הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

כמו בבופה בחתונה של אילנה מהמשרד – צריך לבחור בתבונה, לטעום על קיסם, ובטח לא להערים על הצלחת את כל מה שלא ממוסמר לשולחן. אז הנה – החמישיה הפותחת שלי לחמשת הטרנדים הכי ראויים ואיך מתרגמים אותם לקיץ הישראלי.

09/03/2013

לכל הקורבניסטיות שעוקבות אחרי ה”מאסט הב” של הקיץ, לבי אתכן. כל כך הרבה שלטי הכוונה סותרים וכל כך הרבה נתיבים על הכביש המהיר. שרוב הסיכויים שתגמרו תקועות עם הטמבון בתוך אי תנועה.

אם החלטת לתחזק בארון את כל מה שצעד על מסלולי התצוגות, את יכולה כבר עכשיו להגיש מועמדות לתפקיד עץ חג המולד על אסיד – הגרסה הקייצית . לגמרי-לא האפקט הרצוי.

לכן – כמו בבופה בחתונה של אילנה מהמשרד – צריך לבחור בתבונה, לטעום על קיסם, ובטח לא להערים על הצלחת את כל מה שלא ממוסמר לשולחן.

אז הנה – החמישיה הפותחת שלי לחמשת הטרנדים הכי ראויים ואיך מתרגמים אותם לקיץ הישראלי.

שחור לבן

למה – כי אחרי קיץ זרחני וחורף מודפס, מגיעה לעיניים שלנו קצת מנוחה. כי זו תקופה של מיתון שדורשת שקט, כי השמרנות היא הליברליות החדשה, כי קלאסי זה קלאסי וכי החיים, בסופו של דבר, הם כן שחור ולבן.

התרגום הנכון-

מכל השחור לבן שהוצג על המסלולים וביקר באייטיז (ביקור מיותר), ניפח את השרוולים, הסתדר בטורים ומשבצות, או רמז על שואה אקולוגית מתקרבת, אני מצביע בעד הגרסה של מרי קטרנזו לטרנד השולט – גזרות נשפכות, רחוקות מהגוף ודפוסים קטנים. זה כייפי, לא מתאמץ (ולהתאמץ זה הכי מזיע) ומתאים גם לאלה בינינו שלא מחלקות ארבעים קילו על מאה ושמונים סנטימטרים.

מטאלי

למה – כי אם אין לנו כסף בארנק, לפחות שיהיה לנו על הגוף, כי זה מודיע על נוכחותו בלי לצעוק, כי זה הכי קרוב שנגיע אי פעם להגיד “שגר אותי סקוטי”, כי זה לא שחור לבן.

התרגום הנכון -

ה”מטאליזציה” שנצפתה בתצוגות הקיץ נשפכה בעיקר על מעילי טרנצ’ שמתאימים לקיץ הישראלי כמו מלפפון חמוץ על ממרח נוטלה.

לכן, מבחינתי, האוסקר גוז טו – ג’ונתן סאנדרס. ששידך את המטאלי לחצאיות עיפרון (שהן כשלעצמן טרנד היסטרי לקיץ הקרוב) – הכי “מד-מן-וומן” – צללית מושלמת, אלגנטית תמיד, והכי חשוב – בלי טיפת לייקרה שהופכת אותך לסופגנייה שאיחרה את החג.

לבן -

למה – כי זה טהור וזך, ומול הברית הקינקית לפיד-בנט, טהור וזך זה בדיוק מה שאנחנו צריכים. כי זה עושה קולות של אחו ושדות פתוחים וקציר (או חציר) ובתולות שיוצאות לחולל בכרמים. ואוטופיה, ידוע, היא חלקת הנדל”ן הכי מבוקשת בעיר.

סבתא שלי תמיד התייחסה ל”לבן” כאל האויב הכי גדול של העדה – לא פרקטי, מתלכלך, משמין. מבחינתה, השטן לובשת פראדה לבנה. אבל כנראה שתצוגות הקיץ ניצלו את מותה בטרם עת (בגיל תשעים ושמונה וחצי) של אבירת האופל הפרטית שלי, והזניקו את הצבע הזה לראש רשימת הטרנדים.

התרגום הנכון

לא השמלות הבוהמייניות ולא הכמו-כלות עתירות המלמלה והקצף. גם לא הלבן עם החיתוכים הגיאומטריים ובטח שלא לבן על חולצות בטן (איכסוש). הבחירה שלי היא “מיסוני” – חצי-מחויט, עם מכנסי קפרי וג’קט קטן ומינוי דו שבועי למכבסת ניקוי יבש.

סיקסטיז -

למה - שנות השישים המקוריות התאפיינו במרד ובשבירת מוסכמות. הביקור הנוכחי שלהם ברשימת הטרנדים הקייצית היא שום דבר מאלה. אבל עדיין מקבל ביג לייק.  בזכות הניקיון, המינימליזם, העליזות הכבושה, והמראה הגיאומטרי . הכל ביחד – עושה את העבודה.

התרגום הנכון

בזכות השילוב המנצח של הגזרות חמורות הסבר והמשבצות הצבעוניות, האפיפיור הנבחר שלי הוא בית לואי ויטון.

אין מה לעשות – אולי זה לא המראה הכי מחמיא בעולם, אבל החמידות האינסופית והתיקים הקטנים התואמים הם משהו שקשה לעמוד בפניו.

הדפסים אתניים

למה – כי סיגלית מהבנק התקשרה וסיפרה שגם הקיץ לא נוכל לצאת לחופשה בחו”ל (והציעה את פתח תקווה בתור אופציה יותר ריאלית), כי אקזוטיקה מחניפה לפנטזיות הקולוניאליות שלנו, כי ההדפסים האלה הם סוג של פרוזאק טקסטילי, כי מיליארד סיניים לא טועים.

התרגום הנכון

כל העניין האתני הזה הוא טריקי למדי. רגע של חוסר זהירות ואת הופכת לבובות הקטנות האלה שההורים היו מביאים לנו מחו”ל בתור פרס לא מתגמל. (יחד עם חרדת נטישה ותחושת קיפוח אינסופית). בסופו של דבר, “פולקלוריסטי “הוא רק ניק-ניים ל”יצאת פאתט”

אז צריך לצמצם נוכחות, ללקט עם פינצטה, ולשלב בתבונה .

הפרס מוענק לשניים-שהם-אחד – דולצ’ה וגבאנה – שהציגו את הגרסה האתנית שלהם בקמפיין שנקרא “חופשה בסיציליה”. מתאים לי. לגמרי

הקולקצייה כולה היא ממתק לעיניים, אבל הנגיעות הסיניות בצהוב ואדום, כשהן מצוותות למכנסי פסים מאווררים – הכי שוס.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

Thumbnail

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

Thumbnail

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות