הבלוג של אסתי קירמאיר

אמא בעבודה

הי,הבחור שלצידי זה בעלי מיקי. הילדונת לידי זו נגה, והתינוקת המתוקה זו ענבר בת התשעה חודשים. אלו האנשים הכי קרובים אלי, אבל לאחרונה הם רואים אותי הכי פחות מחצי מדינה - מאז שהחלטתי לרוץ לפרייימריז במפלגת העבודה. בשבועות... +עוד

הי,הבחור שלצידי זה בעלי מיקי. הילדונת לידי זו נגה, והתינוקת המתוקה זו ענבר בת התשעה חודשים. אלו האנשים הכי קרובים אלי, אבל לאחרונה הם רואים אותי הכי פחות מחצי מדינה - מאז שהחלטתי לרוץ לפרייימריז במפלגת העבודה. בשבועות הקרובים, אנסה לתאר באופן רישומי למדי (מקווה שאצליח) איך רצים לבחירות עם שתי פעוטות בבית (טבלת מטפלות!) במה העולם הפוליטי דומה לטיפול בילדים (כולם צריכים תשומת לב ושיכילו אותם) ובמה הוא שונה (בבית את מושלמת ותמיד אוהבים אותך)

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוקטובר 2012

07/11/2012

שתי שאלות חוזרות על עצמן המון לאחרונה. שתיהן מעצבנות באותה מידה. הראשונה היא – “אז איך את עושה את זה?”

זו שאלה מעצבנת כי היא מקפלת בתוכה תחושת אשמה – את אמורה לעשות דברים אחרים, ואם הצלחת להכניס ריצה לפריימריז ללו”ז – זה ככל הנראה בגלל שהזנחת את תפקידך המסורתי, וכולנו יודעות מהו.

השאלה השנייה שחוזרת באופן מטריד היא: “ותגידי, מה בעלך אומר על זה?”

אני חייבת להודות שהבתחלה לא הבנתי את השאלה. חשבתי שהיא קשורה לשאלה המעצבנת הראשונה – מה בעלי אומר על זה שהוא אמור להשאר עם הילדות או לדאוג לסידור לילדות.

אבל לשאלה הזו יש המשך, שלפעמים נאמר ולפעמים לא – וההמשך אומר: “תגידי, מה בעלך אומר על זה שאת נפגשת עם כל כך הרבה גברים?”

אני יודעת את זה בגלל הסטטיסטיקה – אבל עד הפריימריז זה לא הכה בי בבטן: עד כמה העולם הפוליטי זה עולם של גברים. כן יש בו נשים, ואפילו יש לנו יו”ר – אבל אנחנו עדיין מיעוט זעיר בעולם ומלואו שמורכב ממחוזות, וועדות, סניפים ופעילים – שכמעט כולם בו גברים.

מתוקף הריצה לפריימריז אני נפגשת עם המון המון גברים. חלקם מאוד מופתעים שבעלי נותן לי ככה להתסתובב חופשי, חלקם – המבוגר יותר, משנים את שמי מאסתי למיידלה, וחלקם מוסיפים לי שמות תואר של יפה, חמודה ו”איזה יופי”.

ובגלל שאני מיעוט זעיר בעולם של גברים, אז כל הזמן מודדים אותי. בוחנים את האריזה הפוליטית שלי ומה היא משדרת, את חיתוך הדיבור שלי ועד כמה הוא תקיף וחד משמעי, עד כמה אני מכירה את הקודים השלטים בספירה הפוליטית או עד כמה אני “גבר”.

אז איפה אני בכל הסיפור הזה, שבדרך כלל בימים כתיקונם, אני בן אדם רך וחייכן ונוגע. איפה אני בין אשת הברזל לאסתי קירמאיר?

ב”חיים האמיתיים” סובבים אותי חברים ומשפחה, גברים ונשים. אבל העולם הפוליטי זה ג’ונגל של גברים, ג’ונגל פאטריארכלי עם חוקים נוקשים, והכניסה אליו – דורשת שימוש בקודים הנכונים.

אין לי תשובות על איך להתנהג. ואולי אני לא אוכל לכתוב את “המדריך המלא לנשים שרוצות לרוץ לפריימריז”. כי אם העובדה שאני אמורה לאמץ קודים גבריים לא מחטיאה את המטרה. המטרה לשאוף לשינוי חברתי ופוליטי, לשאוף לסבלנות ולקבלת האחר – כשבמקרה הזה האחר זו האישה – האישה, שבמקרה זה רוצה חיים פוליטיים.

עוד מהבלוג של אסתי קירמאיר

תצוגה מקדימה

סבתא בעבודה

מאחורי כל אמא שרצה לפריימריז יש אמא. אמא שלי החליטה לעבור להתגורר אצלנו בסלון השבוע כדי לעזור לנו כמה שאפשר. בעיקר לעזור לבנות לזכות ביותר סבתא בימים שיש פחות אמא. אמא באה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אם רצים (לפריימריז) לא נוהגים

אחרי שבוע וחצי של פריימריס, אני, מיקי והצוות המופלא שאיתי מגיעים למסקנה חשובה – אם רצים – לא נוהגים. בשביל זה יש את אדיר. אדיר הוא חבר ועורך דין שהתגייס עד לפריימריס לעזור לנו להניע את העגלה. בשבוע וחצי הראשונים היו לו...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אהבה זה כואב

כבר ארבעה ימים שאני לא ישנה בבית. כשצריך להיות בשמונה מקומות ביום אחד – אז קורה שמשתלם יותר לישון אצל חברים או אצל ההורים כדי להספיק להיות בעוד שמונה מקומות ביום הבא. אלו...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה