הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

לכבוד השנה החדשה אני מאחל לכולנו יותר ממה שאנחנו מאחלים לעצמנו. בעיקר, יותר ממי שאנחנו באמת

12/09/2012

בעולם שלנו יש דגש גדול על הצלחה, על מימוש הישגים, על הגשמה של כישרונות. גם אני, במסע שלי, שם דגש חשוב בכיוון הזה, בעבודה שלי עם עצמי ועם אחרים. יש בכך היגיון גדול מבחינתי; לא באנו לכאן רק כדי לשרוד, כדי להחזיק מעמד.

עם זאת, אני זוכר שכולנו כאן בשביל סיבה אחרת. גדולה יותר, עמוקה יותר. מטרתו של המסע שלנו על פני כדור הארץ היא לגלות את מהותנו האמיתית, זו שאינה תלויה בכמה כסף אנו מרוויחים, במה אנו עובדים או בכמה אנשים בעולם אוהבים אותנו. מהותנו האמיתית משתקפת דרך המציאות שלנו אך בו זמנית היא גדולה ממנה, עמוקה ממנה, חמקמקה ונסתרת מהעין. זו אמת שקל לשכוח אותה בתוך המציאות הנוכחית.

המציאות של רובנו שטופה בתקופה זו בפחדים המציפים מכל מקום – פחדים ממיתון, ממלחמה, מפצצות גרעיניות, ממחלות. בהתאם, האיחולים שאנחנו מאחלים לעצמנו לכבוד השנה החדשה (ובכלל) מצטמצמים לדברים הבסיסיים ביותר: שתהיה לנו עבודה, שנרוויח מספיק כסף, שנהיה בריאים ושלמים. כך זה תמיד קורה – הפחד מעיב על האמונה, מצמצם את התקווה, ממית את החלום.

אני מאחל לעצמי ולכולנו שנה אחרת. שנחזור לחלום את החלום הגדול, החלום על מי שאנחנו באמת. אני מאחל לנו להאמין שאנו יכולים להגשים אותו, כך שגם ברגעי ייאוש ושבר, התקווה תמשיך להנחות אותנו.

אנו יותר ממי שאנחנו, יותר ממה שאנו מבינים ויודעים. אני מאחל לכולנו לגלות השנה קצת יותר מהמהות הזו, המביאה איתה שקט, בטחון ושלווה בלתי ניתנים לערעור. אני מאחל לנו להתאחד קצת יותר עם מהותנו, להתמזג איתה.

שתהיה זו שנה טובה יותר מכל חלום שאנו מבקשים לעצמנו.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה