הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

פגישה עם ד”ר ליפטון היא בדיוק מה שהייתי צריך כדי להזכיר לעצמי שבכל מה שקשור לבריאות, תרופות הן לא בהכרח הפתרון. מה קורה בעולמנו הפנימי דווקא כן

30/04/2014

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד”ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר “הביולוגיה של האמונה” (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים בעזרת זאת את האוויליות שיש בתפיסה הרווחת לפיה אם יש לנו גנים או אין לנו הוא הדבר הקובע את בריאותנו.

שבועיים בלבד עברו מאז הלכה לעולמה חברה טובה שלי בדיוק מהסרטן הזה והשיחה עם ד”ר ליפטון היתה תזכורת עבורי לכך שבכל מה שקשור בבריאות, המציאות הרבה יותר מורכבת מכפי שאני מבין. כך גם החלק האחרון בשיחה שלנו, אז שאלתי אותו כיצד הוא מטפל בעצמו במקרים של חולי. אם תקראו את הספר שלו – ואני ממליץ על כך מאוד – תבינו מהר מאוד כי דעתו של ד”ר ליפטון, שלימד שנים רבות בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד, היא שלילית מאוד בכל הקשור לתעשיית התרופות המודרנית.

“אם תשבר לי הרגל אני אלך לרופא ולא לכירופרקט”, הוא ענה. “אבל אם יהיה לי סרטן, הדבר האחרון שאני אעשה יהיה ללכת לרופא”. מכאן הוא נכנס להסבר על הטיפולים המקובלים של כימותרפיה והקרנות, שפותחו לפני 80 שנה ופוגעים פגיעה קשה מאוד בכל הגוף, שרק מדגישים את מה שרבים יודעים – הטיפול בסרטן עלול להיות קשה לא פחות מהמחלה עצמה.

BiologyBig

 

אז מה כן?

ד”ר ליפטון הוא מחלוצי האפיגנטיקה, מדע פורץ דרך המדגיש כיצד הסביבה היא המשפיעה ומפעילה את הגנים שלנו ולמעשה קובעת את הבריאות שלנו, ולא הגנים עצמם. בספר שלו כמו גם בריאיון (אותו עשיתי עבור המגזין “חיים אחרים” ועתיד להתפרסם בגיליון יוני) הוא מדבר על תת המודע שלנו המשפיע השפעה עמוקה מאוד על כל ההבטים של החיים שלנו ובמיוחד על הבריאות שלנו. זו, בעיניו, הסביבה הקובעת את בריאותנו ומניעה גנים כאלו ואחרים לפעול.

bruce lipton_India

הביקור של ד”ר ליפטון בישראל נעשה כחלק מהשקת הספר כמו גם השקת פעילות UPLIFT בישראל, באירוע שהתקיים באחד במאי באוניברסיטת תל אביב. UPLIFT זו יוזמה של בהראט מיטרה (יואב לב) ואישתו בוואני, והרעיון שעומד מאחוריה הוא לחבר אנשים מעולמות שונים ומתחומים שונים במטרה לשנות את התודעה בכדור הארץ.

האירוע נעשה בשיתוף פעולה של עמותת בוסתן בני אברהם, נציגת UPLIFT בארץ, עם הוצאת פראג. תחת הכותרת “ערב ענק של תודעה חדשה, מדע, רוח ומוזיקה”, השתלבה ההרצאה של ד”ר ליפטון עם פאנל בשם ”הדרכים השונות לאחדות”, בהשתתפות בהראט מיטרה, ד”ר ליפטון, השייח’ הסופי עבדאלכרים – אימאם מסגד אל אקסא, איהאב בלחה – איש פיוס וחוקר אסלאם, ד”ר נעמה אושרי – מורה לבודהיזם ועוד. את הערב הנחה יוסי גינסברג, מחבר הספר בחזרה מטואיצ’י, וובצעו במהלכו קטעים מוסיקאליים בהשתתפות המוסיקאים מארק אליהו, אודי בן כנען, אביב בכר, באשיר אל דיק ות’נא ג’אבר מרמאללה, צחי ונטורה, אבי אגבבה, הזמרת רחלה, שלמה בן שושן, הזמרת יאפא אבו שמס ועוד.

על האירוע אפשר לכתוב פוסט שלם, על ההפקה המושקעת ויוצאת הדופן במחוזותינו, בייחוד בכל מה שקשור לאירוע רוח. אך אני כאן בגלל ד”ר ליפטון וזה היה בהרצאה כמו בשיחתנו. הוא אמנם מדען, אך הוא מציג את התפיסה שלו בשפה פשוטה, החיוניות שלו מדהימה לאור העובדה שהוא בן 70 וההתלהבות שלו מרגשת. כבר לא תוכלו לפגוש אותו במו עיניכם וגופכם אבל כדאי לכל הפחות לצפות בוידאו בו ד”ר ליפטון מסביר את טיעוניו, ואחר כך לקנות את הספר.

עמוד המכירה של הספר

האתר של ד”ר ליפטון

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

Thumbnail

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

תפסיקו לעשות דרמה מכל דרמה

דרמה... דרמה??  ד-ר-מ-ה-!-!-!   בואו נדבר קצת על דרמות. הבעיה עם דרמה באה לידי ביטוי בהתנשאות הגברית על נשים (התנשאות שגם נשים נגועות בה) האומרת "תפסיקי לעשות דרמה מכל שטות", וממשיכה בשלל תיאוריות רוחניות האומרות שבשביל להגיע...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים