הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי... +עוד

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי פעם נפרסם גם חוויות אותן יכתבו גולשים שבחרו לעבור ניתוחים פלסטיים, כדי שתוכלו לקבל את מירב המידע לפני שתחליטו אם בכוונתכם לבצע ניתוח מסוג זה בעצמכם.

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאפריל 2010

הסרת נקודות חןנקודות חן ושומות עשויות, בגיל המתאים, בגנים הנכונים או במצב הרוח המסויים, להפוך למטרד אסתטי. אפילו אהוד ברק, שהקשר בינו לבין אסתטיקה מקרי בהחלט, בחר לוותר על הפלולה. אז מהן השיטות בהן ניתן לבצע הסרת נקודות חן, מהם ההבלים בין השיטות ומה בכלל ההבדל בין שומה לנקודת חן?

נקודות למחשבה

שומות ונקודות חן בולטות עוברות בגנים – לא בהכרח במיקום שלהן אלא פשוט בעצם קיומן. אם את נושאת אותן, סביר להניח שזאת מתנה מאמא וסבתא. אלא שבעוד בדור של אמא וסבתא זה נחשב יפה, ואמרו כמה שהיא דומה לליז טיילור או רומי שניידר, היום אין יתרון גדול לאישה שנושאת שומות או נקודות חן בולטות במיוחד, אלא אם היא בעצמה מאוהבת בהן. אז נכון, גם למרלין מונרו הייתה נקודת חן בולטת (מעל השפה, ואפילו יש אומרים שהיא ציירה אותה מדי יום) – אבל התירוץ הזה לא תמיד משכנע אותך. אם זה המצב, סימן שהרומן הזה אולי לא נועד להיות. מה הפיתרון? לחתוך.

הסרת נקודות חן ושומות – האפשרויות

הסרת נקודות חן ושומות היא פעולה פשוטה יחסית. כמו בכל דבר, ההחלטה על סיום הקשר בינך לבין השומה היא הרגע המכריע והקשה ביותר. לאחר שהתבצעה ההחלטה, נפתח עולם שלם של אפשרויות: אפשר להסיר שומות ונקודות חן בעזרת לייזר, אפשר בניתוח רגיל (כירורגי) ואפשר גם במחט חשמלית, בגלי רדיו או בחנקן נוזלי. בכל השיטות, מומלץ להתייעץ קודם עם רופא עור או כירורג פלסטי כדי לקבוע האם נקודת החן או השומה היא שפירה והאם הטיפול מתאים לסוג וגודל הנגע.

הסרת נקודות חן בלייזר – הלייזר גורם לצריבה של נקודת החן או השומה. כיוון שקרן הלייזר עובדת על חום גבוה, יש צורך באלחוש מקומי המונע כאב. נדרשים שלושה טיפולים, כל אחד מספר דקות, כדי להשיג את המטרה. הצלקת שנשארת אסתטית למראה, מִטּשטשת עם הזמן ולא בולטת.

הסרת שומות ונקודות בניתוח – הקלאסיות שבחבורה אולי יעדיפו את השיטה הקלאסית: הליך כירורגי. לעומת הלייזר שמאדה את התאים בהם הוא פוגע, בשיטת הניתוח התאים מוסרים בחיתוך, אחרי הרדמה מקומית. אם זאת שומה עמוקה, הרופא יתפור את המקום בתפרים קטנים. אם ההליך נועד להסרת נקודת חן שטוחה, ייתכן שלא יהיה צורך בתפרים כלל.  יתרונה של שיטה זאת הא ביסודיות שלה: לטענת הרופאים שיטת הניתוח היא היחידה בה מוסרים כל התאים המסוכנים בסביבת נקודת החן או השומה. בנוסף, זו השיטה היחידה בה ניתון לשלוח את החומר המוסר לבדיקת מעבדה. שתקבע האם נקודת החן היא סרטנית או שפירה.

מחט חשמלית – הסרת שומות ונקודות חן במחט חשמלית מבוססת גם היא על צריבה של הנגע העורי. הצריבה נעשית בעזרת מחט חשמלית, אחרי הרדמה מקומית. אין צורך בתפרים אבל נשארת צלקת זעירה.

הסרה בגלי רדיו – מכשיר שפולט גלי רדיו מתמקד על השומה או נקודת החן ומחמם את הנוזל שבתוך התאים המרכיבים אותן. הפעולה הסבוכה הזאת גורמת לאידוי שלהן והתוצאה – עור חלק וצלקת זעירה.

הסרת נקודות חן ושומות בחנקן נוזלי – משום מה, בשיטת החנקן הנוזלי לא נוהגים להרדים את האזור. זוהי בחירה תמוהה כיוון שמדובר על צריבת קור, וזה כואב. היתרון הוא שמדובר בשיטה שנעשית במקום, מידיו המיומנות של רופא העור שלך. אם הן אכן מיומנות, התוצאה תהיה טובה. אם לא כל כך – ובכן… במקרה הטוב הפעולה לא תגרום לשומה או לנקודת החן להיעלם, ובמקרה הפחות טוב תשאר צלקת מאוד לא יפה.

סיכונים בהסרת נקודות חן ושומות

למעשה, הסיכונים בהסרה של נקודות חן ושומות הרבה פעמים פחותים מהסיכון שבהשארתן. שומות ונקודות חן הן לא ידידותיו הטובות של האדם בכל מה שקשור לבריאות העור. יש להן נטיה גבוהה יותר לפתח מוטציות, חלקן סרטניות. זה לא אומר שכל שומה או נקודת חן היא כזאת, אבל בהרבה מקרים הסרת נקודת חן או שומה היא הסרה של גורם סיכון. כיוון שכל מקרה לגופו, ההמלצה היא להתייעץ עם רופא העור לפני ההליך ואם יש צורך לשקול הליך שמאפשר לשלוח את הנגע לבדיקת מעבדה.

אז מה ההבדל בין שומות לבין נקודות חן?

ולסיום, אתנחתת טריוויה: למעשה אין הבדל בין שומות לנקודות חן. בהגדרה הרפואית, נקודת חן היא סוג של שומה, רק ללא תאי נבוס. שתיהן מוגדרות כנגעי עור שמורכבות מריכוזים גבוהים של מלנין, פיגמנט שקובע את צבען. ככל שריכוז המלנין גבוה יותר, כך השומה או נקודת החן יהיו כהות יותר. במובן הפרקטי, קיימים הבדלים בגודל, בעומק ובמידה שבה קיים חשד לממאירות. ההבדלים הללו קובעים איזו מהשיטות של הסרת נקודות חן ושומות היא העדיפה.

עוד מהבלוג של אתר אסתטיקה

תצוגה מקדימה

מתיחת בטן

לא חסרות נשים ששוקלות מתיחת בטן בערך אחת לשבוע, בכל פעם שהן עוברות ליד המראה עם תחתונים. אבל ההליך הכירורגי שנקרא בשם הזה לא ממש מיועד לכל אחת – בטח לא לנשים רזות או מלאות...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

ניתוח אף - מדריך מקוצר למשתמשת

ניתוח אף הוא ניתוח חוצה מגדרים, גילאים ומעמדות. לפני שניים ושלושה עשורים, מי שעברה ניתוח אף נחשדה בהיותה משתפת פעולה עם אידיאל יופי לא הגיוני, אבל כיום את המשבצת הזו ממלאים ניתוחים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה