הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

זה מה שקורה אם אנו נותנים לעצמנו להרגיש עד תום: הפחד הופך לדחף, הדכאון מעורר השראה, הכעס מותמר לנחישות, האשמה לוקחת לחופש. פוסט לקראת סדנת חופש להרגיש שתפתח בשבוע הבא

25/11/2012

פחד, כעס, כאב, עצב, בדידות, ייאוש, תסכול, זעם, שנאה, קנאה. שכחתי משהו? כל הרגשות הקשים, המורכבים, השליליים, שהחוויה שלהם אינה נעימה, שההשפעה שלנו עלינו אינה רצויה. מה בסך הכל אנו רוצים? להרגיש טוב. האם זו בקשה מוגזמת מדי?

זו אינה בקשה מוגזמת; היא פשוט לא ריאלית.

החיים האנושיים הם חיים מורכבים. מרגע היווצרותנו ברחם ועד הרגע בו נעזוב את הגוף בסוף חיינו, אנו מתמודדים עם רצף ארוך ובלתי נתפס של שינויים. אלו מעבירים אותנו דרך כל קשת הרגשות האפשריים, ואנו מפעילים מאמץ להרגיש טוב ולהמנע מהרגשה רעה שלרוב עולה במצבים כאלה. המאמץ הזה הפך לצורת חיים הבאה לידי ביטוי בכדורים הפסיכיאטרים המנסים למחוק רגשות רעים; מנגד, דרכים רוחניות שונות שואפות לנירווה ואושר. כולם רוצים להרגיש טוב.

אך מה יקרה לנו אם נסכים להרגיש רע?

ליתר דיוק, מה יקרה אם נפחד? אם נכעס ונצעק? אם נכאב ונהיה עצובים? אם נקנא? אם נשנא? אם נרגיש מיואשים, בודדים?

אם נפסיק לפחד מהרגשות שלנו ונלמד לתת להם להיות, המאמץ האדיר שאנו משקיעים במטרה להימנע מהם יתפוגג. במקום להתאמץ להיות מה שאנחנו לא, נוכל להיות מה שאנחנו כן. ככל שנסכים להרגיש את מה שעובר עלינו, נוכל לבטא ולהגשים את עצמנו. נוכל להיות במערכות יחסים קרובות יותר, אינטימיות יותר. נוכל לשמוח יותר, לצחוק יותר, להרגיש טוב יותר. בין פחד לעצב, בין כעס לעצב, נוכל להנות גם מהרגשות הנוספים, המוגדרים כחיוביים.

השקט היחיד שיכול להיות לנו כבני אדם נובע מקבלה של מי שאנחנו. ככל שנקבל את כל החלקים, את כל הרגשות, נהיה רגועים ושקטים כאשר הם עולים וצפים. אז נבין, שבמקום לחפש את סוף הסערה כדי להנות מהשקט, נוכל להיות השקט גם כאשר הרוח נושבת והגשם הפנימי יורד.

** וידאו: מה זה סדנת חופש להרגיש?

כל מה שאני כותב לכם הוא חלק מתפיסת חיי, דרך רוחנית שאני הולך בה הנקראת חופש להיות, אותה פיתחה המורה שלי, ורדה דרור. הדרך הזו מנחה את היום יום שלי והיא באה לידי ביטוי גם בעבודה שלי עם טוהר ובסדנאות שאני מנחה, להן אני קורא - חופש להרגיש.

הסדנה מיועדת לאנשים שהדיכאון משבית אותם, שהחרדות משתקות אותם, שהפחד עוצר אותם, שהכעס שורף אותם, והביקורת האינסופית בראש לא משנה שום דבר מכל זה. היא מיועד לאנשים שרוצים לגלות דרך אחרת להתייחס לעצמם. ללמוד לראות מה טוב בכעס, מה המתנה של הכאב, מה התועלת שיש ברגשי אשמה. ללמוד לתת לעצמנו להרגיש מבלי להתערב, ולגלות את החוכמה העמוקה הטמונה ברגשות הפגועים כמו גם המתנות שלהם.

זה מה שקורה אם אנו נותנים לעצמנו להרגיש עד תום: הפחד הופך לדחף, הדכאון מעורר השראה, הכעס מותמר לנחישות, האשמה לוקחת לחופש.

ביום רביעי ה-22.1.14 יהיה מפגש מקדים שהוא למעשה סדנה חד פעמית. המפגש פתוח לכולם, הוא עולה 80 שקלים, ובמהלכו נדבר על הרגשות שלנו ונחווה מעט מהחוויה לה אני קורא “חופש להרגיש”.

הסדנה ארוכת הטווח תפתח בשבוע לאחר מכן – 15 מפגשים, מסע לעולמות הפחד, הכאב, הכעס, האשמה והאהבה. מדובר בסדנה של 15 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע. בסדנה נלמד להכיר יותר את הרגשות השליליים, אלו שאנו נרתעים מהם, מפחדים מהם, חושבים עליהם רעות. נלמד לחוות אותם, להכיר את המתנות שלהם. נלמד לפחד פחות מהרגשות; נלמד חופש להרגיש, ומתוכו, חופש להיות.

אני לא מבטיח שאחרי 15 פגישות תהפכו לאנשים חדשים, אך זהו פרק זמן טוב לחוות חוויה, לעבור שינוי, שיוכל ללכת איתכם להמשך חייכם.

בואו, אם אתם סקרנים, אמיצים, רגשיים או רוצים להיות כאלה. אתם מוזמנים להגיע לסדנה.

נתראה.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה