הבלוג של שגית פסטמן

הבלוג של שגית פסטמן

אמא לארי ויובל, נושאת בנטל יחד עם אב הבית - גיא וסובלת ממחסור שינה חמור כבר יותר מידי שנים

עדכונים:

פוסטים: 52

החל מאפריל 2010

יש תחום אחד בכלכלת הבית שבעלי מעניק לי בו את כל האותות המופתים האפשריים והוא טיפול בחובות המשפחתיים. אתם יודעים איך זה – יום אחד מעטפה חשודה מגיעה בדואר וכשאתם פותחים אותה, אתם מגלים שאתם חייבים מאות, אם לא אלפי שקלים, לאיזה גוף דורסני. בדרך כלל, הגופים האלה עובדים בשיטת מצליח. לפעמים זאת חברת הביטוח שתטען לאיזה חוב מהמאה הקודמת שהלך וטפח למימדים מפלצתיים בעידוד מושגים שטניים כמו ריבית והצמדה. לפעמיים איזה פקיד עירייה יקום בוקר אחד ויחליט להמאיס עליכם את החיים על ידי שליחת קנס עלום על הקמת פרגולה שלא הייתה לכם מעולם.

כן, אני יודעת שסיפורים כאלה יש לכולם בשקל, ואני לא רוצה להתנשא אבל לי בבית יש מוניטין של אחת שהצליחה להוריד מנהלי בנקים על בירכיהם, גרמה לפקידי גבייה בעלי וותק לרייר בייאוש ודרדרה ראשי צוות קשרי לקוחות לדרגת כלבי פודל מאולפים.

‘אח, צ’ה גווארה שלי’, לוחש לי בלילה בעלי ברכות במיטה בכל פעם שאני מכניעה אויב אכזר שבא עלינו לכלותינו וככזאת, אני שמחה לחלוק איתכם כמה מהתובנות שאספתי בטיפולים בתיקים כאלה במשך השנים:

  1. מלחמת התשה – ברגע שמגיע אליכם מכתב שמריח כמו עסק ביש, מקדו את כל האנרגיות שלכם לטפל בו, עוד כשהוא קטן. לא לשים אותו באיזו מגירה ולשכוח/להדחיק לכמה שבועות. הבעיה לא תיעלם לכן הקפידו להחזיר מיד מכתב תשובה מסודר בדואר רשום שמבהיר שהעניין מטופל על ידיכם ובתוך מספר ימים תגיבו בהתאם.
  2. נימוקים מנצחים – כמו שלצד מנגד יש נימוקים טובים מדוע עליכם לשלם לו כך וכך שקלים, גם לכם חייבים להיות נימוקים בלתי ניתנים לערעור מדוע אינכם צריכים לשלם את הסכום המבוקש. הקדישו מחשבה ולימדו את החומר היטב לפני שאתם מנסחים את הנימוקים שלכם. תמיד כדאי שתוסיפו מסמכים שונים שמגבים את הצד שלכם כמו עדויות של שכנים, כתבות מעיתונים שעוסקים בנושא וכו’.
  3. רישום מדויק – החבר’ה הרעים סומכים על זה שאין לכם זמן ואנרגיות לנטרל את הפצצה שהם הכינו לכם. תוכיחו להם שהם טועים –  שילחו תמיד מכתבים רשומים (לא בפקס שתמיד אפשר לטעון שאבד), כולל העתקים של התכתבויות קודמות ועוד מסמכים שאתם חושבים שיעזרו לכם. היו עורכי הדין של עצמכם. רישום ברור ומדויק יעזור לכם גם אם תגיעו לבית משפט ותאלצו לכתוב כתב תביעה או הגנה. מהניסיון שלי, ברגע שהחברות רואות שאתם רציניים, הן בדרך כלל שוקלות לרדת מהעץ הגבוה שהן טיפסו עליו ועוברות לעץ אחר.
  4. שתפו חברים במשחק – תמיד כדאי גם לצרף חוות דעת של גורם מקצועי כמו המועצה לצרכנות שיביע את דעתו בנושא. כמובן שלצרף רק אם חוות הדעת היא לטובתכם. וכאן הערה חשובה: אל תשלחו עותקים ממכתביכם למערכות עיתונים וכדומה כי זה רק מעורר אנטגוניזם אצל הצד השני.
  5. להרוג אותם ברכות – לא לקלל, לא להתחצף ולא לאיים על אף פקיד או מנהל. בכל מגע שאתם מנהלים איתם חיזרו והדגישו שאתם מצטערים על אי ההבנה שהתרחשה, ושאתם מאוד מעריכים את הסובלנות שהם מגלים בטיפול במקרה שלכם. תדעו לכם שגיליתי שבצד השני יש אנשים בדיוק כמונו שמאוד מעריכים את העובדה שאנחנו לא נכנעים כמו השאר. קחו בחשבון שמבחינתכם זאת הזדמנות לא רק לסיים בנחת פרשה אומללה אלא ליצור לינק אנושי חשוב שיכול לעזור לכם בתסבוכת הבאה.

עוד מהבלוג של שגית פסטמן

איך מדברים עם ילדים על כסף

לפני כמה שבועות חבר טוב שידך ביני ובין העורכת של סלונה, רונית הבר. האתר היה אז בשלבי הרצה ונפגשנו כדי לבדוק איך נוכל לשתף פעולה. על מה היית רוצה לכתוב? היא שאלה ואני ניווטתי בזהירות והשבתי: "תגידי לי מה נראה לך שצריך להיות...

תגובות

פורסם לפני 9 years

קניה ווסט חושף

אתמול בערב שב הגבר שלי מיום עמלו כולו זורח וצוהל. האם הוא קיבל תוספת שכר או שמא קידום בעבודה? החלטתי לחכות בסבלנות לבשורות. במהלך ארוחת הערב הוא כבר לא היה יכול להתאפק. "קניה ווסט החמור צילם את החבר הקטן שלו והעלה תמונה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

מיכל נגרין, מאחוריך!

אני מתארת לעצמי שחלק מההורים שקוראים את הבלוג שלי חושבים לעצמם: 'מה זאתי מבלבלת לנו במוח עם כל מיני עצות של צרכנות פיננסית לילדים וחינוך כלכלי לפעוטות'. אני באמת יכולה להבין את קו המחשבה הזה. כולנו עובדים קשה עד מאוחר,...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה