הבלוג של שחר בן-פורת

רגשות, זה כל הסיפור

מתקשר את טוהר (www.tohar.co.il), מנחה סדנאות חופש להרגיש ועיתונאי. מחבר הספר "המדריך למרגיש המתחיל או מה לעזאזל עושים עם כל הרגשות הללו?"

עדכונים:

פוסטים: 127

החל מאפריל 2012

אני אוהב את החורף אבל רועד מפחד כשסופה מגיעה. וכל זה מתחבר לסדנת גברים שהשתתפתי בה לפני הרבה שנים, בה למדתי על פגיעוּת וגבריות

07/01/2015

אני אוהב את החורף. אני אוהב את הקור, את השמים המעוננים, את הגשם שיורד, את הברד. אני אוהב את הצורך בבגדים חמים, במרק חם ובמזגן שמחמם ברגעים אלו את כל הבית.

באותה המידה, מזג האוויר הזה מפחיד אותי. הרוחות העוצמתיות שנדמה שמרעידות את כל הבניין ומאיימות על שלמותו; הגשמים הרבים שסותמים תעלות ניקוז וגורמים לרחובות תל אביב להיות כמו נהר אחד גדול. כל המציאות מזדעזעת ואני יחד איתה. ברגעים אלו, שהגשמים לא מפסיקים לרגע לרדת ותחזית מזג האוויר מדברת על קור קיצוני שיגיע לכאן בסוף השבוע מהקוטב עצמו, אני מרגיש פגיע, שברירי, יותר מאי פעם.

בצורה מוזרה, אני חושב לעצמי, זה מה שאני כנראה אוהב בביקורים של גנרל חורף. הוא מחזיר אותי לגודלי האמיתי, מחבר אותי לחוויה שלרוב אני לא חווה אותה אך היא עובדה קיימת. הפגיעוּת של היותי בן אדם נחשפת ומתחזקת, ככל שהשלג מכסה את ההרים והגשם שוטף את הערים. אני מרגיש בתוכי רעד נדיר ובכל זאת מוכר.

חורף

לפני הרבה שנים השתתפתי בסדנה של מאסטרית בשם סאי מה, סדנה לגברים בלבד. היא דיברה לאורך כל היום איתנו על הפגיעוּת שלנו, הגברים, שלא מתבטאת החוצה. פגיעוּת שמסתתרת מתחת לקשיחות הגברית שאנו לרוב נוטים להאחז בה, להגדיר את עצמנו דרכה. “אח שלי” עם טפיחה על השכם וחוסר סבלנות לחפירות ודמעות, תולדה של חינוך שמלמד אותנו להיות חזקים, להיות חיילים. אך זה גם מה שיוצר מרחק, מונע אינטימיות, משאיר אותנו לבד. כדי ליצור את הקשר נדרשת ההסכמה להיות חשוף, פגיע.

מה שנכון מאוד לגברים גם נכון לנשים, אם כי לרוב במינונים נמוכים יותר לדעתי.

כשבאה סופה מסוג זה, אני מרגיש לפתע כמו ילד. כל מה שאני רוצה הוא להסתתר מתחת לשמיכת הפוך, לרעוד מקולות הרוח והגשם, ולתת לחורף לחלוף.

בו זמנית אני אוהב את זה. אולי בגלל שבזמנים כאלה אני הופך להיות יותר פגיע, כלומר יותר מי שאני באמת.

עוד מהבלוג של שחר בן-פורת

תצוגה מקדימה

זה לא הגנים, זה התת מודע

הדיוק של החיים יכול להיות מסתורי לפעמים אך בפעמים רבות אחרות הוא מדהים. כך קרה לי בריאיון עם ד"ר ברוס ליפטון, ביולוג וסופר, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה" (הוצאת פראג), כאשר הוא נתן כדוגמא את הגנים המחוללים סרטן שד והדגים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מאיה מיכאלי: האומץ לשאול שאלות

ברגעים בהם פינטזנו מה יקרה כאשר היא תבריא, ידענו שהמסר של מאיה יכול לחצות גבולות ועולמות. הדרך בה בחרה להתמודד עם מחלת הסרטן - ללא טיפולים רפואיים, בהתבסס על עבודה רגשית, תזונה, נשימות והרבה הילינג - היא כל כך ייחודית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מריחואנה רפואית: לעשן למען חיים טובים יותר

לפני מספר שנים נסעתי לאמסטרדם, לאירועי ה- Cannabis Cup השנתיים, בהם מתאספים מיטב המגדלים והספקים של מריחואנה באמסטרדם להציג את תוצרתם ולהתחרות על הזנים הטובים ביותר. כאשר הגעתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה