הבלוג של אקסה

exa

גם אני אקסית של מישהו

עדכונים:

פוסטים: 1

עוקבים: 0

החל מאוקטובר 2017

אז איך זה עובד לנו בדייט? תוך כמה זמן אנחנו מחליטים אם הפרטנר הזה “בשבילנו” או לא? כמה מהר אנחנו “סורקים” אותו ומחליטים שהבנו מי יושב מולנו? כמה שיפוטיים אנחנו מגיעים למפגש הזה עם המין השני? ואיך זה שאת הדבר הכי חשוב, אנחנו לא מביאים אתנו לדייט??

אז איך זה עובד לכם “דייטינג”? דיברתם קצת בטלפון, קבעתם להיפגש, למרות שלא ממש בא לכם, דיברתם עם עצמכם והסכמתם ש”אם לא תזוזו זה לא יקרה”, החלטתם שאתם באים בלי ציפיות, קבעתם יום ושעה וסגרתם איפה. מה קורה מכאן?

תוך כמה זמן בדייט עצמו אתם מחליטים אם הפרטנר שלכם מתאים לכם? אם הוא “בשבילכם”? סרקתם אותו מהר בלי שירגיש וקבעתם לעצמכם אם הוא מחפש סקס מזדמן או קשר רציני. כמה זמן עבר עד שהחלטתם אם הוא מעניין או “ייבש”? באיזה שלב של הדייט אתם כבר סגורים על עצמכם אם יהיה דייט שני? מגבשים “פרופיל” של מי שעומד מולכם ומרגישים שאתם יודעים מי הוא?

תוך כמה דקות בודדות, מהרגע שאנחנו פוגשים מישהו בפעם הראשונה, אנחנו מלחיצים את עצמנו להבין מי עומד מולנו, לגבש דעה לגביו, להבין אם יש פוטנציאל להמשך ואם יש משיכה פיזית. הלוואי וזה היה מסתכם בזה!. לתוך כל הדבר העמוס הזה, מתווספות כמובן השאלות לגבינו – מצאנו חן בעיניו? הוא בעניין שלנו? אני מספיק מעניינת? נראית טוב בעיניו? ועוד ועוד. פפפפפפפפפ איזה לחץ!

איך אפשר לעשות את זה אחרת? ולמה כדאי לנו? כולנו הרי כבר יודעים ש”נשים מנגה וגברים ממאדים”. כולנו מסכימים שאנחנו מחפשים דברים שונים ופשוט מדברים “שפה אחרת”. אז בואו ניקח את זה צעד אחד קדימה. בואו נביא למפגש הזה בין גבר ואישה את הדבר היחיד החשוב באמת – ס ק ר נ ו ת.

תמונה דייט משעמם לכתבה

אם אנחנו כבר מדברים בשפה אחרת, פועלים וחושבים בצורה שונה, אז בואו נחקור את זה. בואו נחליט שאנחנו פנויים ללמוד קצת על הצד השני ורק להתעניין בו. בלי שתהיה לנו דעה מגובשת, בלי מושגים של טוב ורע. בלי לשפוט כל כך מהר ובלי להכריח את עצמנו לדעת מהר מהר איך אנחנו מתרשמים ומה אנחנו חושבים עליו.

תדמיינו את עצמכם נוסעים לארץ אחרת. כן כן ממש תעצמו את העיניים לרגע. תיזכרו בחוויה הזו של מפגש עם מקום חדש, לא מוכר. ככה אנחנו צריכים להסתכל על המפגש שלנו עם המין השני. כשאנחנו נוסעים למדינה אחרת, אנחנו בוחנים, מתעניינים, פנויים להכיר את המקום וללמוד אותו. אנחנו קצת משווים מה טוב בעינינו באופן ש”הם חיים” (המקומיים), נזכרים במה אנחנו גאים במדינה שלנו, בודקים איך אנחנו מרגישים שם, חושבים מה היינו מאמצים ליומיום שלנו ומה לא. אנחנו באים ב”מוד” חווייתי ופתוח, כמה שזה משחרר!

לפעמים אנחנו אפילו נהנים מהעובדה שאנחנו מדברים שפה שאף אחד לא מבין, אנחנו יכולים להתלבש קצת אחרת ובכלל קצת “להמציא את עצמנו מחדש” בסביבה שהיא לא הסביבה הרגילה והמוכרת שלנו. כשאנחנו תיירים, אנחנו לא שיפוטיים כל כך, אנחנו פתוחים לריחות, לצבעים ולטעמים האחרים. הרי בשביל זה בעצם באנו. אנחנו נהנים מהמרחק והניתוק מהמוכר לנו. אנחנו מעזים. איזה כיף זה!

אז בואו נחליט לבוא למפגש עם המין השני סקרנים כמו במפגש שלנו עם ארץ זרה. בואו לא נתגונן כל כך מהר ונגן כל כך חזק על מי שאנחנו. בואו נקשיב. בואו נלמד משהו מהמפגש הזה, או לפחות נהנה מההזדמנות לפגוש משהו אחר או מישהו אחר.

גם אם אנחנו לא מתלהבים מהיעד שהגענו אליו בחו”ל אנחנו הרי לא עולים מיד על טיסה חזרה. אנחנו משתדלים למצוא את הדברים שאנחנו נהנים מהם בכל זאת ומנצלים את השהות, אם אנחנו כבר שם. זה לא אומר שנחזור לאותה מדינה, זה לא אומר שנמליץ לחברים לנסוע לשם, אבל לפחות נדע שחווינו את המקום.

בואו נהיה תיירים בדייט, לא נבהל מהעובדה שאנחנו שומעים “שפה זרה”, ניתן לעצמנו רגע להתבונן, להכיר, לשאול, להיות סקרנים. מקסימום, כמו בטיולים הכי מוצלחים לחו”ל, נסיים את ה”נסיעה הזו” עם טעם של עוד. תארו לכם שעלול לקרות לנו, כמו במקומות שהכי “התאהבנו בהם” כשטיילנו, שנפנטז ממש לעבור לגור שם ושהחיים שלנו ישתנו מהקצה אל הקצה.

אם נבוא סקרנים ונהיה נוכחים בחוויה הזו, בלי להיות עסוקים ב”להחליט מה הלאה” ובלי כל הפניקה שמסביב, אנחנו עוד עלולים אפילו להגיע לדייט שני ושלישי ולגלות שזה ממש נחמד להיות תייר, גם אם אנחנו בד”כ מעדיפים להרגיש “בבית”.

 

עוד מהבלוג של אקסה

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה