הבלוג של אסתי קירמאיר

אמא בעבודה

הי,הבחור שלצידי זה בעלי מיקי. הילדונת לידי זו נגה, והתינוקת המתוקה זו ענבר בת התשעה חודשים. אלו האנשים הכי קרובים אלי, אבל לאחרונה הם רואים אותי הכי פחות מחצי מדינה - מאז שהחלטתי לרוץ לפרייימריז במפלגת העבודה. בשבועות... +עוד

הי,הבחור שלצידי זה בעלי מיקי. הילדונת לידי זו נגה, והתינוקת המתוקה זו ענבר בת התשעה חודשים. אלו האנשים הכי קרובים אלי, אבל לאחרונה הם רואים אותי הכי פחות מחצי מדינה - מאז שהחלטתי לרוץ לפרייימריז במפלגת העבודה. בשבועות הקרובים, אנסה לתאר באופן רישומי למדי (מקווה שאצליח) איך רצים לבחירות עם שתי פעוטות בבית (טבלת מטפלות!) במה העולם הפוליטי דומה לטיפול בילדים (כולם צריכים תשומת לב ושיכילו אותם) ובמה הוא שונה (בבית את מושלמת ותמיד אוהבים אותך)

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מאוקטובר 2012

מאחורי כל אמא שרצה לפריימריז יש אמא.

אמא שלי החליטה לעבור להתגורר אצלנו בסלון השבוע כדי לעזור לנו כמה שאפשר. בעיקר לעזור לבנות לזכות ביותר סבתא בימים שיש פחות אמא.

אמא באה מחיפה לירושלים ומיד עשתה שבע מכונות כביסה ברצף לכל בגדים שהצטברו, הכיור חזר להיות נקי ואפילו יש אוכל מבושל. ויש סדר וריח של בית. איזה כייף.

אני חוזרת בלילות ורואה את אמא שלי ישנה בסלון. ואני מקווה שלפחות אני מביאה לה גאווה על כל המאמץ שהיא עושה עבורי בשבועות הללו.

ודווקא בשבוע שאמא שלי וסבתא של נגה וענבר אצלנו – זה השבוע בו אני פוגשת הכי הרבה סבתות בחוגי בית. הן באות לשמוע מה אפשר לעשות ומה אפשר לשנות. הן אמרו לי שהן באו כי הן מרגישות שעול גידול הילדים לא נעשה קל עם השנים. בהוד השרון אמרה לי סבתא בדאגה – אני מודאגת כי הבת שלי עובדת כל כך קשה ועד מאוחר והיא לא יכולה לקנות דירה.

אותן סבתות שגידלו ילדים ושילמו מסים פתאום מגלות ששוק העבודה של היום כבר לא מותאם לגידול ילדים, שהצאצאים שלהם מחוייבים לעבוד שעות ארוכות, מבלי שאלו יבטיחו הכנסה ראויה, ובנוסף, שאנחנו נאלצים להוציא אלפי שקלים בחודש על פעוטון רק בשביל לצאת לעבודה.

אל הואקום הזה – נכנס דור ההורים שלנו, שבמקום לזכות בקצת נחת, הם זוכים לאחריות כבדה בעזרה בטיפול בנכדים ובעזרה כספית בפעוטונים.

אני מכירה את זה מהבית, מאז שנולדו הבנות – קיימת תחושה של נזקקות – אפילו שהיא לא מחוייבת המציאות – תחושה אצל ההורים, שלי ושל מיקי, שצריך לעזור כמה שניתן.

כל אמא וכל סבתא מכירה את התחושה הזו. אבל זה לא אמור להיות ככה. החסכונות והפנסיה של ההורים שלנו לא צריכים ללכת לכיסוי פעוטונים, מטרנות או חיתולים.

שוק העבודה צריך להיות מותאם לגידול ילדים, והכלכלה אמורה לשרת אותי ואת אמא שלי. התוצאות של המדיניות הכלכלית שמכניסה משפחות לילדים קטנים למצוקה – נופלות על דור ההורים שלנו. ואת זה, אני מבטיחה לך אמא, אני אאבק לשנות. בשבילך

עוד מהבלוג של אסתי קירמאיר

תצוגה מקדימה

אם רצים (לפריימריז) לא נוהגים

אחרי שבוע וחצי של פריימריס, אני, מיקי והצוות המופלא שאיתי מגיעים למסקנה חשובה – אם רצים – לא נוהגים. בשביל זה יש את אדיר. אדיר הוא חבר ועורך דין שהתגייס עד לפריימריס לעזור לנו להניע את העגלה. בשבוע וחצי הראשונים היו לו...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מיידלע

שתי שאלות חוזרות על עצמן המון לאחרונה. שתיהן מעצבנות באותה מידה. הראשונה היא – "אז איך את עושה את זה?" זו שאלה מעצבנת כי היא מקפלת בתוכה תחושת אשמה – את אמורה לעשות דברים אחרים, ואם הצלחת להכניס ריצה לפריימריז ללו"ז - זה ככל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אהבה זה כואב

כבר ארבעה ימים שאני לא ישנה בבית. כשצריך להיות בשמונה מקומות ביום אחד – אז קורה שמשתלם יותר לישון אצל חברים או אצל ההורים כדי להספיק להיות בעוד שמונה מקומות ביום הבא. אלו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה