הבלוג של אתי כהן

קול הקהילה

חברת מועצת עיר בקריית אונו ,חברת דירקטוריון בעמותת "אחת אחת" ששמה לה למטרה לקדם עצמאות כלכלית של נשים בבקעת אונו. חברת ועד מנהל במנהלת נשים קריית אונו ובלוגריסטית בסלונה .

עדכונים:

פוסטים: 39

החל מאוגוסט 2016

אם פעם הייתם משלמים ביטוח על כל פעילות שהילד עשה אחר הצהרים – כדאי שתדעו – היום כבר לא חייבים

הביטוח ששילמתם בבית הספר שומר עליו 24 שעות ביממה

 טפו טפו, חמסה חמסה – שיסיימו את השנה בשלום.

שנת הלימודים בפתח לשמחתי (וגם לצערי). אין לי השנה ילדים שעדיין במערכת החינוך, אבל כחברת מועצת עיר בקרית אונו, חשוב לי מאוד לתת את הדעת על הילדים וגם ההורים שעדיין משתייכים למערכת החינוך בעירנו.

מאז ומתמיד, אנו ההורים נדרשנו לשלם בתחילת השנה סכום נכבד, שכלל גם את נושא “חוק ביטוח תאונות אישיות”. שילמנו ולא ידענו על מה בדיוק הכיסוי וגם שילמנו כפל ביטוחים לשאר המסגרות הלא פורמליות שבהם היו ילדינו מעבר לשעות הלימודים – לחוגים לתנועת הנוער ועוד.

אז חשוב שתדעו:  לאחרונה עברה הצעת חוק ביטוח תאונות אישיות של חבר הכנסת יעקב מרגי ועוד חברי כנסת שחברו אליו. בהתאם לחוק, כלל תלמידי הרשויות המקומיות יבוטחו בביטוח תאונות אישיות שלא יעלה מעל  49 ש”ח לתלמיד לביטוח לשנה. הביטוח מכסה את הילד 24 שעות ביממה, 365 ימים, כך שאין סיבה להוסיף תשלום ביטוח על חוגים או תנועות נוער או כל פעילות שהיא מעבר לשעות הלימודים ומחוץ לכותלי בית הספר. חוק זה חסך להורים מאות שקלים בשנה ומאוד כדאי להפנים אותו. אם ידרשו מכם מעבר ל-49 ש”ח בשנה לילד עבור ביטוח, תדעו שזאת עברה על החוק.

 לסיכום:

  1. בעבר עלות ביטוח תאונות אישיות לתלמיד נעה בין 30-160 ₪ לשנה ,תלוי בגודל הרשות
  2. שילמנו בעבר “כפל ביטוחים” גם בבית הספר וגם במסגרות לא פורמליות
  3. הביטוח במסגרת המכרז צריך לתת מענה לתלמידים 24 שעות 365 ימים בשנה
  4. הביטוח הינו בשעות הלימודים וגם מחוץ למסגרת בית הספר
  5. כל רשות יכולה לבחור את הסוכן שלה ובתנאי שהעלות לביטוח לא תעלה מעל 49 ₪ לשנה

חשוב לי להדגיש ;שאין לראות בפוסט הנ”ל יעוץ לביטוח פוליסות, או לביטולם ,יש לפנות בנושא ביטוח תאונות אישיות לסוכן של חברת ביטוח מתאים.

אתי כהן

חברת מועצת עיר

קריית אונו

עוד מהבלוג של אתי כהן

למה החלטתי לכתוב בלוג ? שלום עולם..

למה החלטתי לכתוב בלוג.? מאז  ומתמיד  אהבתי לכתוב למרות "שמה אעשה כשאהיה גדולה" לא כלל אף פעם עיסוק בכתיבה. לא דמיינתי עצמי כסופרת ,משוררת או עיתונאית. ייתכן ולא הייתי מודעת לחיידק הזה שנמצא בי שהתפתח עם השנים, ויצא אט אט...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

המסע לפולין בצל החוק הפולני: חלק 1

הגענו לוורשה שבפולין – 370 תלמידי תיכון בין צבי (כיתות י"א) מקריית אונו וכ-30 מבוגרים שהחליטו לצאת למסע יחד עם ילדיהם, כולל סבתא (שעושה את המסע לצד הנכדה), זוג שהתחתן לאחרונה ולא הספיק לצאת למסע בצעירותו, הורה שפספס את המסע עם...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

פמינזים.. לא מה שחשבתם..

כן, אני  פונה  אלייך. אתה בטוח לא זוכר את זה. הייתי ילדה בת 14 שחיפשה עבודה לחופש הגדול. כל כך שמחתי שהתקבלתי לעבוד בחנות הירושלמית המפורסמת, זאת שנמצאת שם בפינה במרכז העיר מול כיכר ציון. השווצתי לכל החברים שהיו ירוקים מקנאה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה