הבלוג של ettykatz

מרכז עננים

מפתחת שיטת הסימלול, המאפשרת לרכוש מיומנויות למידה ולפתור בעיות בזיכרון, בשליפה ובהתארגנות, תוך שימוש באמצעים חזותיים. השיטה מאפשרת לילדים עם קשיים פונולוגיים או עם הפרעות קשב ללמוד לקרוא ולהבין את הנקרא במפגשים ספורים

עדכונים:

פוסטים: 50

החל מאוגוסט 2013

ילד מחוק הוא “ספר מדבר” המתאים את עצמו לקהל היעד – ילד, מתבגר, הורה, מורה, מטפל. כשהקורא הוא ילד – הספר מדבר איתו ממקום אמפתי ומכיל, ומייצג את רגשותיו מול המורים וההורים. כשהקורא הוא הורה – הספר מסביר לו את התנהגות הילד ומאפשר לו לבחור עמדה מתקשרת תוך כדי הכרה של אפשרויות שונות העומדות לרשותו

09/06/2015

הספר שלי “ילד מחוק” הוא קצת כמו ילד אמיתי, שפחדתי לשחרר. אבל כמו ילד, הוא צפצף עליי – והלך. אני לא רגילה להתרברב בילדים שלי, למרות שיש על מה, וגם עם הילד הזה – אני ממעטת לספר בשבחו ולתאר את המפגשים והחיבורים שהוא יוצר.

אבל על מפגש אחד אספר לכם – לפני כמה חודשים הוא נכנס להוצאת דיונון, ושם התלהבו והחליטו להוציא אותו לאור. מגיע לו להופיע על מדפים בחנויות – ולא רק אצל אמא שלו במרכז עננים, אמרו לי. מגיע לו לפגוש הרבה ילדים והורים – כי הוא לא רק ספר מדבר הוא גם ספר שמקשיב. אז שחררתי.

ועכשיו הוא בחנויות ובשבוע הספר ואצל המון ילדים ליד המיטה.
15855550

כל ההתרגשות הזו של ההוצאה מחדש הזכירה לי חלום שחלמתי בדיוק לפני שנה, כשהוצאתי את “ילד מחוק” בהוצאה הפרטית שלי. חלמתי שהספר הולך לבד ברחוב ומדבר. אין לו יחצנים ואין אנשי שיווק. אני לא מסבירה לאף אחד מי קהל היעד ואיך זה יכול להיות שהוא כזה שמתאים את עצמו לכל קורא. אני לא צריכה לעשות כלום – כי הוא פשוט הולך לבדו.

הוא פוגש ילדים. המון ילדים, שבכלל לא נראים מחוקים. הם נראים כמו כל ילד רגיל. והוא מספר להם מה קרה לו והם מבינים אותו לגמרי, כי גם הם כמוהו הולכים לבית ספר וגם הם עוברים יומיום חוויות דומות וגם להם יש מחק פלאים והם אפילו לא ידעו. ואז, אחרי שהם מקשיבים לו הם נותנים לו את המחק, כי הם לא רוצים להיות מחוקים יותר.

אח”כ הוא ממשיך ובלי שום פחד הוא נכנס לבית של השכנים ובלי בושה מגיע לחדר השינה של ההורים ונכנס למיטה שלהם ומספר להם כל מה שקרה לו והם מקשיבים לו ומכסים אותו ומביאים לו מים למיטה. והוא מנגב להם את הדמעות ואומר להם שהכי חשוב שיעטפו אותו באהבה והבנה. והם מספרים לו שהם הרגישו בדיוק כמוהו כשהיו ילדים ושהם מרגישים היום בדיוק כמו שאמא שלו ואבא שלו מרגישים.

ובבוקר מוקדם, לפני שכולם מתעוררים הוא מתגנב לרחוב ורץ לבית ספר, עוקף את הבוטקה של השומר ונכנס ישר לחדר המורים והמורות לוקחות אותו לידיים והוא נכנס להן ללב והן מביאות אותו לכיתה ומכירות אותו לכל הילדים. ומשהו שם קורה בתוך הכיתה, אבל את זה אני כבר לא יכולה לספר לכם, כי התעוררתי.

ילד מחוק הוא “ספר מדַבר” המתאים את עצמו לקהל היעד – ילד, מתבגר, הורה, מורה, מטפל.
כשהקורא הוא ילד – הספר מדבר איתו ממקום אמפתי ומכיל, ומייצג את רגשותיו מול המורים וההורים.

כשהקורא הוא הורה – הספר מסביר לו את התנהגות הילד ומאפשר לו לבחור עמדה מתקשרת תוך כדי הכרה של אפשרויות שונות העומדות לרשותו.

בידי מורים ומטפלים – הספר הוא כלי טיפולי ההופך אותם לשותפים לכאב של הילד ומאפשר להם להעביר אותו למצב נפשי המאפשר ליכולות שלו לבוא לידי ביטוי.

אתם מוזמנים לקנות, להעביר הלאה ואם כבר קראתם – לשתף אותנו ברשמים ובתחושות מהספר.

Snap 2015-06-09 at 14.48.42

אתם מוזמנים להירשם כעוקבים לקבלת עדכונים.

רוצים לדעת עוד? בואו להיות חברים של מרכז עננים בפייסבוק

עוד מהבלוג של ettykatz

תצוגה מקדימה

איך (לא) לכתוב סוכה ב-7 שגיאות

אז היתה הכתבה בכיתה, והוא שכח איך כותבים סכך, איך לאיית סוכה. לפעמים ה"מצלמה" בראש לא עובדת, ומשננים בצורה מטופשת, וכותבים שוב ושוב בבית יום לפני ההכתבה, אבל ברגע האמת לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

לימודי קריאה ללא סבל

הצעתי לנ. בן החמש וחצי לשחק בספר האותיות. לא! הוא אמר, אני שונא אותיות! גם אני שנאתי אותיות כשהייתי קטנה, עניתי, ולכן המצאתי ספר שילדים נהנים ממנו והוא גם מאוד עוזר לזכור את האותיות. התחלנו לשחק. הוא שרטט באצבע הקטנה שלו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

לכל ילד מגיע לאכול את הלחם שמתאים לו

בשנים האחרונות הולכת ונחשפת העובדה שלחיטה יש השפעה הרסנית על המוח (אפשר לקרוא על כך למשל ב"המוח הלבן" מאת ד"ר ממט אוז)  - המחשבה על כך שמוצר מזון כל כך בסיסי בעצם יכול להזיק היא מהפכנית ממש. אבל אל דאגה, עדיין לא הפכתי ליועצת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה