הבלוג של fibrowarrioril

fibrowarrioril

החיפוש אחרי איזון לא מסתיים אף פעם:)

עדכונים:

פוסטים: 2

עוקבים: 0

החל מספטמבר 2017

 

היי חברים וחברות, החלטתי לעלות על כתב את המסע שלי עם מחלת הפיברומיאלגיה (וכמובן שהיא מגיעה עם עוד חברים שעליהם תקראו במהלך המסע שלי) כי חשבתי שאולי דווקא בתקופה הזאת כשהגעתי לתחתית מבחינה גופנית ונפשית זה יעזור להחלמה שלי ואולי יעזור למטופלות ומטופלים נוספים.

ברשותכם אתחיל מההתחלה.

בעודי מנהלת משרד של משרד סחר מצליח, עבודה קשה שכללה זמינות 7\24, בת 26, נמרצת, אנרגטית, מאושרת, שמחת חיים, חיי חברה, בין לבין גם זוגיות משפחה, בית… בקיצור הכל מהכל והכי חשוב בריאה.

בערך חודשיים לפני שפוטרתי מעבודתי הרגשתי שמשהו לא בסדר עם הגוף שלי. הרגשתי שפתאום לסחוב מחשב נייד על בסיס יומיומי לעבודה נהיה לי ממש קשה, לא הבנתי מה קורה אבל הצלחתי להעביר ימים בלי כאב וימים של סבל נוראי. יום אחד בעבודה הרגשתי שהצוואר שלי נקרע (כן כן נקרע) מהמקום ומשהו נשבר שם. הכאב התפשט כמובן גם ליד, ישר ידעתי את בעלי החברה שעבדתי בזמנו והם אישרו לי לצאת לקופת החולים (נסיעה של חצי שעה במקום להזמין לי אמבולנס). הגעתי למרפאה של קופת החולים שאני משתייכת אליה ומפה מתחיל כל הסיפור.

כשהגעתי למרפאה הסברתי שאני חייבת לראות רופא דחוף כי לדעתי קורה משהו לא תקין אצלי ואני מפחדת שזה יתפשט לאזורים אחרים, הוסבר לי כי יש תור ואי באפשרות הרופא לראות אותי כרגע. אחרי מאבק שלא הועיל חזרתי הביתה למצב שאמא שלי לא מבינה מה קורה לי, אין לה שום דרך לעזור לי והחלטתי להזמין רופא (שהגיע אחרי שעתיים), הרופא ישר נתן לי המלצה למיון ובאותו הרגע נסעתי. הגעתי למיון, כמובן הקבלה שלי הייתה אחרי המתנה של שעה וחצי. הרופא נכנס והתחיל לשאול שאלות, הסברתי לו שאני לא מבינה מה קורה כי הכאב נמצא בכל מקום ובעיקר באותו הרגע בצוואר וברגליים. הוא הסביר לי שאין כזה דבר שכואב בכמה מקומות ונתן לי משכך כאבים דרך הווריד. לאחד שעה וחצי הוא החליט שאני יכולה להשתחרר, הסברתי לו שאני לא משתחררת בלי אבחנה או לפחות הפנייה לרופא שיכול לעזור לי עם זה. למזלי הגיעה רופאה ששמעה את השיחה והמליצה לי ללכת לריאומטולוג כי התסמינים נשמעו לה כמו מחלת הפיברומיאלגיה.

לאחר קבלת הסיכום מהמיון ניגשתי לרופאת משפחה שלי וקיבלתי הפנייה לריאומטולוגית, אחרי חודש וחצי המתנה הגעתי אליה (מציינת שאני עדיין עובדת כרגיל ואף יותר קשה כי אחד מהמשרד עזב), היא שאלה אותי שאלות ואחרי 3 דקות שיחה החליטה שיש לי פיברומיאלגיה ונתנה לי מרשם לכדורים. שאלתי אותה מה זה בכלל פיברומיאלגיה? זה יהרוג אותי? יהפוך אותי לנכה? האם אשאר ככה לנצח? מה התרופה לזה בכלל? היא ענתה לי קחי את הכדורים והכל יהיה בסדר.

הכדור הזה יעשה לך טוב היא אמרה.

אז אמרה.

יומיים אחרי נטילת הכדור(אגב כדור פסיכיאטרי עם תופעות לוואי נרחבות שאותן לא מציינים בזמן רשימת המרשם) הגעתי למיון, הקאות,הזיות, בחילות, איבוד שליטה על הגוף.

אז החליפו לי את הכדור.

ושוב הקאות בחילות, חם לי, קר לי… ושוב מיון.

החלטתי לקבוע לריאומטולוג פרטי בעלות של 1200 ₪ לפגישה בכדי להבין מה קורה, הגעתי לרופא בעל שם וסיפרתי לו את המצב והוא אכן אמר שמדובר בפיברומיאלגיה. ושוב שאלתי, מה עושים איך מטפלים… הוא גם נתן לי מרשם של כדורים. ושוב כדורים פסיכיאטריים מפני שיש לי בעיה נפשית שגורמת לכל התסמינים האלה ויש צורך לטפל בזה לטענתם.

באותה תקופה פיטרו אותי מהעבודה, באותה תקופה כבר התחלתי ללכת עם מקל הליכה ולגרור רגל, באותה תקופה כבר התקלחתי עם כיסא, באותה תקופה כבר ביקרתי במיון וידעו את שמי.

בחורה בת 26 עם מקל הליכה.

כרגע החלטתי להישאר אנונימית, אולי בהמשך זה ישתנה אבל אני חושבת שאם אנחנו קוראים סיפור ומראש מנטרלים את כל המחשבות שיש לנו על אותו בן אדם יכול להיות שיצמח מזה משהו טוב, יותר אופטימי מפסימי וזאת בדיוק הכוונה שלי. אז זאת ההתחלה שלי וכמובן שאני כבר לא בת 26, אבל אל דאגה יש עוד הרבה לספר ולכתוב ואני שמחה ומאושרת שמצאתי מקום שבו אוכל קצת לפרוק את מה שאני סוחבת איתי כ”כ הרבה שנים.

בריאות טובה והצלחה, נתראה בפרק הבא שיעסוק קצת בעבר הרחוק ואיך בדיוק התחיל הרומן של המשפחה והסובבים אותי עם פיבי.

עוד מהבלוג של fibrowarrioril

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 12 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה