הבלוג של estyromi

נפלאות התבונה של הגוף

קיסניולוגית התפתחותית. מלווה תהליכים פיזיים ורגשיים .באמצעות שימוש בתרגילי מח, שיטות אנרגטיות, שיטות פסיכותראפויתיות הוליסטיות עוד. הטיפול מסייע בשחרור מכאבים, חסמים רגשיים והתמודדות עם משברים בדרך להגשמה עצמית.... +עוד

קיסניולוגית התפתחותית. מלווה תהליכים פיזיים ורגשיים .באמצעות שימוש בתרגילי מח, שיטות אנרגטיות, שיטות פסיכותראפויתיות הוליסטיות עוד. הטיפול מסייע בשחרור מכאבים, חסמים רגשיים והתמודדות עם משברים בדרך להגשמה עצמית. מוזמנים לבקר באתר שלי

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2011

09/07/2011

ל’, בחורה בסוף שנות השלושים לחייה. בדרך אגב היא מספרת שהיא לא ישנה בלילות. פשוט לא נרדמת.
ליתר דיוק איך מגיע הלילה… היא מתעוררת לחיים. שיחה לכאורה פשוטה.. שלא ממש מעידה על העתיד לקרות ממש עוד מעט…

אני שואלת אותה אם היא רוצה לעבוד על זה היום בפגישה בינינו. לברר למה זה קורה?
היא אומרת שכן… “למרות שזה ממש ברור לי למה. אני פשוט חיית לילה. תמיד הייתי כזאת. אבא שלי היה מתחרפן מזה”…
ומוסיפה באותה נשימה עם חיוך קל “הלילה שייך לאגדות. אפשר לפנטז.. לחלום על הצלחות על אהבות.. כל מה שביום צריך להגשים…. בלילה אני יכולה לחלום”

אם כן למה את בכל זאת רוצה לעבוד על זה?
ל’ אומרת שהיא מרגישה שהגוף שלה כבר לא סוחב. ..

את רוצה לעבוד על זה בתהליך של ירידה בגילאים?לחפש את גיל הסיבה ששם זה התחיל?.
כן, היא אומרת..זה מעניין לדעת.

את מה שקרה אחרי זה… אשזור כחלק מהסבר תמציתי על הטכניקה.

ירידה בגילאים 
זאת שיטת עבודה בסיסית בקינסיולוגיה. משתמשים בה כשיש דפוסים שחוזרים על עצמם בלי שאנו מודעים לחזרות האלה .
למעשה אנו מחפשים קשר בין מה שקורה עכשיו לבין מצב עברי . מציאת הגיל הכרחית כדי שנוכל להתחקות אחר הדפוס בראשית דרכו ובאמצעות טכניקות נטרול נאפשר את שחרורו. למעשה הטכניקה הזאת מציפה ארוע/מצב מכונן.

כל מה שקרה לנו בחיים מאוכסן בזיכרון לטווח ארוך
ל’ ואנוכי ממשיכות , בבדיקות השריר הדמות שמעורבת בסיפור היא דווקא האמא (לא האבא … למרות שבשמיעה ראשונה, בקלות היה ניתן לחשוב שתגובתו הקשה היא שיצרה זאת), הגיל הוא גיל 16.
אני שואלת אותה מה היה בגיל 16 ? ל’ מיד אומרת לא יודעת.. לא יודעת.

אירועים או רגשות, שקשורים בכאב או בעונש, יש סיכוי טוב שהמח סגר את הדלתות על זכרון האירוע מסיבות “ביטחוניות”. כך נוצרות הדחקות. כך אנו מסגלים התנהגויות ופיצויים. נחוץ אלמנט מעורר שיגרום לנו להיזכר “איך זה היה”.

אני מבקשת מ ל’ להתבונן על גיל שש עשרה.. לראות את עצמה … להעלות זיכרונות.. היא קצת מעלה את החבר הראשון שהיה לה ושיגעה אותו.. קצת מפה… קצת מממממשם.. ואז מספרת לי שבגיל 16 היא ברחה לפנימייה.חודשיים גרה בפנימייה. עד שברחה בחזרה הביתה. עם הזנב בין הרגליים.

כשנוגעים במתגים – המח מתחיל לשתף פעולה
היא רואה פתאום תמונה שלה מבית הוריה.. יושבת על כיסא הפורמייקה הישן במטבח. עכשיו כבר עולה בה ניצוץ רגש כלשהו.. שצועק מהמעמקים.. היא מספרת לי שכשחזרה הביתה מהפנימייה.. זאת הייתה תקופה של כמה חודשים של משבר. שאלתי אותה למה חזרת מהפנימייה? “רציתי להיות קרובה לאמא שלי”. מה היו היחסים עם אמא שלך? ” אמא שלי טיפוס.. היא לא הכילה אותי אף פעם.. למעשה היא לא הכילה אף אחד. היא מסוג האמהות..שבישלו וניקו..ובזה הסתיים תפקיד האמא שלה”. ולמה בכל זאת רצית לחזור להיות איתה? “אני אף פעם לא השלמתי עם זה. בפנימייה הרגשתי צורך לחזור הביתה.. להריח את הסדינים שלה. אפילו שהיו מביאים לי מהבית סדינים.. אחרי לילה אחד הריח של הסדינים של אמא שלי היה נעלם.. זה כאב נורא”.
פה כבר ל’ פורצת בבכי מר..
חזרת מהפנימייה ומה קרה אז? “היא לא הראתה לי שהיא שמחה על ההחלטה שלי..לא ממש היה נראה שאיכפת לה”. ..”אני רציתי שיהיה לה איכפת”..

ופה נפתחו סכרים..
היא התחילה לגולל בפניי את סיפור הבית שלה. על הקשיים, הכאבים, על הצורך שלה לברוח..על זה שאף פעם היא לא חשה מוגנת.. שאין לה משענת ..על אחיה שהיה משליט טרור בבית..ויורד לחייה.. וזה שאמא שלה לא הייתה מוכנה להתערב ולעזור לה..על הלחץ והמתח וחוסר האהבה שהיה כל הזמן בבית…

ואז היא מספרת ..
“את יודעת… הייתי חוזרת הביתה..מהלימודים … כמה שנאתי את הבית הזה. הקרות בו היו קרים. הייתי נכנסת לחדר ומחשיכה אותו. מדליקה מוזיקה.. ולעיתים שממש לא הייתי מסוגלת לשאת את זה יותר.. הייתה מרפסת בצמוד לחדר..הייתי בורחת לשם.. רק לא לשמוע.. היה שם ארון..וואי אני נזכרת עכשיו… שהיו פעמים שנכנסתי לארון.. עד כדי כך לא לשמוע.. רציתי לברוח”. …..”שם הייתי בורחת לדמיונות.. לעולם האגדות”…

עוד חוזר הניגון……
נעצור את הסיפור כאן.. מה שקרה עם ל’ הוא שמערכת האנרגיה בגופה הגיבה כאילו האירוע התרחש בהווה ממש. היא חוותה הצפה.. במהרה עלו מתוכה פיסות מידע עד שהגענו למעשה ללב ליבו של הסיפור. ל’ בכאבה כנערה מאימה המתעלמת, מהאח המתעמר.. ומהבית שאינו מספק מקום בטוח ואוהב.. אימצה לעצמה דרך להימלט מהמציאות הכואבת. היא הייתה מחשיכה את החדר שלה.. ובורחת לעולם אחר.. שבו מותר לחלום על מה שרוצים… דומה למה שקורה כיום. אין ספק שחיי הלילה היום , לא נעשים מתוך בחירה . חיי הלילה היום, הם מראה של ביטוי להדחקה שהובילה לדפוס התנהגות מגביל שמנהל אותה לאורך כל השנים..  

בתהליך ירידה בגילאים ניתן להגיע לשיבושים כאלה ולפתור אותם..ככל שנסכים להיות שם כך פחות נתקע בדפוסי התנהגות כאלה. אפשר להגיע עד רגע העיבור. בסוף התהליך כאשר מציפים את העבר והרגשות הקשורים בו ובכך מאפשרים הכרה בקיומו..מטמיעים באמצעות טכניקות שונות “תמונה חדשה” ובכך יוצרים תיקון.

הבהרה קטנה- חשוב להבין כי ישנם דפוסים ורגשות שהשורשים שלהם מאוד עמוקים..ושזורים בארועים רבים ומצבי חיים נוספים.. עבודת הקינסיולוגיה היא מעין התרה של “סבך חוטים” . לעיתים יש צורך לחזור על התהליך בנושא מסויים – ליצור ניקוי נוסף.

לאתר שלי – www.ester-romi.co.il

עוד מהבלוג של estyromi

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה