הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

בכתבות החשובות שהיו בחדשות ערוץ 10 השבוע על לחץ, לא דיברו על הדבר החשוב מכל. כלומר, על הרגשות שיוצרים את הלחץ שלנו. למשל, הפחד שלנו מכשלון – ומהצלחה – כמו גם הציפייה המובנית שיש בנו לאסון בכל פעם ששינוי מתרחש

09/04/2015

אתמול בערב צפיתי בכתבה האחרונה בסדרת הכתבות בערוץ 10 על לחץ. אני שמח שהנושא קיבל התייחסות ובמה, שכן זו סוגיה שמשפיעה על החיים של כולנו וחשיפה, כמו תמיד, רק עוזרת.

בו זמנית הופתעתי שבכל הכתבה לא דיברו על דבר אחד: על רגשות. על פניו כן: לחץ ומתח הם חוויות רגשיות שאנו חווים בגוף, שמביאים כפי שנאמר שוב ושוב לחרדות, לדכאון ועוד רגשות קשים לעיכול.

אבל בו זמנית, לא דיברו על הרגשות המרכיבים את הלחץ והמתח שלנו.

לחץ

לא דיברו על כך שאנו מפחדים להכשל כי אנו מפחדים שלא יאהבו אותנו אם לא נעמוד במשימות ובאחריות.

לא דיברו על כך שאנחנו מרגישים בבסיס שלנו לא מספיק טובים כפי שאנחנו ולכן אנו נלחצים ממצבים שונים, כי אנו בטוחים שתחושת הכשלון הפנימית עומדת להפוך למציאות. וכאשר זה יקרה אנו בטוחים שלא יאהבו אותנו, לא ירצו אותנו ויעזבו אותנו (חברים, בני/בנות זוג, לקוחות, בוסים).

לא דיברו על כך שאנחנו פעמים רבות מציבים לעצמנו יעדים בלתי אפשריים כדי להוכיח שאנחנו מספיק טובים, נלחצים מאוד בניסיון להצליח במשימה בלתי אפשרית וכמובן נכשלים ו”מוכיחים” את ההיפך.

לא דיברו על החמדנות שלנו. כלומר, על הרצון שלנו לאכול את כל העוגות בויטרינה ועדיין להכנס לסקיני ג’ינס – להנות מזוגיות פורחת, ממשפחה מאושרת, מיציבות כלכלית ומהגשמה עצמית, מבלי להבין שכאשר אנו מושקעים בתחום אחד או שניים, יש לנו פחות אפשרות להשקיע בתחום אחר. הניסיון להצליח בכל הוא מתכון ללחץ כרוני.

לא דיברו על כך שאנו מפחדים משינויים ולרוב רואים בהם פוטנציאל לאסון למרות שבמרבית המקרים אין זה כך.

לא דיברו על כך שאנו מפחדים מהצלחה ולכן כשמגיעים אתגרים, אנחנו נלחצים כי עצם ההצלחה מפחידה אותנו.

לא דיברו על כך שאנו מפחדים מהרגשות שלנו – מהחרדה, מהפחד, מהכאב – וכשאנו נקלעים למצבים שמעוררים את הרגשות הללו בעוצמה רבה, אנו נהיים לחוצים מאוד ממה שאנו מרגישים.

וכמובן, לא דיברו על מה אפשר לעשות עם הרגשות האלה, רק על איך לנהל את הלחץ ולשלוט בו. לי זה נשמע משימה מלחיצה מאוד, לשלוט בלחץ. עדיף להרגיש עד שהרגשות מתפוגגים.

נושא רגשי כל כך ובו זמנית דיברו בו כל כך מעט על רגשות.

שחר.

נ.ב.

אני, בכל אופן, מתכוון לעשות בדיוק את זה, לדבר על הפן הרגשי של הלחץ שלנו. זה יקרה ביום ראשון ב-18:00, בתוכנית האינטרנטית שלי “המזכירות הקוסמית שלום”, שתוקדש לשאלה “למה אנחנו לחוצים?” (הצפייה חינם, גם לאחר מועד השידור. להרשמה לחצו כאן.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה