הבלוג של אמא מצפה

Expecting Mommy

האמת, כל האמת ורק האמת על הריון, לידה, הורות וכל מה שמסביב

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מיולי 2012

הריון זה מלחיץ! לא משנה כמה יגידו שזו החוויה הכי “מדהימה”, “מהממת” ועוד אי אלו קלישאות, הריון זה פשוט מלחיץ. החיים שלך כמו שהכרת אותם, עומדים להשתנות, שלא לדבר על הגוף שהשתדלת כל כך לתחזק. פתאום את קולטת שלמרות שנורא רצית להיות אמא, את בעצם עדיין ילדה. ילדה קטנה ומפוחדת, מאוד מפוחדת.

04/07/2012

הריון זה מלחיץ! לא משנה כמה יגידו שזו החוויה הכי “מדהימה”, “מהממת” ועוד אי אלו קלישאות, הריון זה פשוט מלחיץ. החיים שלך כמו שהכרת אותם, עומדים להשתנות, שלא לדבר על הגוף שהשתדלת כל כך לתחזק. פתאום את קולטת שלמרות שנורא רצית להיות אמא, את בעצם עדיין ילדה. ילדה קטנה ומפוחדת, מאוד מפוחדת.

אני עכשיו בשבוע 12, או שזה בעצם 13? 12+5 על פי הדוקטור. אישית, עדיין לא הצלחתי להבין איך סופרים את זה בכלל. מצד אחד הספירה מתחילה כשבועיים לפני שבכלל התעברת, מובן שזה כשלעצמו מאוד “הגיוני”. מצד שני כל אתרי המחשבונים למיניהם סופרים לפי שבועות עגולים, אז מאיפה בכלל צץ השבוע +? – מסובך.

ניסו להסביר לי שזה “כמו יום הולדת. חודש לפני יום הולדת 26, את עדיין בת 25. 25+11 חודשים”, אבל עדיין לא הצלחתי להבין. למעשה חודש לפני יום הולדת 26, אני במהלך השנה ה-26 לחיי, אותה אני חותמת בחגיגות יום הולדתי ה-26. אז רגע, האם כשאני יומיים לפני שבוע 13 אני בשבוע 12 או בשבוע 13? בקיצור אני עדיין חושבת שזה מסובך.

ב-28 השבועות הקרובים אשתף קצת מעלילות ההיריון שלי – הסיפורים שכל המדריכים למיניהם לא מעזים לספר: על ההורמונים שאמורים לעשות אותך “זוהרת” ולמעשה החזירו אותי לגיל 16 (של מישהו אחר, כי אפילו בגיל 16 לא סבלתי כל כך מאקנה). על בחילות ה”בוקר”, שלא ממש יודעות מתי זה בוקר ובאות לבקר מתי שבא להן במשך כ-ל היום. על הכרס הקטנה הזו שצומחת לך, למרות הבטחות השווא שעד חודש חמישי “לא רואים כלום”, והמכנסיים שאת כל כך אוהבת, שצפופים עלייך כבר בחודש שלישי (לצערנו לא כולנו גל גדות). על מעטה החשאיות שהכנסת אליה את בעלך וההורים, כדי ש”מי שלא צריך לדעת כרגע – לא ידע”.

על התיזוזים בין בדיקות הדם לאולטרא סאונד זה או אחר. חייבת לציין, שחווית האולטרא סאונד מרגשת עד דמעות, ומצד שני עם כל ההורמונים שמשתוללים אצלי בגוף יכול להיות שדמעות זו רק תופעת לוואי?! ועל הלחץ הבלתי נשלט שהעוברון (או עוברונת) יתפתח כמו שצריך, שיהיה בריא ושלא ישכח לקחת סוודר – כיאה לכל אם פולניה (לעתיד).

ובקיצור שיהיה הריון מוצלח.

עוד מהבלוג של אמא מצפה

כשאת אומרת "נה" למה את מתכוונת?

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: השעה 2 בלילה והתינוק לא מפסיק לקטר. נתתם לאכול, החלפתם חיתול, הוא עשה גרעפס ואתם כבר למעלה משעה מקפצים על כדור הפיזיו כשהוא מונח עליכם בתנוחת ה"נמר על עץ". נשמע מוכר? אם אתם כמונו, סביר להניח...

אמאל'ה, אני אמא!

מדהים כמה רק עכשיו, כשאני אחרי, אני מבינה שלא משנה כמה נתכנן, כמה נתכונן, בסופו של דבר הדברים יקרו בדרכם. לא משנה כמה אמרתי מראש ש"נזרום" ו"מה שיהיה יהיה" – רק עכשיו אני מבינה עד כמה לא הבנתי את המשמעות לעומקה. שבוע 38. הכל...

תצוגה מקדימה

מצפים לבואה

דצמבר כבר כאן, חודש תשיעי כבר ממש מעבר לפינה. איזו התרגשות! ההתרגשות, מסתבר, לא פוסחת על אף אחד וגם הסבים והסבתות לעתיד מצטרפים ל"חגיגה". רק אתמול סיפרו לי הורי איך הוציאו מאחסון את כל הבגדים הקטנטנים, הבובות והצעצועים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה