הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

לכולנו יש חלומות, פנטזיות, רצונות שאנו רוצים להגשים. הספר החדש של יובל אברמוביץ’ מספק את ההתלהבות, האמונה והכלים שיעזרו לכם להוציא אותם מהארון, לנער מעליהם את האבק ולהגשים אותם. אני כבר התחלתי להגשים אחד מהם

07/09/2014

הרבה זמן לא סיימתי לקרוא ספר בסוף שבוע אחד. הכתיבה הקולחת תרמה לכך, כמו גם עמודים ריקים שיועדו לכתיבה ואני דילגתי עליהם בקלות. נכון, לא פעלתי לפי ההנחיות של יובל אברמוביץ’ בספרו החדש “הרשימה – חלומות צריך לצעוק“. לא כתבתי את הרשימה הגדולה ולא את הרשימות הקטנות לאחר מכן. תמיד הייתי כזה, שומע מה צריך לעשות ונמנע מכך ככל האפשר.

אבל משהו אחד ברור כבר יצא מכך: רעיון ישן התחבר עם חוויה המתרחשת אחת לתקופה בעבודתי העיתונאית, והולידה אמש את אנשים ששינו את העולם, בלוג חדש פרי עטי. ההתלהבות של יובל עוברת דרך הספר והיא הצליחה לעורר משהו אצלי שבער בי כל כך עד שהפסקתי את הקריאה באמצע, פתחתי בלוג, כתבתי פוסט ראשון, ובקושי נרדמתי בלילה מהאדרנלין ששצף בדמי.

הרשימה

חשבתי על דרכים שונות לכתוב את הפוסט על הספר. חשבתי להתייחס לכך שמבלי שהוא מגדיר את עצמו ואת הספר ככזה, יובל מיישם עקרונות רוחניים בסיסיים בספר שלו ובהרצאות הנילוות לכך: להתחבר לחלומות שלנו, ללמוד לבקש ולקבל עזרה (וגם לתת), ולחזק את הטוב בחיים שלנו בכך שאנו מזהים אותו, מכירים בו ומוקירים עליו תודה. עקרונות שנחשפתי אליהם לאורך השנים, שאני מלמד בסדנאות שאני מנחה. אבל אז אמרתי לעצמי שזה עשוי להשמע יומרני.

חשבתי לספר על שתי מדיטציות שעשיתי במהלך חיי שהיו קשורות בחלומות שלי ובמהלכן נתבקשתי להציץ לעתיד שלי. הראשונה היתה בגיל 20 ואני זוכר ממנה שני דברים: את מראה הדירה בה התגוררתי באותה מציאות דמיונית, שהיתה אחד לאחד הדירה הראשונה שלי בתל אביב, 3 שנים לאחר מכן; ואת שני הספרים שהוצאתי לאור באותה מציאות. אחד מהם, עליו אני חתום כמראיין, יצא לאור כבר בשנתי הראשונה בעיר והוא “1+1=1 שיחות עם ורדה דרור”. השני יצא לאחרונה והוא “המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?“. המדיטציה השניה היתה בגיל 27 וההנחיה היתה לדמיין את החיים שלי עשור קדימה. אני זוכר את השיחה עם אותו אני עתידי, במיוחד את החלק לגבי זוגיות. בשנות ה-20 שלי הייתי בעיקר מתוסכל וקטן אמונה לגבי היכולת שלי ליצור את הזוגיות שאני רוצה. שאלתי את שחר בן ה-37 אם הוא בזוגיות והוא אמר לי “כן, הוא נמצא מאחורי הקלעים, מסדר משהו” (השיחה היתה באולם הרצאות, אחרי פעילות כלשהי שהנחתי). את שי, בן זוגי, פגשתי 3 שנים לאחר מכן, וכל מי שמכיר אותו יודע עד כמה הוא אוהב לסדר דברים (גם אם לא תמיד באמת חייבים). אבל אז אמרתי לעצמי שזה בכלל לא קשור לרשימות, שמה שראיתי במדיטציות לא הניע אותי לפעולה אקטיבית מודעת, ולכן זו דוגמא לא ממש טובה.

האמת היא שאני לא טוב ברשימות. כשיובל פתח את הבלוג שלו והזמין אנשים לכתוב רשימות ולשלוח לו, כתבתי רשימה שפורסמה ולדעתי עדיין נמצאת שם. חלק גדול מהחלומות שכתבתי שם כבר לא כל כך קשורים למי שאני היום ומעולם לא חזרתי אליה. מלבד זאת, יש לי תמיד רשימה של דברים לעשות שקשורה לעבודה שלי אבל בשאר החיים אני מסתמך בעיקר על הזכרון שלי. אבל בכל הקשור להגשמה של חלומות אני משקיע בכך אנרגיה רבה. כלומר, לזהות מה אני רוצה ולפעול כדי להגשים את זה. בדרכי, המתבססת על עבודה פנימית, אני גם נותן הרבה מקום להכרות ולריפוי כל אותם אמונות ורגשות העוצרים בעדי. כך גם קרה, לטעמי, שרבים מהחלומות שהגשמתי הם חלומות שמעולם לא חלמתי אותם. לפחות לא במודע.

אבל למרות שאני לא טוב ברשימות, הספר של יובל אברמוביץ’ הוא ספר חשוב מאוד. הכנות שלו ביחס להצלחות ולכשלונות שלו, האמונה בדרכו וההבנה שזו יכולה לעזור לאנשים רבים עוברים בבירור בכל דף ודף. הכלים שהוא מציע אפקטיביים, במיוחד בעולם בו אנו שומרים את הדברים הלא נעימים לעצמנו. החשיפה תומכת, משחררת, מקדמת, מספקת הגנה, וכל מי שמתנסה בכך יכול לגלות את העוצמה שלה.

מלבד הרעיון לבלוג החדש, הספר כבר חידד אצלי עוד כמה רצונות-חלומות שנשמרו בפנים על אש קטנה. וכנראה שיש רשימה בדרך. מעניין אותי מה יעלה בתוכי כשהראש יזוז הצידה והפנימיות תכתוב.

בזמנים בהם הגשמה עצמית יכולה להיות קלה יותר מבעבר, הספר “הרשימה – חלומות צריך לצעוק” הוא מתנה מומלצת לעצמכם ולאנשים שאתם אוהבים, לחג ובכלל.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה