הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

משימה עיתונאית סמי-סטנדרטית, לראיין את מפתחת “המסע” ברנדון בייס, הפכה עבורי לפגישה מרגשת מאוד

31/05/2012

עבודתי העיתונאית, שתחיה, שלחה אותי לפני כמה ימים לראיין את ברנדון בייס, מפתחת שיטה בשם המסע. שמעתי עליה כבר לפני כמה וכמה חודשים, והספר שלה היה מונח אצלי, על השידה שליד המיטה, מחכה שאקרא אותו. משום מה התמהמתי עם הקריאה, אבל כשהגיעה ההצעה לראיין אותה, התיישבתי לקרוא. לשמחתי, אני קורא מהר, זה ספר קל יחסית – ומרתק מאוד עבורי – כך שסיימתי אותו בזמן, לפני הראיון.

הסיפור של בייס הוא אחד המופלאים. לפני 20 שנה התגלה בבטנה גידול שפיר בגודל של כדורסל, שיצר דימום פנימי והצריך ניתוח מיידי. היא סירבה, ובמקום זאת יצאה למסע של ריפוי עצמי-טבעי. תוך יומיים הא הצליחה לעצור את הדימום, תוך חודש וחצי נעלם הגידול. בדרך, היא עברה חוויה רגשית עמוקה, שעזרה לה לרפא את הגידול ממנו סבלה.

אני לא נכנס לפרטים, בעיקר משום שהראיון שלי איתה התפרסם הבוקר, ואתם יכולים לקרוא את כל הפרטים כאן. במקום זה אני רוצה לספר לכם למה התרגשתי מהשיחה איתה.

להתרגשות שלי היו שתי סיבות עיקריות. האחת, מסתבר שאנו קשורים באותה “שושלת” רוחנית: המורה הרוחני שלה, פאפא ג’י, הוא המורה הרוחני של המורה שלי, ששמה ורדה דרור. שנית, היא פיתחה שיטת ריפוי ושינוי עצמי, שמבוססת על אותו העקרון של השיטה שורדה מלמדת: ללמוד להרגיש עד הסוף את כל הרגשות. “הבעיה שלנו היא הפחד מהפחד”, אמרה בייס בראיון, בדיוק באתן המילים שורדה משתמשת בהם.  ”בתוך הפחד יש שקט, יש שלום”.זה כבר הרבה יותר גדול מ”סתם” עולם קטן.

חשוב לציין: פאפא ג’י, מורה הודי מואר שחי בלקנאו והלך לעולמו לפני כ-15 שנה, לא לימד על רגשות.

אני זוכר שלפני שנים רבות שאלתי את טוהר בתקשור, מדוע אנו לא מכירים עוד קבוצות רוחניות העושות מסע רוחני דומה, דרך הרגשות. הם אמרו אז, שיש עוד קבוצות הפועלות באופן דומה; שיגיע יום ונפגש. אני מרגיש שהיום הזה הגיע, שמפגש אחד מהסוג אליו הם התכוונו, קרה.

אותי זה מרגש, לדעת שהמסר של הרגשות הרבה יותר נפוץ מכפי שהבנו, מכפי שידענו; שיותר ויותר אנשים כבר לומדים שזה בסדר להרגיש. היא סיפרה לי שהשיטה שלה מתחילה להכנס למערכת החינוך בארץ. האם יום יבוא וגם ילדים בישראל ילמדו שזה בסדר לפחד, לכעוס, לבכות? אם הייתם שואלים אותי את השאלה הזו לפני כמה ימים, זה היה נשמע לי כמו חזון אחרית הימים. עכשיו זה נשמע כמו חלום שמתחיל להתגשם.

אמרתי כבר שאני מתרגש, נכון?

בינתיים, למי שלא מכיר ורוצה להכיר עוד, הספר שלה, שיצא לאור בהוצאת פראג, מומלץ מאוד. היא מספרת בו את הסיפור שלה, כיצד השיטה החלה להתפתח, ומסיימת בהסברים מפורטים למי שרוצה ליישם את הטכניקה בבית.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

Thumbnail

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים