עושים (לבד). כי בדמיון ובמחשבות שלנו, יש הדדיות גם. יש אחרים שם, נעדרים אבל נוכחים לגמרי.אז מה אמרנו כאן? ולמה? ואיך הדייט הבא שלך קשור לעניין?


● נכון שיש הבדלים בין גברים ונשים. זו אמת ברורה וחד משמעית. אבל יש לזה סיבה, והיא טובה. הסמל שלה הוא השיא של הסקס. ועל זה אין לנו ויכוח. (אני מקווה). אבל…


● בשביל שהשיא הזה יהיה באמת נפלא ומדהים וחם ומרגש ומסעיר במיוחד. כזה שיצור עבור שניהם ביחד, חוויה אחת. כל אחד משני החלקים האלה של השלם, צריכים לעשות, להיות ולפעול לפי הטבע שלהם ומה שהם (המגדר).


● כשדיברנו על “שיא” של סקס, לקחתי אתכם קצת הצידה מהנושא. מאיך אפשר למצוא אהבה וזוגיות, כמה שיותר קל ומהר. אז בואו נחזור אליו.


● אם תחליפו את המילה “שיא”, במילים “אהבה אמיתית וזוגיות טובה”. אז, אנחנו יכולים להמשיך בזה. להחליף עוד מילים מעולם המיניות – ולשים במקומן מילים מעולם האהבה, הזוגיות, והחיים ביחד.


להתפשט ולהיחשף  –  נחליף לפתיחות.


אחדות  –  לחיים משותפים. שניים שיוצרים דבר אחד, מקום אחד, וחוויה ש”השיא” שלה הוא יצירה של ילד, בריאה חדשה, אדם. שלא היה קיים עד לאותו המפגש. (ומזכירה שאנחנו מדברים בסמלים, חוויה של להגשים תשוקה למגע פיזי ושיא מיני, זה כמו ילד, רק במובן הסמלי. לא חייבים ילד בזוגיות טובה). ואם נפרט יותר, החיים המשותפים כוללים – מערכת כלכלית אחת, בית, דאגה, אחריות משותפת ועוד…


אם תחליפו ערום וגלוי  –  בעובדה שקשה לשמור ולהסתיר סודות, לשים מסכות, ולהיות אדם אחר ממה שאתה באמת, בחיים משותפים.


אם תחליפו מגע חם ואוהב  –  באחריות ודאגה.


אם תחליפו חיבוק  -  בתמיכה והערכה, ועוד…


● נשמע הגיוני? קצת לפחות?


אז… בואו נחבר את ההרגשה והמחשבה הזאת, למשהו קצת יותר עמוק. וכזה שיכול לשנות לכם משהו פנימי באמת. ונוגע ישר במה שקורה כל פעם שאתם יוצאים לדייט, ולא שמים אליו לב.גבר ואישה לדעתך שווים זה לזה או לא?


הם שני חצאים שווים של חוויה אחת, בית אחד, סקס אחד או שלא?

בלי כל אחד מהחלקים האלה, יש זוגיות אמיתית או לא?

בלי גבר ואישה אפשר ליצור אדם חדש? למישהו מהם יש יותר מחצי בעניין?

בלי גבר ואישה אפשר להגיע לשיא של המיניות? למי יש חלק יותר חשוב?

(אנחנו מדברים על סמל ומהות, ולא על הצורה של איברי הגוף. אין שום קשר כאן להעדפה מינית, בכלל. וזה היה המסר של כל הסיפור בפתיחה, ושל האווירה לאורך כל המאמר).

הם שניים שווים לצורך סקס ולצורך החיים בזוגיות?אז? מה באמת אתם מרגישים בדייט, שהולך טוב, נעים, ויש סיכויים להמשך קצת יותר רציני?


בכל פעם ששני אנשים נפגשים, בכל פעם שגבר ואישה יוצאים לדייט. ויש התחלה של תחושה, תחושה טובה, שיש סוג של אפשרות, או ציפייה עדינה, לקרבה אינטימית באווירה. יש בנו משהו עמוק, שזוכר את הטבע, שיודע, שקולט דברים.


כשאישה יושבת מול גבר, וגבר יושב מול אישה, כל אחד מהם בנפרד, מכיר, יודע, ומרגיש משהו מהיחד הפוטנציאלי הזה.


כמו שאהבה היא דבר שרוצים להרגיש מרגע הלידה, ולאורך כל החיים. כי היא חלק מהקיום שלנו. היא דחף, היא רצון עמוק וחזק. ככה קיים ומוטבע באדם הידע של המקום השלם, האחד, העמוק הזה.


והוא יודע, שבלי השני בלי מי שמולו, אין שום דרך להרגיש את הדבר האחד, את השיא.
והפירוש שאנחנו נותנים להרגשה ולתחושות האלה,  הופכים לאיתות… לסימון… לתמרור אזהרה…. וזהו!  לרגע הייתה משיכה והבנה, ועכשיו המחשבה, ההיגיון, והפחד לאבד את זה, מתחילים לעבוד.


אתם לא מפרשים יותר את הטוב, את המשיכה, ואת האפשרויות של שני שווים ביחד. אתם מפרשים את זה “ככוח” מסוים ועדין, שיש לאחר ולא לכם. מפרשים את זה כ”דבר” שיכול להשפיע עליכם. כי במצב כזה מרגישים שבלי האחר, בלי שהוא ירצה, אין את האפשרות להגיע למקום הזה. ושאולי האפשרות תעלם לכם.


ואז ברגע אחד, שבו הרגשתם קצת יותר הדדיות, ושווים. המאזן השתנה והשוויון ביניכם, נמדד כעת על משקל מסוג אחר לגמרי.


האדם האחר כבר לא חצי מחוויה אחת. הוא יותר מחצי, יותר ממך. ואין לך מושג במה או למה. (לי יש… וחשוב להכיר בזה. ויהיה כבר, במאמר אחר).


כשיש את המשיכה הראשונית וההדדיות, ואתם נורא רוצים את הכל, רוצים שהסמל יהפוך להיות קיים בכל המרחבים של החיים שלכם.


זה מקום שלא קל להיות בו. בעיקר למי שעדיין לא גיבש תפיסת עולם חזקה ויציבה. מי שלא מבין, שבאותו הרגע ממש. וביחד איתך, האדם שמולך, האחר, חושב ומרגיש בדיוק את מה שאתה מרגיש. כמוך. בדיוק כמוך.


הוא חושב שאתם יותר מחצי, שהוא לא שווה לכם.

(וגם לו אין באמת מושג במה או למה…אתם יותר. כי ההסברים ה”הגיוניים”, מגיעים קצת אחרי זה).


הסקלה הזאת, היא הדרך שלכם לראות את עצמכם. והיא כוללת ומורכבת מכל מה שחשבתם עד היום.


והמטרה שלנו, האמיתית היא להבין שכן, אולי יש הבדלים בין גברים לנשים. ואולי ללמוד עליהם זה חשוב, אבל יותר חשוב להכיר לפני הכל, במה אנחנו שווים.


סקס או זוגיות חדשה, שניהם מסמלים לנו, להתקדם למקום שהכי טוב, מרגש ונעים להיות בו. הכי מאושר ואמיתי בעולם. ויש בו כל מיני סוגים של “שיאים”. וזה תמיד מתחיל בהבנה, שמי שמולך, עכשיו, מרגיש כמוך ממש, ושווה לך.


ועם זה תצאו לדייט הבא. ואם לרגע הרגשתם משיכה, תדעו שהוא/היא הרגישו את אותו הדבר בדיוק. זה רק הסקלה שלהם, שמפרשת בתוכם, את המאזן החדש. (ולא כל משיכה, מחייבת הבנה והכרה עמוקה. לפעמים היא לא צריכה להמשיך, רק ללמד אתכם כמה דברים).


נסו להרגיש, את היציבות ואת הכוח שיש בשווה מול שווה.

כי זה טוב, זה יוצר פתיחות, הקלה ואמת. הרבה יותר נעים להיות במה שיש. ולא במה שאין לכם. ואולי, יש באחר.


יש לכם את כל מה שצריך. הטבע שלכם, הוא חצי שלם ושווה לכל חצי אחר.


אהבה: “הוראות הפעלה” קצת על הקורס האינטרנטי

אנחנו גם בפייסבוק

תודה


עוד מהבלוג של תכנית ההאצה - לאהבה

Thumbnail

למה את עוד רווקה? איך לא לשמוע את השאלה הזו יותר.

איך זה יכול להיות, שזה הגיוני בעיניכם, או מתקבל על הדעת. לענות בכלל, לכל אלו ששואלים אתכם : "למה את/ה עוד רווק/ה?" איך זה יכול להיות שזה נורמלי, וחלק מהחיים ומהיום יום שלכם? איך זה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים