הבלוג של אמא מצפה

Expecting Mommy

האמת, כל האמת ורק האמת על הריון, לידה, הורות וכל מה שמסביב

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיולי 2012

תקופת החגים היא תקופה קשה כשלעצמה, על אחת כמה וכמה כאשר את בהריון ובין כה וכה נאבקת (ומפסידה) לשמור על הגזרה.

19/09/2012

לאחרונה אני מוצאת את עצמי, לא פעם, מתבכיינת בתסכול לבעלי היקר (והסופר סבלני) על כמה שאני שמנה וזוכה לתשובה חוזרת ונשנית כמעין מנטרה: “את לא שמנה מאמי, את בהריון!!!!!”. נכון, אני יודעת שאני בהריון, ואני בטוחה שאחזור לעצמי אחריו (לפחות המוטיבציה קיימת), אבל איכשהו כרגע, כל בחורה נראית לי סופר חתיכה, כולן נראות בשיאן ורק אני מרגישה כמו פילה.

אם זה לא מספיק, השבוע בין ארוחת חג אחת לשנייה (לשלישית), שמתי לב שכמעט כל בני משפחתי (כולל סבים ודודים) שכחו את שמי ובמקומו קיבלתי שלל כינויים שכללו את השורש ש.מ.נ בתוכו. כך שבין איחול “שנה טובה שמיינה!”, לשאלה “מה שלומך שמיינל’ה?” כבר התחלתי, כמעט ברצינות, לתהות – מתי בדיוק החלפתי את השם שלי בתעודת הזהות?!

מיותר לציין שהכינויים החדשים שדבקו בי, לא תורמים במיוחד לעניין הדימוי העצמי, כאילו לא מספיק שכבר חודש ומשהו אני נלחמת בתסביכי הנפשיים (מפה ועד להונוללו) על ענייני משקל וצורה. הרי גם ככה תקופת החגים היא תקופה קשה כשלעצמה, על אחת כמה וכמה כאשר את בהריון ובין כה וכה נאבקת (ומפסידה) לשמור על הגזרה.

תחשבו כמה קשה שלא להתפתות לתפוח בדבש, לאוכל החגיגי או לקינוחים המושקעים של סבתא בשגרה ותכפילו את זה פי כמה… עכשיו אחרי המתמטיקה הפשוטה, תגידו לי אתם – בין רמות ההורמונים הגבוהות שמשתוללות אצלי בגוף לבין הדימוי העצמי הירוד ממילא – פלא שאני נעלבת כשקוראים לי שמנה?!

בדפדופיי הרבים ברשת מצאתי תמונה שאותי מאוד שעשעה (למקור) –

ובנימת חג שכזו אאחל לכולם שנה טובה – שנה של התחלות חדשות (קטנות וגדולות), שנה של אושר, בריאות ונחת – או בקיצור שתהא זו שנה מוצלחת! מאחלת להורים הטריים (וגם לנו) שנה עם הרבה שינה ושנחזור תיקתק לגזרה!

עוד מהבלוג של אמא מצפה

כשאת אומרת "נה" למה את מתכוונת?

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: השעה 2 בלילה והתינוק לא מפסיק לקטר. נתתם לאכול, החלפתם חיתול, הוא עשה גרעפס ואתם כבר למעלה משעה מקפצים על כדור הפיזיו כשהוא מונח עליכם בתנוחת ה"נמר על עץ". נשמע מוכר? אם אתם כמונו, סביר להניח...

אמאל'ה, אני אמא!

מדהים כמה רק עכשיו, כשאני אחרי, אני מבינה שלא משנה כמה נתכנן, כמה נתכונן, בסופו של דבר הדברים יקרו בדרכם. לא משנה כמה אמרתי מראש ש"נזרום" ו"מה שיהיה יהיה" – רק עכשיו אני מבינה עד כמה לא הבנתי את המשמעות לעומקה. שבוע 38. הכל...

תצוגה מקדימה

מצפים לבואה

דצמבר כבר כאן, חודש תשיעי כבר ממש מעבר לפינה. איזו התרגשות! ההתרגשות, מסתבר, לא פוסחת על אף אחד וגם הסבים והסבתות לעתיד מצטרפים ל"חגיגה". רק אתמול סיפרו לי הורי איך הוציאו מאחסון את כל הבגדים הקטנטנים, הבובות והצעצועים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה