הבלוג של אתי

סיפורים של יום חול

אמא לשלושה בנים מדהימים, נשואה ליוסי, מנכ"לית משותפת בחברת tesmedia המתמחה בהרצאות, סדנאות וקורסים בתחום תקשורת המונים, ניהול זמן, פרזנטציה, תקשורת אפקטיבית, כתיבה ועוד. www.tesmedia.co.il. מאמנת עסקית ואישית, לשעבר העורכת הראשית... +עוד

אמא לשלושה בנים מדהימים, נשואה ליוסי, מנכ"לית משותפת בחברת tesmedia המתמחה בהרצאות, סדנאות וקורסים בתחום תקשורת המונים, ניהול זמן, פרזנטציה, תקשורת אפקטיבית, כתיבה ועוד. www.tesmedia.co.il. מאמנת עסקית ואישית, לשעבר העורכת הראשית של תוכנית הרדיו של ניסים משעל ברדיו ללא הפסקה. עורכת תוכנית כלכלית שבועית עם חגי גולן, רכזת וחברת מערכת בתוכניות "משעל חם" בערוץ 2 "ופופוליטיקה" בערוץ 1, עובדת עם חברת החדשות c-span . חברה בפורום נשות העסקים של עמותת "רוח נשית"

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2010

אני מצדיעה לכל הנשים שבימים האחרונים קמו והקימו קול צעקה, על האפליה הגדולה ועל התופעה המסוכנת הזאת הקרוייה “הדרת נשים”, תופעה המאיימת על החברה שלנו והיא ככתם גדול שזועק “הצילו!”.

אני פחות מעריכה את אותם הגברים שלא הצטרפו לקולות המחאה והשאירו אותנו הנשים, לבד בקרב על השם שלנו, על החירות שלנו ועל הזכות הטבעית שלנו, להיות שוות בין שווים.

אייפה אתם? מדוע אתם לא מפגינים בככרות העיר וצועקים “חמס”?, מדוע אתם הפילוסופים והוגי הדעות, מדוע אתם שותקים? איפה כל הגנרלים הגדולים? האסטרטגים ויוזמי המהפכות?

אנחנו התחלנו את המאבק לבד ורק אחר כך,חלק קטן מכם הצטרף,הרי אם זה היה הפוך, אנחנו הנשים, היינו נאבקות בשבילכם ואתכם.

התופעה הזאת של הדרת נשים לא התחילה בימים האחרונים ולא בשבועות האחרונים, אני בעצמי חוויתי את זה כחלק מעבודת תחקיר, לתוכנית “משעל חם” ברשת לפני שבע שנים באשדוד.

מישהו סיפר שישנם אוטובוסים  באשדוד בהם הנשים יושבות מאחור, נסעתי לבדוק. עליתי על אוטובוס ברובע ג’ בעיר והתיישבתי במושבים הקדמיים, מיד נשלחו אלי מבטים מכוונם של הגברים החרדים שישבו שם, אישה אחת שישבה בקצה האוטובוס קראה לי וסימנה לעבור אחורה, אמרתי לה שאני נשארת כאן, היא הביטה בי, שלחה לעברי חיוך קטן ומהיר והמשיכה במהירות, לקרוא בספר התפילה שלה. אחד הגברים ביקש שאעבור לחלק האחורי, סירבתי בנימוס, המשכתי לנסוע עד היציאה מאשדוד, כשלאורך כל הנסיעה, ננעצים בי מבטים קשים, למרות שנסיעתי באוטובוס הייתה חלק מעבודתי העיתונאית, והייתי בטוחה שאני מוכנה ויכולה נפשית להתמודד עם זה, אני מודה שהרגשתי מאוכזבת עד עומק ליבי שאכן התופעה אמתית וקיימת והיא נמצאת מול העיניים שלי.

היום כשאני נזכרת בסיפור, התחושה עדיין קיימת – אני עדיין מאוכזבת, כאילו שדבר לא השתנה, אלא נהפוך הוא, עכשיו הוא גרוע יותר.

אני מאמינה בקבלת האחר ומכבדת את המסורת היהודית ואת הערכים הנפלאים שבה, אבל אני לא מכבדת את אלה שבשם הדת היהודית מזלזלים בי בכאישה. אני לא שוכחת את אותה אישה חרדית שישבה באוטובוס וחייכה אלי,שבשבילה הישיבה בסוף האוטובוס ,זוהי שגרת חיים והיא משלימה איתה למרות שהרגשתי, שהיא רוצה בכל מאודה שהדברים יראו אחרת,החיוך המהיר שנשלח לעברי, היה הדרך הקטנה שלה, להביע מחאה ולקרוא תיגר.

שבע שנים אחרי, התופעה הזאת רק הולכת ומתרחבת ואנחנו חייבים להפסיק אותה ביחד ומהר.

עוד מהבלוג של אתי

תצוגה מקדימה

ברוך שעשני אישה...

כאישה, אני מתביישת במציאות המטורפת שנוצרה בתקופה האחרונה במדינה שלנו. מציאות של חברה שמשפילה,דורכת ופוגעת בציבור הנשים והכל בשמו של זה "היושב במרומים", בשמה של הדת.הדת היהודית שאני מכירה, מאמינה בסובלנות, בקבלה,במתן בסתר,...

תגובות

פורסם לפני 8 years

רק כמה לגימות מהקפה...

אתן מכירות את הרגע הזה, שאתן בדיוק גומרות להכין את כוס הקפה, שעת אחה"צ שקטה,הבית כבר מסודר, הילדים עסוקים במשהו, שקט מוזר, שעוטף את הבית והדבר היחיד שאפשר לשמוע זה הכפית שמערבבת את הקפה. אני מקשיבה לשקט ולא מאמינה,...

תגובות

פורסם לפני 9 years

משדרים חדשות-"משעל על הבוקר"

בכל בוקר אני עושה דרכי ל"רדיו ללא הפסקה", לערוך את תוכנית הבוקר של ניסים משעל, "משעל על הבוקר". ניסים משעל ואני עובדים כבר שנים ביחד גם בטלוויזיה וגם ברדיו .אני להיות עורכת של תוכנית אקטואליה במדינה שבה בכל רגע מתרחש משהו...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה