הבלוג של אב גרוש

מחשבות של אב גרוש

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מיולי 2013

מילדים לא מתגרשים. תמונה של photostock באדיבות http://www.freedigitalphotos.net/

אז החלטתם להתגרש ?

כן אני יודע שזה לא קל, זאת אחת ההחלטות הקשות ביותר שתעשו בחיים, אם לא “ה” , הרבה לילות ללא שינה, הרבה בכי, הרבה וכעס ותסכול, אבל בסוף החלטתם להתגרש, אז אתחיל בלהגיד לכם שאתם לא לבד, זה נכון שצרת רבים חצי נחמה, בישראל 2013 מתגרשים בין 30 ל 40 אחוז מהזוגות, אבל כאשר נמצאים עמוק בפנים יש נטיה לזכור את המשפט שצרת רבים היא נחמת שוטים…

זה לא משנה אם זאת היתה החלטה משותפת , או שבן שזוג החליט בשבילכם, בכל מקרה אם הבנתם שזה הולך לכיוון של גירושין, ויש לכם ילדים, הנה 10 סיבות למה אתם חייבים משמורת משותפת, הייתי פשוט יכול לכתוב

1. טובת  הילדים
2. טובת  הילדים

10. טובת  הילדים

וזה בדיוק כך ! וזה כ”כ נכון ומדויק,
אבל אני יודע שזה לא  שיכנע אתכם, אז אנסה לפרט  קצת יותר :

לפני שאתחיל אני יודע שיש אגדות אורבניות על כאלו שהצליחו להתגרש יפה, כמה כאלו אתם מכירים ? יש רק יחידי סגולה שמצליחים, אז גירושין זה לא קל, שלא יספרו לכם סיפורים, יש מריבות וכעסים, ולמרות הכל, אני חושב שזה אפשרי ואפילו חובה לקיים משמורת משותפת, ובשום פנים לא להתנות את המשמורת המשותפת בתקשורת טובה, כי אז הצד שלא מעוניין משבש את התקשורת ו”פוף” נעלמה לה המשמורת המשותפת.

כאשר אני אומר משמורת משותפת אני מתכוון לאחריות הורית משותפת, קבלת החלטות משותפות בנוגע לילדים מתוך ראיה של טובת הילדים, אין מקום להחלטות חד צדדיות.
וכן חצי חצי בזמן, זאת אומרת שמתוך 14 יום , 7  ימי הורות לאם ו 7  ימי הורות לאב, כולל שינה כמובן.
ועוד דבר חשוב אני מדבר על הורים נורמטיביים.

אז בואו נתחיל

1. לא צריך להיות פרופסור, ולא צריך ומחקרים פסיכולוגיים מעמיקים על מנת להבין את זה, זה פשוט, כ”כ פשוט.הילדים צריכים 2 הורים מעורבים ופעילים על מנת לגדול להיות אנשים בריאים בנפשם, כי ככה זה בחיים כאשר אתם נותנים אחריות למישהו יש סיכוי גדול יותר שהוא יהיה חלק מהפתרון ולא חלק מהבעיה.
משמורת משותפת תגדיל את  הסיכוי למעורבות של 2 ההורים במשך כל חיי הילדים, הילדים יגדלו להיות אנשים בריאים וחזקים יותר בנפשם.

2. משמורת משותפת תגדיל את שיתוף הפעולה של ההורים לשאת ביחד במשימה של גידול הילדים, אני מניח שאתם יודעים שבלי שיתוף פעולה הרבה הרבה יותר קשה לגדל ילדים, אתם תצטרכו לבזבז פי 7 יותר אנרגיה להגיע לאותו במקום כאשר יש שיתוף פעולה.

3. חלוקה שיוויונית , חלוקת הזמן בימי ההורות תקטין את העומס שמרגיש ההורה המשמורן ואת האחריות הגדולה הנופלת על כתפיו של ההורה המשמורן, הרבה נשים לוקחות על עצמם את התפקיד הזה מבלי שהן זוכרות ש
With Great Powers comes great responsibility, זה לא המקום לפרט אבל מדינת ישראל מאפשרת לאבות  לא משמורנים להסיר אחריות מילדיהם כל עוד הם משלמים כסף לאימא, במשמורת משותפת זה לא יקרה, או לפחות הסיכון קטן משמעותית.

ובנוסף אתם מחנכים את הילדים לערכים של שיוויון וצדק.

4. זמן , זמן זה אחד המשאבים הכי חשובים לנו בחיים, כי כולנו יודעים שלא משנה כמה כסף יהיה לנו, אי אפשר לקנות זמן , במשמורת משותפת יש לכל אחד מההורים את הזמן שלו, להתקדם ולהתפתח בחיים, להשקיע בעבודה, לנוח , לקיים זוגיות או כל דבר אחר שיחליט, כך שהוא מגיע לימי ההורות שלו הוא טעון באנרגיות, חלוקת הזמן הוגנת צודקת ושיוויונית, כל אחד נושא במשימת גידול הילדים בחצי מהזמן

הזמן הזה שווה כסף, הרבה מאוד כסף, כל בר דעת יכול להגיע למסקנה הזאת, לא הצלחתי להבין  למה האימהות לא רואות את זה בזמן הגירושין

5.  חלוקת ההוצאות – אני יכול לקוות שכאשר האחריות מתחלקת באמת, אז גם ההוצאות יכולות להתחלק בצורה שוויונית יותר מאשר מזונות שהאבא מעביר לאימא, כך לאב יהיו משאבים לקיים בית נורמלי בחצי מהזמן כאשר הילדים נמצאים איתו, אימהות תזכרו שזה אינטרס שלכם שלאבא יהיה כסף לממן את הבית שלו, כך תרוויחו זמן שעליו כבר דיברנו.

אני יודע שנושא המזונות זה חבית של חומר נפץ כנראה צריך לכתוב על זה בנפרד.

6. קשר יציב עם המשפחה המורחבת – לא חסרים סיפורים של סבים וסבתות שלא רואים את הנכדים שלהם יותר כי האם (בד”כ) לקחה את הילדים ועברה עיר / מדינה / יבשת או  יקום, תחשבו איך הייתם מרגישים אם אתם הייתם הסבא והסבתא האלו ? הסיכוי שזה יקרה במשמורת משותפת קטן משמעותית, כך הילדים לא מתנתקים מהמשפחה המורחבת, יש לי תחושה שהפסיכולוגים והמחקרים יוכיחו שזה טוב לנפש הילדים.

7. חופשות ומחלת ילדים – אני מניח שאחד הדברים המתסכלים הוא להיות אחראי לילדים בכל התקופה של החופש הגדול, או שכל פעם הילדים חולים ההורה המשמורן צריך להיות איתו, במשמורת משותפת החופשות וימי המחלה של הילדים מתחלקים בין ההורים בצורה שוויונית לפי ימי ההורות, כך שכל אחד יכול להתקדם בעבודה, לצאת לחופשה ולנפוש , ואף הורה לא מקריב את עבודתו וחייו למען השני.

8. יציבות וקביעות, במשמורת משותפת יש יותר יציבות לילדים, יש ימים קבועים לאם וימים קבועים לאב, הילדים למדים לכבד את החוקים והכללים של כל אחד, לכל הורה יש את הבית ולילדים יש את המקום והפינה שלהם בשני הבתים.

כן אני מכיר את הטענה שילד צריך בית אחד ומקום אחד לחזור אליו, אז news flash בגירושין יצרתם לילד שני בתים אם תרצו או לא, ומבין 2 האפשרויות : בית ראשי גדול ועיקרי ובית משני קטן (זה במקרה הטוב שהאב לא חזר לבית הוריו בגלל חוסר משאבים כלכליים) , או 2 בתים שווים פחות או יותר, השניה היא האפשרות הטובה יותר .

9. כסף,  אתם חוסכים הרבה כסף לעורכי דין, אני מקווה שבעתיד המדינה תהיה חכמה מספיק להגדיר את משמורת משותפת כברירת המחדל, כאשר זה יקרה אז יתייתרו כל המלחמות ועורכי הדין, אין לכם מושג בכמה כסף מדובר, אני יכול לשער שכמות הכסף המופנת לעורכי דין  בתיקי גירושין בשנה יכולים לממן את הגרעון של דנקנר…

אבל אל יאוש גם היום זה אפשרי !,תעשו טובה לעצמכם ולילדים, תגיעו להסכם בגישור,  אל תפנו לעורכי דין, ואל תתנו לעורכי דין, שופטים ופקידות סעד להחליט בעבורכם כיצד תחיו, קבעו את הדברים החשובים האלו אתם !

10. פרק ב’ – אני מניח שרוב הגרושים באיזה שהוא שלב לאחר ההתאוששות מהטראומה ירצו לחפש זוגיות פרק ב’,

תסבירו לי לעזאזל איך יכולה אישה לקיים זוגיות כאשר האבא מגיע לקחת את הילדים פעם בשבוע לפיצה ל 3 שעות ומחזיר אותם אליה ?, איזה מין זוגיות ניתן לפתח בזמן זה  ?
אולי זה יכול להסביר מעט מה קורה לגרושים וגרושות בישראל 2013…

לאבות מבין הקוראים, גם אם בזמן הנישואין לא לקחתם חלק משמעותי בגידול הילדים, אתם חייבים לעשות שינוי , אתם חייבים זאת לילדים

ולאלו מביניכם שכועסים על תשלום מזונות לא הוגן ככל שיהיה, אל תעשו שימוש בתירוץ הזה להסיר את האחריות, תזכרו שהילדים לא בחרו האפשרות הזאת, ואתם חייבים את זה להם, למשך כל החיים, אין לכם את הפריבילגיה לוותר.

ולאימהות , אני יודע שיש מציאות מסויימת ויש מכונה משומנת שעובדת, ויש ארגוני נשים שאומרות לכן מה לחשוב, ויש לכם חברות “נשמות טובות” שנותנים לכם עצות אחיתופל : מה את פריירית ? רק X מזונות ? ,אז תעשו טובה לעצמכם וטובה גדולה לילדים שלכם אל תקשיבו !

עצרו לרגע, קחו פסק זמן, תחשבו על הנושא לעומק, בשקט, שימו את החוקים המעוותים של מדינת ישראל בצד, אני בטוח שאם תחשבו על הדברים בהגיון תגיעו בדיוק למסקנות האלו, זאת טובת הילדים אין שום ספק בעניין.

על חוקי הגירושין המעוותים צריך להגיד שידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, אתן אולי מענישות את האב כאשר אתן לוקחות את המשמורת, אבל הפגיעה בילדים היא אנושה.
משמורת משותפת היא האלטרנטיבה הטובה ביותר לילדי הגרושים.

קראתי את הפוסטים בגנות משמורת משותפת, אז לכל המצטדקות אני אומר אם אתן לא מוכנות להפוך את זה,  שהבית העיקרי יהיה של האב, האב יקבל  משמורת ואתן תשלמו מזונות ותראו את הילדים פעם פעמיים בשבוע, אז זאת כנראה לא הסיבה האמתית, וזה בטוח לא שוויוני ולא הוגן.

גילוי נאות , אני מאמין שצריך להתחיל את ה”משמורת המשותפת” עוד בנישואין, הילד צריך 2 הורים מעורבים  ופעילים בחיים שלו ולא חייבים להתגרש בשביל זה …
ועוד גילוי נאות אחד, אני חושב שחייבים להעביר את המושג הורה משמורן מהעולם, ומסתבר שאני לא היחידי שחושב שמשמורת משותפת = טובת הילד, וועדת שניט ישבה על המדוכה 7 שנים הגיעה לאותה המסקנה, הגדרה של הורה אחד כ”טוב” יותר או “ראשי” והורה אחר כמשני, היא רעה ביותר,  בגלל הרבה סיבות ואחת מהן היא כי שעצם ההגדרה של הורה כמשני גורמת לו להרגיש מיותר ונותנת לו לגיטימציה להסיר אחריות.

סתם לידע הכללי, שר המשפטים יעקב נאמן קיבל את המסקנות של הוועדה שהוגשו בסוף 2012, ובנתיים יצא כתזכיר חוק “הורים וילדים”, מסיבה לא ברורה אירגוני הנשים, הכריזו מלחמה והודיעו שלא יתנו לתזכיר להגיע לחוק,  ובכך יורים ברגל של אותן נשים אותם הם מתיימרים לייצג, לדעתי זה פשוט הזוי. זה כ”כ לא פמניסטי להתנגד לשניט.
כולי תקווה ששרת המשפטים ציפי ליבני תקבל החלטה אמיצה ותשים את טובת הילדים לפני עינייה, למרות ארגוני ה”נשים” והכוחות השולטים בפוליטיקה של ישראל 2013, תקבל את המלצות וועדת שניט, ותחוקק חוקים על בסיס המסקנות הוועדה

ואז תזכיר חוק “הורים וילדים” יהיה העתיד הוורוד החדש של ילדי ההורים הגרושים בישראל.

אני בטוח שהרבה ילדים יודו לה.

תזכרו תמיד שגם אם החלטתם להתגרש, מילדים לא מתגרשים !

אני בטוח שיש עוד כמה סיבות אתם מוזמנים להוסיף אותם בתגובות

עוד מהבלוג של אב גרוש

תצוגה מקדימה

נדרשת מהפכה, ועכשיו

אני אבא ל 4 ילדים ומזה כשנתיים בהליך גירושין שרק עתה נגמר. אני רוצה לספר לכם קצת על העיוותים במערכת המשפט בישראל של שנת 2013,...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years

ציפי לבני Take II

שוב הגענו להפגין מול ביתך, להערכתי היו כ 400 איש , והפעם לא יצאת אלינו  אני רואה שכתבתי לך בהפגנה הקודמת לפני כ 7 חודשים, אז יצאת אלינו והבטחת שתבדקי את הדברים לעומק מאז לא קרה כלום בדרך חזרה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

איך שורדים גירושין ?

"השביל הזה מתחיל מכאן בין סניף בנק למעיין לא סלול, לא תמיד מסומן השביל הזה מתחיל מכאן" "חוצה את העיר עולה על ההר ממשיך על הים ממשיך גם מחר חותך באויר, בין הבתים יוצא אל האור, אל חיים חדשים. "     אז בדיוק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה