הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי... +עוד

הבלוג של אתר אסתטיקה - האתר המוביל בישראל בנושאי ניתוחים פלסטיים, טיפולים אסתטיים ויופי. פה נעדכן אתכם מדי שבוע בכל החדשות החמות מעולם האסתטיקה והרפואה הפלסטית, נציע לכם עצות מועילות, טיפים ומדריכים מקיפים. מדי פעם נפרסם גם חוויות אותן יכתבו גולשים שבחרו לעבור ניתוחים פלסטיים, כדי שתוכלו לקבל את מירב המידע לפני שתחליטו אם בכוונתכם לבצע ניתוח מסוג זה בעצמכם.

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מאפריל 2010

הסרת משקפיים

זאת לא את, זאת הרשתית: הסרת משקפיים (תמונה: Istockphoto)

כמו כל דבר שלא בוחרים להיוולד איתו, משקפיים יכולים להיות אביזר טרנדי בהפקות אופנה אבל כשאת תלויה בהם ביומיום, השיק הזה די מעיק. מי שנתקלה בצמד המילים הסרת משקפיים ולא פנטזה לרגע על החיים מינוס הכלי המסורבל הזה – שתקום. את עדיין יושבת? המדריך הזה, שבא להפוך את הפנטזיה לפחות מאיימת ויותר ידידותית ובעיקר לתת לך מידע – יכול להועיל לך.

מנגנון הראייה

גם אם לא למדת רפואה, את ודאי יודעת שמרכז הראייה נמצא במוח, אבל רוב העיוותים והתקלות שגורמים לבני אדם לא לראות מרחוק, לא לראות מקרוב או לראות את העולם צר יותר, קשורים במבנה הקרנית וצורתה. הקרנית היא החלק הקדמי של העין וכל שינוי במבנה שלה משפיע על הראייה, לחיוב או לשלילה: היא יכולה להפוך עכורה עם הגיל – ואז הראייה יורדת, היא יכולה להיות בעלת מבנה עקמומי מולד – מה שגורם לבעיות ראייה שונות, ואפשר גם לתקן את מבנה הקרנית כך שהראייה תשתפר או תהפוך תקינה לחלוטין והמספר יעמוד על 6/6. המשמעות המעשית היא שתוכלי לראות כמו אדם ללא מגבלות ראייה, גם בלי משקפיים או עדשות.

איך אפשר לתקן ראייה?

השימוש בקרן לייזר נפוץ כיום בעולם הרפואה והרפואה האסתטית, בזכות הדיוק, יכולת מניעה של שטפי דם וזירוז התחדשות וריפוי של האזור הפגוע. בהליכים השונים של הסרת משקפיים, הקרנית עוברת מעין שיוף עדין בלייזר. קרנית אדם ממוצעת מכילה בין 5 ל-6 שכבות, אך ישנם אנשים עם קרנית עבה יותר או דקה יותר. לאחר בדיקות עיניים מקיפות, שכוללות גם הערכה של עובי הקרנית ואיכותה, ניתן לקבוע האם הטיפול משתלם: האם התערבות במבנה הקרנית תאפשר לתקן לחלוטין את הראייה, להשיג שיפור קל עד בינוני או שרוב הסיכויים הם שהפעולה תגרום יותר נזק מתועלת. אם החלטת לבדוק את מידת התאמתך לטיפול, חשוב מאוד שתעברי הערכה ובדיקות התאמה אצל רופא עיניים אמין, שיעריך באופן הוגן ואמיתי את סיכויי הצלחת הטיפול ולא ימליץ עליו מתוך בצע כסף או חוסר מקצועיות.

שיטות הטיפול

לאחר הערכת נתוני הקרנית והעין שלך, ולאחר שתעברי תשאול רפואי כללי, ימליץ הרופא על שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורך. ניתן לשפר ולתקן הפרעות ראייה לרחוק ולקרוב, בעיות כגון עין עצלה, צילינדר ומספרים שונים בכל עין. ברוב המקרים, הגורם שיקבע מהו ההליך המתאים לך ביותר הוא לא הרופא ולא את אלא מבנה העין שלך. קיימות מספר שיטות להסרת משקפיים. כדי שתרגישי שאת שוחה בחומר, הנה מילון מונחים קצר:

לאסק – אלכוהול רפואי ‘ממיס’ את שכבת הקרנית העליונה כך שקרן הלייזר יכולה לעצב מחדש את המבנה הקרוב לפני השטח. זוהי השיטה המומלצת לרוב לבעלי קרנית דקה ומספר גבוה.

לאסיק –יצירה ידנית של חתך בקרנית מאפשרת גישה לקרן הלייזר, ש’מיישרת’ את המבנה העקמומי בשכבות עמוקות יותר של הקרנית. בשיטה זו מטפלים הן בקוצר ראייה, הן ברוחק ראייה והן בצילינדר עם מספר יציב.

אינטרלאסיק – דומה ללאסיק, אך במקום שחתך הגישה יבוצע על ידי מנתח מיומן, הוא מבוצע על ידי קרן לייזר נפרדת שנשלחת ממכונה. אינטרלאסיק נותן מענה למגוון מצבים – צילינדר גבוה, רוחק וקוצר ראייה, ואף לבעלי אישונים רחבים, קרנית דקה או ‘מגבלות’ אחרות שמונעות התאמה להליכים אחרים.

ניתן גם להביא את העיניים למצב שנקרא מונוויז’ן ומצריך טיפול בעין אחת בלבד. מצב זה מאפשר לראות בעין אחת טוב יותר מקרוב ובעין השניה טוב יותר למרחק, לאחר תקופת הסתגלות של המוח להבדלים שבין העיניים. לעתים, כאשר ישנו הבדל בין שתי העיניים או כשישנה בעיה בקריאה, זהו הטיפול המועדף.

בכל השיטות, תיקון הראייה נוצר בסופו של דבר על ידי עיצוב הקרנית מחדש ותיקון המבנה העקמומי, שגרם לעיוות/טשטוש של העצמים שרואה העין.  המכונות שמעורבות בפרוצדורה מוזנות מראש בנתונים, בהתאם לנתונים האישיים של כך מטופל ומטופלת, כך שבמובן הזה אין תקלות. המכשירים עצמם בנויים כך שלא יתאפשרו תזוזות, רעידות או סטיות במהלך הטיפול ולא יגרם כל נזק לעין מלבד הפגיעה המכוונת בתאי הקרנית המיותרים שגורמים לעיוות הראייה.

כאבים, סיכונים, מחירים

מחירי הטיפול נעים בטווח הרחב שבין 6000 ל-13,000 ₪ לשתי העיניים. המחיר הוא פקטור של כמה גורמים: ראשית, הטכנולוגיה – ככל שנעשה שימוש במכשירים מתקדמים יותר, למשל בשתי מכונות לייזר במקום באחת, הטיפול יהיה כמובן יקר יותר.  גורמים אחרים שכלולים במחיר יכולים להיות מוניטין הרופא, מידת הניסיון של הצוות כולו ויוקרתיות המרפאה.

הן הבדיקות והן הטיפול לא כרוכים בכאב, אך צפויה אי נעימות. בבדיקות ההתאמה, מוזלף לעין חומר שגורם להרחבת האישון ומגביר את הרגישות לאור, כך שלא רצוי לנהוג לאחר מכן ומומלץ להצטייד במשקפי שמש טובים. הטיפול עצמו אורך פחות משעה: כל עין בין 10 ל-20 דקות, תלוי בשיטת הטיפול. גם כאן אין תחושת כאב או צריבה, כיוון שהמקום מאולחש בעזרת טיפות, אך עלולה להיווצר תחושת לחץ בעין. ניתן לחזור הביתה באותו יום, וחשוב להקפיד בשבועות שלאחר מכן להימנע מפגיעות ומכות באזור העין ולא לחשוף את העיניים ישירות לשמש או מקור אור כיוון שהרגישות לאור גוברת. ישנם מקרים בהם מופיעה לאחר הטיפול ירידה בראיית לילה, ותופעות ראייה שונות כגון יובש זמני בעינייםֿ סנוורים וראיית ‘הילות’ סביב עצמים. כל אלה חולפים תוך כחודש.

עוד מהבלוג של אתר אסתטיקה

תצוגה מקדימה

מתיחת בטן

לא חסרות נשים ששוקלות מתיחת בטן בערך אחת לשבוע, בכל פעם שהן עוברות ליד המראה עם תחתונים. אבל ההליך הכירורגי שנקרא בשם הזה לא ממש מיועד לכל אחת – בטח לא לנשים רזות או מלאות...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

ניתוח אף - מדריך מקוצר למשתמשת

ניתוח אף הוא ניתוח חוצה מגדרים, גילאים ומעמדות. לפני שניים ושלושה עשורים, מי שעברה ניתוח אף נחשדה בהיותה משתפת פעולה עם אידיאל יופי לא הגיוני, אבל כיום את המשבצת הזו ממלאים ניתוחים...

תגובות

פורסם לפני 9 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 10 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה