הבלוג של haleli

עולם גדול, צעדים קטנים

בספטמבר 2010 יצאתי עם בעלי ושלושת ילדינו לטיול בעולם. כותבת על זה ועל בכלל. בואו לבקר אותי באתר שלי:www.family-world-travel.com

עדכונים:

פוסטים: 38

החל מספטמבר 2010

קוים לדמותה.

במחשבה לאחור יתכן שהיו נורות שהיו אמורות להידלק אצלה כבר מהילדות. ואולי רמזים קלילים לאורך חייה שמעולם לא התייחסה אליהם או שפירשה אותם אחרת. בכל אופן, אפילו לארון לקח זמן עד שגילה שהיא שם.

הרפתקנית בארון נמשכת אל הדרכים ואל הטבע כמו אל גבר מדברי עם עיני מערבולת של עוצמה ורכות.

היא לא פוחדת ללכת לאיבוד. להיפך. היא נהנית מזה.

היא אוהבת את הלילה, בו הכל אפשרי ומסתורי ואפל. הלילה שמותר בו הכל, לא חשוב מה כי הבוקר יגיע וימחק את זה.

היא אוהבת את היום ואת השמש. לפעמים היא ממש שומעת אותה קוראת לה לעלות לגג להתחמם, לצאת החוצה מאור הפלוריסנטים, לא משנה לאן רק להרגיש את  הקרניים האלה על הגוף.

להרפתקנית בארון היה לפחות גבר אחד לא ‘פוליטיקלי קורקט’, שההורים שלה היו מאבדים כמה שנים מהחיים בגלל הקשר שלה איתו. כמובן, אילו הם רק ידעו..

בכל בוקר, בדרך לעבודה, היא רואה בניינים מצד ימין ואת הים מצד שמאל או להיפך, ובכל בוקר מחדש היא מתלבטת אם להבריז ולחתוך לים, או לא.

הרפתקנית בארון ניסתה סמים פעם אחת רק כדי להבין שזו לא הדרך. היא יודעת שכדי להגיע ל’האי’ כל מה שצריך זה סקס ממש ממש טוב. למרות זאת, היא חפרה וירדה הכי עמוק שאפשר אל תוך הביבים של הנרקומניאדה והזנות. רק מתוך סקרנות. ואחרי שיחות ארוכות בלילות מסריחים ומדממים היא הבינה שהיא והם זה אותו דבר.

הרפתקנית בארון מרגישה איך הבטן שלה מתרגשת בכל פעם שהיא רואה סרט על מקומות רחוקים. המילים ‘טיבט’, ‘ברזיל’, ‘עצי קוקוס’, ‘מדבר יהודה’ עושים לה חם בלב. כשהיא קוראת חוויות של אחרות שיצאו לבלוע את העולם, כל גופה מתלהט ועיניה דומעות. אם אתם רוצים לשמח אותה, קחו אותה לחנות למטיילים. היא תשהה שם שעות בלי לקנות כלום, כי זה לא שיש לה כסף עכשיו לנסוע לאנשהו.

היא אוהבת לנסות במטבח. היא אוהבת את השוק ואת הריח שלו ומדמיינת איזה תבשילים היתה מכינה מכל השפע הזה. היא תמיד תעדיף לזרוע זרעים על פני לקנות שתיל מוכן, כי היא אוהבת לראות איך הזרע פורץ את האדמה וגדל בעצמו. לא אכפת לה לחכות.

לא ודאי אך השמועות מספרות שערב שחרורה היא התגנבה חרש וריססה גרפיטי על קיר הבסיס: ‘לנאמן אבנרי יש #ין קטן’. גם בגלל שבאמת היה לו וגם בגלל שהוא התנהג אליה מגעיל לאורך כל השירות.

הרפתקנית בארון אוהבת לעבור דירה ולא מבינה למה. ואם לא לעבור דירה אז לפחות לשנות את העיצוב הפנימי אחת לשנה. אחרת משעמם.

היא יכולה להגיע לבית חולים לביקור בן משפחה, לתעות מתוך סקרנות במסדרונות, לפגוש בקצה של אחד מהם, ילד שיושב בכיסא גלגלים ולדבר איתו במשך שעה. פשוט כי אנשים מעניינים יש בכל מקום. רק אז לגלות שפיספסה את שעות הביקור, להתגנב, בניגוד לכללים אל מיטתו של בן המשפחה, להרעיף עליו שוקולד וציורים מהילדים ולברוח לפני שיתפסו אותה. היא לא תספר על זה לאף אחד.

להגיד להרפתקנית בארון שתלך לעבוד במשרד, עם שעות קבועות, כל יום כל יום כל יום אותו מקום אותה עבודה אותם אנשים, זה להרוג אותה. אולי היא תיראה לכולם חיה, אבל זאת אשליה. היא תהיה מסוגלת למכור גם לעצמה את האשליה הזאת למשך זמן מה.

כשהיא רואה מים בא לה לקפוץ אליהם. כשהיא רואה ציפור בא לה להמריא איתה, כשהיא רואה רכבת בא לה לעלות עליה, כשהיא רואה אריה בא לה ללטף אותו, כשהיא רואה אישה חכמה בא לה לחבק אותה, כשהיא רואה אהבה עולות דמעות בעיניה.

הרפתקנית בארון מעולם לא חשבה שהיא כזאת. והיא היתה נשארת עוד שנים בארון אילולא הבינה שאם היא לא תתפוס את החיים הם יברחו לה.

אתם מוזמנים לבקר אותי באתר שלי: משפחה • עולם • טיול

עוד מהבלוג של haleli

למה את לא אוספת לה את השיער?

-כי היא מרגישה בנוח כשהוא פזור. כי הוא יפה. כי ככה. אני אמא שלה ואני מחליטה. לא עזר. בכל פעם שהייתי חוזרת מקפה עם חברה הייתי מוצאת את הילדה אסופת שיער למהדרין. ככה זה אצל סבתא. האמת, זה תמיד הזכיר לי את המערכון ההורס של...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

קטמנדו היא עיר שלא...

וכשהצמיגים העייפים החלו לחרוק והתמונה בחלון התחלפה היא דחקה בלבה שירגיע את פעימותיו. לא לבכות, ביקשה. לא עכשיו. אחר כך יהיה לך זמן. כשעוצמים את העיניים הדמעות יורדות...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

אמאל'ה, ציצים..

המעיינות החמים בואשישט. משאירה את הנעליים בכניסה למקדש ומשתחלת לחדרי הרחצה של הנשים. בריכה אחת גדולה ומצדה השני חמישה ברזים המזרימים מים בריאים ללא הפסקה. החוק הבלתי כתוב הוא כזה: תורידי חולצה וחזיה, בבקשה, את התחתונים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה