הבלוג של yofikoren2000

yofikoren2000

שושי קורן. קוסמטיקאית רפואית חולון. טל: 052-3354558 אימיל: [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מינואר 2014

טיפול בצלקות אקנה זה קצת מורכב. או כמו שנהוג לכתוב בימינו, it’s complicated. כי תכל’ס אין באמת דרך להסיר את צלקות האקנה. הרי מה זה צלקת? זה שאריות מפצע כלשהו שהעור לא הצליח להתגבר עליו לחלוטין. כלומר, הפצע והבעיה הרפואית חלפו, אבל נשארה מזכרת. טיפול בצלקות אקנה זה בעצם השלב אחרי שריקת הסיום. המשחק נגמר, ניצחנו, אבל יש לא מעט לכלוך שצריך לנקות.

צלקות אקנה (3)

במקרה של טיפול בצלקות אקנה, האתגר זה טשטוש ומזעור נזקים. מי שבא ומבטיח הסרה של צלקת כדאי לבדוק אותו היטב. הדרך היחידה להסרה מוחלטת של צלקת זה השתלת עור. וגם אז סביר שיישארו אי אלו סימנים מהניתוח עצמו. לכן, חושב להבין ולהפנים כבר מהתחלה, טיפול בצלקות אקנה זה מזעור נזקים.

העור שהותקף על ידי חיידקי פי אקנה, רוזציאה, סבוריאה או כל מטרידן אחר, עבר למעשה סוג של זעזוע. הצלקת זה האדמה החרוכה שנותרה לאחר סיום המלחמה. מה שנהוג לעשות במקרים של צלקות זה להעשיר את האזור הרלוונטי בעור הפנים בוויטמינים, מינרלים, חומצות למיניהן ושאר מיני תכשירים על מנת לתת לו את מלוא הכלים לשיקום. כמו כן ניתן לעשות פילינג עדין מאוד במטרה לעודד היווצרות של תאי עור חדשים.

טיפול בצלקות אקנה – עקב בצעד אגודל

אם הטיפול באקנה עצמו דורש סדרה של טיפולים, הרי שהטיפול בצלקות שהאקנה מתיר מאחור דורש זמן ממושך יותר. לעיתים, אני מסיימת טיפול בצלקות ולאחר מספר שבועות מתחילה סדרה חדשה עם אותה מטופלת. הרעיון הוא לתת לעור את הזמן לו. לא לגרום לו עוד זעזוע.

טיפול בצלקות אקנה

אם תשאלו אותי, באקנה צריך לטפל מיד כשהיא מפציעה ולא להמתין להחמרה של המצב. ומכאן גם ניתן להבין כי טיפול נכון באקנה יימנע תא צלקות האקנה. ברוב המקרים מי שצריכה טיפול בצלקות אקנה מגיה למצב מכיוון שהזניחה את הטיפול באקנה או טיפלה בו לא נכון.

ייתכן מאוד כי במהלך השנים הקרובות, בגלל התקדמות מהירה בצד הטכנולוגי של פיתוח התכשירים,  נזכה לראות תכשיר פלא כלשהו שבאמת מסיר צלקות מעור הפנים. אבל עד אז, צריך להיעזר  בסבלנות ובאורך רוח. מזעור אופטימלי של צלקות אקנה מביא תוצאות לגמרי לא רעות. בהרבה מקרים, הצלקות הופכות לכמעט בלתי נראות ורק מי שבאמת מביט ובוחן מקרוב רואה אותם. בין האופציה של ניתוח לבין טיפול קוסמטי רפואי, אני תמיד בעד הרפואי שכן ניתוח משמעותו עוד זעזוע לעור הפנים הפגוע ממילא.

לצד הטיפול אצל הקוסמטיקאית הרפואית, חשוב גם להמשיך ולטפח את עור הפנים במהלך השגרה היומיומית. טיפול רציף ונכון בעור הפנים גם יקטין את הסיכוי שהאקנה יתקוף. שכן, ככל שהעור יקבל את ה”מזון” שלו כנדרש, כך הוא ישמור על חוסן ויוכל לעמוד בפני מתקפות של האקנה ושאר תחלואי העור.

לקריאה נוספת בנושא טיפול בצלקות אקנה – כנסו לאתר.

אשמח לעמוד לרשותכן בכל סוגיה ושאלה.

שלכן ובשבילכן,
שושי קורן.
קוסמטיקאית רפואית חולון.

טל: 052-3354558
אימייל: [email protected]

עוד מהבלוג של yofikoren2000

תצוגה מקדימה

קוסמטיקאית רפואית – ובאה לציון גואלת

פתאום קם אדם בבוקר, מביט במראה וחושכות עינו. פצעון בצד אחד, אדמומיות בצד שני, קמט מלמטה וכתם מלמעלה. בדיוק למצבים האלה הקוסמטיקאית הרפואית קיימת. בתפר הדק שבין רופא עור מומחה לבין קוסמטיקאית שאמונה על סידורי גבות ומריטת...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

צלקות אקנה

צלקות אקנה וטיפוח עור הפנים צלקות אקנה, כפי שניתן להבין מעצם ההגדרה, הן למעשה מזכרות שאותה תופעה מעיקה השאירה לנו לאחר ביקורה. על פי רוב זה מתחיל אי שם בגילאי ההתבגרות. הגוף עובר שינוי הורמונלי יחסית מואץ שבין השאר בא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

הכיני פניך לקיץ: העלמת צלקות אקנה

שוב הגיע האביב. חיות החורף כגון החלזונות הולכים לישון וחיות הקיץ כגון הדובים מקיצים מתרדמתם. כך גם אנחנו. מתחילות לאפסן את מלתחת החורף ומצטיידות בקולקציית הקיץ. וגם האקנה. גם היא תמיד בין שינויי האקלים והעונות מגיעה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה