הבלוג של אלי דניאל

גברים ואבות

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מספטמבר 2011

עמותת ידיד המתיימרת לספק שירותים קהילתים נרתמה למאבק נגד הגברים הגרושים, והעלאת תזרים המזומנים לנשים גרושות, ע”י הונאת הביטוח הלאומי בשיתוף שופטי המשפחה המוכנים לפסוק לנשים מזונות קטינים כאוות נפשן.

17/03/2012

הצעת החוק להגדלת תקרת המזונות שישלם הביטוח הלאומי לנשים חד הוריות בעייתית ביותר, מכיוון שהיא תעודד בתי משפט למשפחה לפסוק לנשים מזונות גבוהים הרבה יותר ממה שמגיע, בתקווה שהגבר לא ישלם, ואז הביטוח הלאומי ישלם.  על מנת להגיע לתוצאה של הגדלת הכסף שיגיע לאישה הגרושה, צריך יהיה לייסר את הגבר בהליכי גבייה בהוצאה לפועל של כספים שמעולם לא היו בידו בזמן שהיה נשוי.  כדי לגרום לביטוח הלאומי לשלם, יהיה צורך קודם לעקל לגבר את כל מה שיש לו, לבטל לו רישיונות ולאסור אותו, ואחרי הייסורים בהוצאה לפועל, התוכנית היא שיבוא הביטוח הלאומי וישביח את מצבן של הנשים הגרושות, על חשבון הבעל לשעבר. הצעת חוק זו היא בגדר אסון לאומי, מכיוון שהיא פשוט תעודד נשים להתגרש.    ראו הצעת חוק המזונות (הבטחת תשלום) (תיקון – סכום שאינו יובא בחשבון במבחן ההכנסה), התשע”ב–2012, פ/4047/18 (מבית היוצר של אורית זוארץ, עמיר פרץ ואחמד טיבי).

כבר היום אין קשר בין ההכנסה של הגבר בזמן הנישואין לבין המזונות שנפסקים נגדו בזמן הגירושין. המזונות מוטלים באופן שרירותי על הגבר בלבד, גם אם הוא המשמורן הוא עדיין אמור לשלם לגרושה. לפעמים המזונות הם בשווי כל המשכורת ולפעמים הם אפילו פי שתיים מהמשכורת. השופטים יודעים היטב שהכוונה היא שהמל”ל ישלם, ובכל זאת פסק הדין ניתן נגד הגבר והוא זה שנגדו יפתחו הליכי ההוצאה לפועל, ויעוקלו כל נכסיו ומשכורתו.

גם אם נניח שיש עדיפות לאומית בהשבחת מצבן של הגרושות והחד הוריות שיזכו לגמלאות נדיבות מהביטוח הלאומי על חשבון הנכים, הקשישים, ניצולי שואה ושאר הזכאים, עדיין לא צריך לעשות זאת בדרך כה מעוותת של מתן פסק דין המכוון לביטוח הלאומי, מבלי שהביטוח הלאומי יוצג בכלל בהליך בבית המשפט למשפחה, כאשר הגבר מהווה דחליל בבית המשפט שאמור להיות נתבע פורמאלי בלבד, דרכו ועל גופתו, הגרושה סוללת דרכה אל אוצרות הבוננזה של הביטוח הלאומי.

דרך המלך להשביח את מצבן הכלכלי של הגרושות, אם באמת רוצים בכך, היא פשוט ליצור מנגנון השלמת מזונות כמו מנגנון השלמת הכנסה בתביעה ישירה נגד המל”ל.  מי שהמזונות אינם מספיקים לה, כאשר המזונות הם ריאלים, כלומר אחוז מהכנסת הגבר, עליה לפנות לרשת הביטחון הסוציאלי של המדינה, ושם תבוא על סיפוקה.  כלומר, יש ליצור קטגוריה חדשה של זכאות לגמלת תוספת מזונות שאיננה עוברת דרך בית המשפט למשפחה, ובה המשוואה היא הגרושה ישירות מול הביטוח הלאומי.

למי שלא הבין, הצעת חוק זו הולכת לחסל את היכולת של הגברים לפגוש את ילדיהם לחלוטין.  הרי בהעדר עורך דין מטעם הביטוח הלאומי בבית המשפט, בית המשפט ביודעו שהביטוח הלאומי הוא כיס עמוק, יפסוק לאישה סכומים אדירים.  הגבר לא יוכל לעמוד בהם ואז יוצאו נגדו צווי מאסר. כאשר יש צווי מאסר המרחפים מעל ראשו של הגבר, אין סיכוי שיוכל לראות את ילדיו כי ברגע שיתקרב אליהם, האישה תקרא למשטרה ותעצור את הגבר. כך הולכים אלפי ילדים בשנה לאבד את האבות שלהם ולהיהפך יתומים, בעוד האישה מקבלת לעצמה צ’קים נאים מהביטוח הלאומי.

לא פלא שבימים אלה, ארגוני הנשים דורשות להטיל קנסות על אבות שלא יגיעו לביקורים. הסיבה פשוטה:  ארגוני הנשים יודעות שגברים רבים לא יכולים להגיע לראות את ילדיהם, אם בגלל שמרחף נגדם צו מאסר בגין מזונות, או פשוט מהסיבה שברגע שהגבר יתקרב, האישה קוראת למשטרה ופותחת תיק פלילי באלמ”ב בגין איום או אלימות כלשהי, שהיא ממציאה.

בכל מדינה אחרת המזונות נקבעים על פי אחוזים קבועים מהמשכורת כפי שהתלושים משקפים.  לוקחים בחשבון את המשכורת של שני ההורים.  רואים מה היחס בין השניים. גוזרים אחוזים קבועים על פי מספר הילדים, וההורה הלא משמורן משלם את החלק היחסי מסך המזונות.  רק בישראל, האישה פטורה לחלוטין מתשלום מזונות.   מסתכלים פה אך ורק על משכורת הגבר.  מוסיפים למשכורת הגבר עוד 20% עד 25% תוספת פיקטיבית של “כושר השתכרות”, ואז מכפילים את מספר הילדים ב 1,200 עד 2,000 שח, ולכך מוסיפים תוספות כגון דמי טיפול, שמרטפות, גן, צהרונים, וחלק נכבד משכר הדירה של האישה. התוצאה היא שגברים ישראלים משלמים עד פי 4 יותר מזונות ממה שהיו משלמים במדינה כמו אוסטרליה או קנדה.

שימו לב שיוצא שהגרושות בסופו של דבר מקבלות הרבה יותר כסף ממה שהיה להן בזמן הנישואין. למשל, כאשר אישה נשואה והגבר מפוטר, או שהגבר עצמאי וההכנסות נופלות, או שהוא עובד בעבודה שמידי פעם אין הזמנות עבודה על בסיס קבוע, האישה יחד עם הגבר נאלצת להסתדר עם מה שיש.  מה שמדינת ישראל מציעה לנשים הנשואות זה דמי אבטלה או הבטחת הכנסה. והנה ברגע שאישה מתגרשת, מובטח לה זרם בלתי פוסק של דמי מזונות מהגבר, מנכסי הגבר או מה שנשאר מהם ולא עוקל, או מהביטוח הלאומי.  חברי הכנסת התומכים בהגדלת תקרת המזונות להוטים להיטיב מצבן של החד הוריות, אך ההטבה באה על חשבון שאר זכאי הביטוח הלאומי, על חשבון הגברים הגרושים וגם על חשבון הנשים הנשואות שיוצאות פרייריות.

עוד מהבלוג של אלי דניאל

תצוגה מקדימה

מזונות הקטינים בישראל: לך תמכור כלייה

האומנם כספי המזונות צומחים על העצים בישראל? כנראה שבהכשרה של שופטי בית המשפט למשפחה מישהו לימד אותם שכסף צומח על העצים, ובגירושין הגבר פשוט צריך לצאת החוצה ולקטוף מלוא החופן...

ציד קרקפות גברים בלשכה לסיוע משפטי

סודות הסיוע המשפטי נחשפים:  כל מה שאישה צריכה לעשות על מנת לקבל שירותים משפטיים הוא להגיע למשרד הסיוע המשפטי ולטעון שיש לה "חשש לאלימות", סובייקטיבי לחלוטין, גם אם אין אחיזה במציאות.  על פי הנהלים, מדלגים על כל שלבי הסינון...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה