הבלוג של ivf90

טיפולי פוריות

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2017

 

טיפולי פוריות מאז ומתמיד היו טיפולים מיוחדים שקשה מאוד לדבר עליהם או לגשת אליהם. יש צורך בידע מעמיק בעולם הרפואה ובתחום הפוריות בפרט וכמובן רגישות יתר שדורשת הרבה גם מהמטופלים, בעיקר המטופלות שעוברות תהליכים פולשניים ומסובכים יותר, וגם מצד הרופאים, שצריכים לגלות תכונות אופי שונות כמו סולידריות, הבנה וכולה.

חוק הצינון טיפולי פוריות

טיפולי פוריות דורשים יחס מיוחד

הכימיה בין המטופלים היא דבר חשוב מה שהוביל אנשים רבים מהמרפאות הציבוריות למרפאות הפרטיות, בעיקר בגלל הסרבול של המרפאות הציבוריים עם זמני המתנה ארוכים מאוד וחוסר יכולת לבחור רופא. מה שהמטופלים היו עושים כשהם מכירים רופא טוב במערכת הציבורית, היא להמשיך עמו את הטיפול במערכת הפרטית, המסורבלת פחות. כך כולם מרוויחים, בעיקר מערכת הבריאות הפרטית, אם כי משרד הבריאות חוקק את ‘חוק הצינון’ שמונע את המשך התהליך הזה.

חוק הצינון והשפעתו על טיפולי פוריות

חוק הצינון קובע כי רופא שטיפל במטופל כלשהו במערכת הציבורית לא יוכל להמשיך לטפל בו במערכת הפרטית עד חצי שנה מהביקור האחרון של השניים. תחילה, לא ברור מדוע הוציאו את החוק הזה שלמעשה פוגע במטופלים פגיעה קשה ביותר, אך כשמבינים איך המערכת פועלת אפשר להבין אותו. המדינה מנסה לצמצם מהכוח ומההצלחה של מערכת הבריאות הפרטית, שצברה מוניטין והון לא מבוטלים בעקבות הנהירה של המטופלים אליהם, בעיקר בתחום הפוריות.

החוק תקף לגבי טיפולי פוריות ולגבי כל טיפול אחר – כירורגיה, אורטופדיה, אורולוגיה ועוד. זה אומר שאם הייתם במרפאה ציבורית של קופות החולים או אחד מבתי החולים הציבוריים, פגשתם שם רופא נחמד שיש לו כימיה אתכם ואתם מאמינים שהתהליך יוכל להצליח, אתם לא תוכלו להמשיך עמו במרפאה הפרטית שלו אלא במסגרת ציבורית בלבד, או שתחכו חצי שנה. החוק לא יחול במידה וטיפולי ההפריה אינם כלולים בסל הבריאות (במקרים של ילד שלישי ומעלה) או במידה והטיפול במסגרת הציבורית התקיים לפני תאריך תחילת החוק ב-1 בנובמבר 2017. אך, כאמור, כל מפגש נוסף לאחר תאריך זה במסגרת הציבורית ימנע מהמטופלת לקבל טיפול מאותו רופא במרפאה פרטית למשך חצי שנה מיום הביקור במרפאה הציבורית.

יש פתרון – הסדרים חדשים של המרפאות הפרטיות מול הקופות הציבוריות

מי שהכי סובל הם המטופלים, וכמובן גם הרופאים שמפסידים הרבה לקוחות שלהם היו יכולים לעזור. חלק מהמרפאות הפרטיות כבר החלו לפעול ואף השיגו הסדר מול הקופות הציבוריות, ביניהן: מכבי, לאומית ומאוחדת אשר פתרו את הבעיה על ידי הכנסת טיפולי ההפריה החוץ גופית במרפאות הפרטיות של אסותא ובמדיקל סנטר על ידי כך שהטיפול שם ייחשב כטיפול ציבורי. כללית לאחרונה הסדירה את המשך הרצף הטיפול מול מדיקל סנטר ואמורה להסדיר בקרוב מול אסותא.

שאר המרפאות הפרטיות ינסו להתמודד עם החוק החדש שיצא כבר מה-1.11.2017 לתוקף. התסריט השחור הוא כי חלק מהרופאים יעזבו למדינות אחרות,  אך ייתכן כי חלק מהרופאים יפנו את המטופלים לרופאים אחרים שעמם הם כנראה יסכמו מראש על החלפת מטופלים וכמובן שמי שיבחר להישאר בטיפול הציבורי יסבול משמעותית מתורים ארוכים ומתהליך הרבה יותר מסובך.

עוד מהבלוג של ivf90

תצוגה מקדימה

הפלות חוזרות - אבחון וטיפול

הרגע הקשה ביותר של ההיריון כל היריון מכיל בתוכו חוויות חיוביות ושליליות. לפעמים התינוק בועט וזה מרגש אותנו ולעתים הכאבים עזים ואנו רק רוצים שהם ייפסקו. לעתים קשה לזוז ולבצע פעולות שגרתיות בגלל המוגבלות בנשיאת העובר...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

יחסי מין וטיפולי פוריות

זוגות רבים בישראל עוברים טיפולי פוריות כדי להגשים את החלום ולהביא ילד לעולם אך יש הרבה מיתוסים לא נכונים שאופפים את הנושא. האם ניתן לקיים יחסי מין במהלך טיפולי הפוריות? האם מומלץ לקיים יחסי מין מרובים לקראת הביוץ כדי...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

תרומת ביציות בישראל

תהליך תרומת ביציות הוא אחד מתהליכים שנותנים תקווה לאלו שלא יכולים להביא ילדים לעולם בדרך הטבעית. לא רק שהתהליך מתבצע בישראל, יש גם חוק שמסדיר אותו באופן מפורט והתהליך עצמו פופולרי ביותר. זה הזמן להכיר את התהליך בארץ...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה