הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

התקשורת היא הדרך הטובה ביותר כיום להכיר את העולם שלנו באמת. פרויקט מיוחד שהפך לספר ואפשר להציץ בו דרך האינטרנט, נותן תמונת מצב קשה לעיכול אודות הסוגיה הבסיסית ביותר בעולמנו: אוכל. שנה שבעה לכולנו

15/09/2012

המציאות שלנו בבית מתנהלת בחלק גדול ממנה סביב אוכל. אני ובן זוגי אוהבים לאכול, אוהבים סוגים שונים של אוכל והוא, לפחות, גם אוהב לבשל. כאשר אני אוכל את האוכל שלו אני מרגיש שזכיתי פעמיים: גם אהבה גדולה וגם אוכל מעולה.

במקביל אני עוסק רבות בנושא של עודף משקל, אחד השיעורים החשובים בחיי. כתבתי על זה לא מעט כאן בבלוג וגם בטור מיוחד שהתפרסם בסלונה. אני גם כותב על אוכל במסגרת העבודה העיתונאית שלי ואפילו מתכנן אי שם בעתיד להתחיל בעבודה עם אנשים על הרעב האמיתי שלהם.

כל הרקע האישי הזה נכתב כדי לספר לכם על הפרויקט הזה, שהפך לספר והיום הכרתי אותו בפייסבוק. במסגרת הפרויקט צולמו הארוחות של 30 משפחות ב-24 מדינות. כל ארוחה צולמה בקפדנות, כולל כל מה שבני המשפחה אוכלים ושותים, וליד כל ארוחה יש את השווי הדולרי שלה.

זה ברור, כמובן, שבמדינות המערב עלות האוכל תהיה גדולה יותר. באותה המידה, היא גם תכלול יותר אוכל מעובד וג’אנק פוד. מנגד, במדינות העניות כמות האוכל מצומצמת, המגוון דל והכל זול עד כדי גיחוך. המעניין הוא במדינות האמצע, שם עלות התזונה סבירה, המגוון גדול יחסית והאוכל ברובו טבעי.

רעב יש בכל מקום, כולל כאן במדינתנו. הספר הזה מאפשר לגלות נדבך נוסף מהמציאות המורכבת בה אנו חיים. בעולם הרוחני ישנם אנשים האומרים כי החשיפה לכלי התקשורת משפיעה לרעה על נפשו של האדם. פרויקט זה, המעורר תסכול, כעס, פחד, חרדה ואולי אף הכרת תודה במי מאיתנו הצופים בו, עושה משהו נוסף: מעלה את המודעות לצורך בשינוי.

תודה לפיכך למי שחושף פרויקט מסוג זה כמו גם למי שייצר את האמצעים המאפשרים לכולנו לצפות בו.

שתהיה לכולנו שנה טובה ושבעה.

* מישהו אמר פעם: רוב העולם נאבק כדי לאכול ושאר העולם נאבק כדי להפסיק לאכול.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה