הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי... +עוד

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי פעם נפרסם גם חוויות אותן יכתבו גולשים שבחרו לעבור ניתוחים פלסטיים, כדי שתוכלו לקבל את מירב המידע לפני שתחליטו אם בכוונתכם לבצע ניתוח מסוג זה בעצמכם.

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאפריל 2010

ניתוח אף הוא ניתוח חוצה מגדרים, גילאים ומעמדות. לפני שניים ושלושה עשורים, מי שעברה ניתוח אף נחשדה בהיותה משתפת פעולה עם אידיאל יופי לא הגיוני, אבל כיום את המשבצת הזו ממלאים ניתוחים והליכים אסתטיים אחרים – ואף אחד לא מרים גבה ולא מצקצק מאחורי הגב כשאישה או גבר מחליטים שהגיע הזמן לעשות מעשה, ולנתח את האף. מטרתם של ניתוחי אף אסתטיים היא להביא אפים בולטים במיוחד, שמפרים את ההרמוניה הבסיסית של הפנים, לצורה זורמת יותר ומודגשת פחות. מבחינת המנותחים והמנותחות, מדובר בשינוי משמעותי: ניתוח אף משפיע באופן דרמטי על מראה הפנים ועם זאת, לא נדיר שאחרי הניתוח המחמאות זורמות אבל אף אחד לא יודע לשים את האצבע על מה בדיוק השתנה.

שיטות לניתוח אף

הרמוניה גדולה יותר במראה הפנים ניתן להשיג גם בעזרת הגדלה של האף על ידי הזרקת חומרים שאינם נספגים בגוף, אך מדובר בשיטה שלא קיימת כרגע בישראל. הטכניקה שמקובלת בארץ היא ניתוח שכולל בעיקר שבירה, שיוף וניסור של העצם והסחוס, על מנת להגיע לאף האידיאלי – שהוא לרוב קטן יותר מהאף המקורי, פחות זוויתי ופחות בולט. במידת הצורך, הפרוצדורה הזו משולבת עם תיקונים קוסמטיים קלים נוספים כגון שינוי זווית הסלידה (הקטנת הזווית כשהאף סולד מדי והרמת הזווית כשקצה האף קרוב מדי לשפה העליונה) וגם תיקון של רוחב הנחיריים.

ישנם שני סוגי ניתוחים: האחד נקרא ניתוח אף פתוח והוא כולל חתך בבסיס האף, בין הנחיריים. השני נקרא ניתוח אף סגור, והוא אינו כולל שום חתך חיצוני. הניתוח הסגור הוא זה שמבוצע ברוב המקרים, והוא מאפשר להקטין וליישר אפים נשריים, אפים עם עצם בולטת ואפים שנראים ‘שבורים’ – המנתח נכנס דרך הנחיריים עצמם ובעזרת כלי הניתוח מנסר, משייף, שובר ומתקן את האף.

ניתוח אף פתוח מתבצע כאשר נדרשת התערבות מורכבת יותר, כאשר קיימת בעיה במחיצת האף ולעתים גם במקרים בהם קיים צורך או רצון לשנות את זווית הסלידה של האף. בניתוח פתוח,  נחתך בסיס האף – החיבור החיצוני שבין שני הנחיריים, ונתפר מחדש בסיום הניתוח, ובהתאם לצורתו וגודלו של האף החדש.  סוג נוסף של ניתוחי אף הם ניתוחי תיקון, שנפוצים בעיקר כאשר הניתוח הראשון והמקורי לא השיג את התוצאות הרצויות.

ניתוח אף – המדריך המקוצר למשתמשת

טרם הניתוח, המטופלת משוחחת עם המנתח ומתארת לו מה היא מעוניינת לשנות באף הנוכחי. המנתח מציע רעיונות מניסיונו ומציג הדמיה של האף החדש. כאשר מגיעים להסכמה נקבע תור לניתוח, שמבוצע לרוב בהרדמה מקומית וטשטוש. ההימנעות מהרדמה כללית מאפשרת לרופא גישה טובה יותר למקום המנותח (הרדמה כללית דורשת מסיכת חמצן) ומרפה טוב יותר את שרירי הפנים בזמן הטיפול. כמו כן, הסיכונים פוחתים וההתאוששות קלה יותר.

לאחר הניתוח, המטופלת מתאוששת עם שתי ספוגיות באפה שאמורות לספוג את הדם, וגבס שאמור למנוע תזוזה. ניתן לחזור הביתה באותו יום. תוך שבוע יש להגיע לביקורת והמנתח מוריד את הגבס ומתרשם ממצב האף – במהלך שבוע זה הנפיחות מגיעה לשיאה, והאזור סביב הניתוח מקושט בשטפי דם. ניתוח אף הוא ניתוח קל יחסית כך שההחלמה מתרחשת תוך שבוע בדרך כלל, אך צורת האף הסופית נקבעת רק לאחר שלושה חודשים ויותר. כדי לסייע להחלמה מלאה רצוי להימנע מחשיפת האזור לשמש, מעישון ומאלכוהול בפרק זמן זה.

תוצאות וסיכונים

תוצאות ניתוח אף תלויות באיכות עבודת המנתח ובתיאום ציפיות מראש. גם הסיכונים הם תוצאה ישירה של ניסיון המנתח ובנוסף, של מצבה הבריאותי הכללי של המנותחת. במידה ותיאום הציפיות נעשה בצורה מעמיקה, התוצאות יהיו משביעות רצון והשבועות שאחרי הניתוח יהיו מלווים באופוריה ממש, ותחושה עמוקה של שביעות רצון וסיפוק. תוך שבוע מיום הניתוח, לאחר הורדת הגבס והתחבושות והיעלמות הנפיחויות בפנים, ניתן לראות שיפור משמעותי במראה האף והפנים בהשוואה ללפני הניתוח. למרות שרוב המטופלים מרוצים מאוד כבר בשלב הזה, עדיין קיימת נפיחות קלה, ולעתים בלתי מורגשת, שתיעלם במלואה רק לאחר מספר חודשים. הסיכונים בביצוע ניתוח אף הם סיכונים הנלווים לכל פרוצדורה ניתוחית שמבוצעת בהרדמה מקומית. סיכונים מיוחדים קשורים לאנשים מעשנים שתאי הסחוס אצלם פגועים כתוצאה מהעישון – אלו נמצאים בסיכון להחמרה במצב הסחוס לאחר ניתוח אף  עד כדי צורך בהשתלת סחוס. לעתים, לאחר הניתוח מתרחשת פגיעה בחוש הריח אך היא זמנית וחולפת עם הזמן.

מטרתם של מנתחי האף היא להגיע לאף שהוא לא רק יפה בפני עצמו אלא משתלב בהרמוניה בפנים. לאור האידיאל הזה נבחנות תוצאות ניתוחי אף כיום.

עוד מהבלוג של אתר אסתטיקה

תצוגה מקדימה

מתיחת בטן

לא חסרות נשים ששוקלות מתיחת בטן בערך אחת לשבוע, בכל פעם שהן עוברות ליד המראה עם תחתונים. אבל ההליך הכירורגי שנקרא בשם הזה לא ממש מיועד לכל אחת – בטח לא לנשים רזות או מלאות...

תגובות

פורסם לפני 8 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

הסרת שיער - כל השיטות

במאה ה-20 הפכו היחסים בין האדם לשיער הגוף למלחמה של ממש, לפחות כשמדובר במין הנשי. מודל היופי המקובל הנוכחי גוף חלק למשעי, ומרבית נשות ישראל (ועמן מספר הולך וגדל של גברים) נענות לו. כבכל...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה