הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

אנו רוצים שהשלטון יהיה קשוב אלינו. אנו רוצים יותר הקשבה, יותר כבוד, יותר התחשבות, יותר שיתוף פעולה. עד כמה אנו קשובים לעצמנו? עד כמה אנו מכבדים את עצמנו, מתחשבים בעצמנו, משתפים פעולה בין ועם כל החלקים שאנחנו? לפני שנשנה את העולם בחוץ, בואו נשנה את זה שבתוכנו

26/06/2012

המחאה הבולטת ביותר שאני שומע – בתוכי ומסביב – כלפי המצב במדינה מכוון לנתק שיש בין המנהיגים לבין העם. אלו שאמורים לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבור הכלל, נראה שמחליטים לא פעם עבור המיעוט. זה מעורר הרבה תסכול שהפך לכעס שגדל לזעם, איתו יוצאים יותר ויותר אנשים לרחובות. גם אם הטענה שהמשטרה היתה הצד האלים באירועים האחרונים בתל אביב, אני לא יכול שלא לזכור שאלימות תמיד ממגנטת אלימות. דומה תמיד מושך את הדומה לו.

במקביל להזדהות שלי עם הרבה מהמוחים בתקופה הזו, אני חוזר כל פעם אל עצמי. המצב הזה שבו הראש מקבל החלטות שאינן טובות לשאר המערכת, מתקיים גם בתוכי. למעשה, כולנו מתנהלים ככה. מקבלים החלטות תוך שאנו מתבססים על ההיגיון בלבד, מתעלמים ממה שאנו מרגישים, חרשים למה שהלב שלנו אומר. אנחו מורכבים מהשילוב של רגש-שכל-לב, אבל לרוב מתנהלים כאילו השכל הוא הגורם היחיד.

אני רואה את זה בתחומים רבים: אני אוכל את מה שטעים לי (מי זה ה-לי הזה?), ולא מתייחס למה שהגוף שלי באמת צריך. מוציא כסף כי משהו שמפתה אותי ומתעלם מהמצב בחשבון הבנק. פועל כדי לרצות אחרים, כי זה מה שלמדתי בחיים שכדאי לעשות, ומתעלם ממה שאני רוצה לעשות או לומר.

בתוך המציאות הזו כולנו מתנהלים. כל אחד מאיתנו למד לוותר על רצונות, מחשבות, רגשות, מילים, בשביל כללים ונורמות מסויימים. אנו סופגים את הנורמות הללו מאז שאנו ברחם, מקבלים על עצמנו צורות התנהגות וביטוי מבלי באמת לבדוק עם עצמנו האם הן טובות לנו. זה קריטי: מרבית מצורות ההתנהלות וההנהגות שאימצנו באות עם מחיר, כבד לעיתים. מחיר שאנחנו משלמים.

אנו רוצים שהשלטון יהיה קשוב אלינו. אנו רוצים יותר הקשבה, יותר כבוד, יותר התחשבות, יותר שיתוף פעולה. עד כמה אנו קשובים לעצמנו? עד כמה אנו מכבדים את עצמנו, מתחשבים בעצמנו, משתפים פעולה בין ועם כל החלקים שאנחנו? לא רק למנהיגים שלנו יש מה ללמוד; גם לנו עצמנו יש מה לשנות – בתוכנו.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה