הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

הסיפור יוצא הדופן של אניטה מורז’אני, בו היא מתארת כיצד החלימה באורח פלא ממחלת הסרטן בשעות חייה האחרונות, הוא אחד הספרים החשובים ביותר שתקראו בחיים שלכם. ויש בו התייחסות לרגשות

18/11/2013

כבר שמעתי וקראתי על אנשים שנרפאו ממחלות קשות, בהן סרטן, בדרכים אלטרנטיביות מהרפואה המקובלת, וכבר כתבתי כאן על הנושא. אפילו פגשתי כמה אנשים כאלה בעצמי. אך שום דבר לא הכין אותי לספר “מתה להיות אני” של אניטה מורז’אני, שמציג את הסיפור המדהים ביותר הן במובן הפיזי והן במובן הרגשי-רוחני. בהתחשב בעובדה שכיום כמעט כולם מכירים מישהו המתמודד עם מחלת הסרטן, הספר הזה מיועד לפיכך לכולם.

הסיפור שלה מתחיל ב-2002. אניטה היא תושבת הונג קונג ממוצא הודי, שכל חייה נחשפה לתרבויות, מסורות ודתות שונות שיצרו אצלה בלבול הולך וגובר ביחס למי היא ומה היא יכולה ואמורה להיות בחיים הללו. כל זה החל לתבוע ממנה מחיר כבד כאשר לפני 11 שנים גילו בגופה את מחלת הסרטן. הדבר אירע זמן קצר לאחר מותם של חברתה הטובה וגיסה ממחלת הסרטן ואניטה, שגילתה כי היא חולה בסרטן בלוטות הלימפה, החליטה שהיא מחפשת ריפוי אלטרנטיבי במקום קונבנציונאלי.

במשך ארבע שנים היא חקרה וניסתה שיטות שונות, שחלקן עזרו במעט, כמו האיורוודה והרפואה הסינית, ואחרות לא. אך מחלת הסרטן התפשטה בגופה וגבתה מחיר הולך וגדל. בשיא, המעיים שלה הפסיקו לעכל מזון, היא היתה בתת משקל ועל כסא גלגלים, מחוברת לבלון חמצן. בלילה אחד בשנת 2006 קרסו מערכות גופה ואניטה הובהלה לבית החולים, למה שאמור היה להיות הלילה האחרון לחייה.

שם אבחנו את המצב המתקדם של הסרטן, שהתבטא בין השאר בגידולים בגודל של לימון בבלוטות השונות ופצעים סרטניים שהתפשטו על צווארה. לרופאים לא היה מה לעשות אך הם ניסו להלחם על חייה, ביודעין כי הסיכוי שהיא תעבור את הלילה בחיים אפסי.

כ-30 שעות לאחר מכן, אם אני לא טועה במספרים, היא פקחה את העיניים. תוך שבועיים לא נותר זכר למחלת הסרטן בגופה וזאת ללא טיפולים קונבנציונאליים. החל מהאיברים שקרסו וחזרו לחיים, דרך הגידולים שהצטמקו ונעלמו וכלה בפצעים הסרטניים שנעלמו מהצוואר, היא חזרה לחיים בריאה לחלוטין.

לאט לאט היא החלה לספר את מה שאירע באותן שעות. זה התחיל בחוויה חוץ גופית במהלכה היא חוותה את כל מה שמרתחש סביבה הקשור בה, אך המשיך לחוויה רוחנית עמוקה, בהם היא חוותה באופן ישיר את המציאות כפי שהיא באמת. מה שנהוג לכנות “הארה” בחוגים מסוימים, נראה שאניטה חוותה זאת בעודה מחוץ לגופה. שם היא הבינה כי היא יכולה לחזור לגוף וכי אם תעשה זאת, גופה יהיה בריא, והיא יכולה שלא. היא בחרה לחיות, כאמור, בחירה ששינתה ותשנה את חייהם של מיליוני אנשים בכדור הארץ.

הסיבה להשפעת הבחירה שלנו עלינו מצוינת בספר: מעולם לא תועד ברפואה מקרה של נסיגה ספונטנית של מחלת הסרטן בשלב כה מתקדם. למעשה, אניטה שברה את מה שנהוג לכנות גם ברפואה האלרנטיבית ‘נקודת אל-חזור’, קרי מצב בו המחלה כה מפושטת עד שאין סיכוי להחלים ממנה. רק על זה כל מה שיש לי להגיד זה “וואו” ו”אתם חייבים לקרוא את הספר הזה”.

אך הפרקים האחרונים בספר, בהם היא מתארת את התובנות שלה ביחס לטבע האמיתי שלנו ושל העולם, הם מבחינתי גולת הכותרת. ההסבר הבהיר שלה ביחס לחשיבות של הרגשות בחיים שלנו, כגשר המחבר אותנו למהות האמיתית שלנו, הוא נדיר במובן שמעטים המורים הרוחניים/מוארים המדברים על הדברים באופן כזה. להרגיש, היא כותבת, כל רגש, גם “שלילי”, הוא חשוב מאוד בשביל לחיות את החיים שלנו במלואם, שכן יש לכך השפעה על כל תחומי החיים שלנו, כולל הבריאות שלנו.

אני כל כך שמח שהמסר הזה מתחיל לעבור בצורות שונות במקומות שונים בעולם. כשנחשפתי אליו לפני 18 שנה, כשפגשתי את המורה שלי, זה היה מסר נדיר באופיו. הוא נותר נדיר שנים רבות לאחר מכן. העובדה שבשנים האחרונות יותר ויותר מורים מדברים כך משמחת אותי; זה אומר שהעולם שלנו משתנה, משתנה באמת.

מתה להיות אני, הוצאת אופוס, 222 עמודים, 89 שקלים. להשיג בחנויות הספרים.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה