הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

אור סיונוב – אינטליגנטית ורהוטה? ללא ספק. עושה לי חשק להיות חבר שלה? אפילו לא טיפה. ויש הסבר…

18/02/2016

אור

בואו נשים את זה על השולחן ישר על הפתיחה – אור סיונוב היא המשתתפת היחידה ב”מופע של חי שי” (מופע הנקרא גם  בטעות בשם “האח הגדול”) שנותנת פייט לכוכב הראשי.

גם אקטיביסטית חברתית וגם מזרחיסטית גאה. ליהוק פצצות. אור היא עסקת החבילה שאנחנו אוהבים להעריך… אבל לא אוהבים לאהוב.

אינטליגנטית ורהוטה? ללא ספק. עושה לי חשק להיות חבר שלה? אפילו לא טיפה.

אין מה לעשות, בעולם הריאליטי, שהוא גרסת האקסטרים של העולם שבחוץ, צ’ארם אלים ובלונדיני כמו של שי חי מנצח בנוק-אאוט תלתלים צדקניים.

בינתיים (כן מותר להשוות) השילוב של הפמיניזם המזרחי עבד טוב יותר עם אורטל-בן-דיין, שצירפה אליו גם פה ג’ורה ושדיים חשופים, בעוד שלאור יש להציע רק תובנות מפוקחות. שזה אולי מעניין, אבל לא מענג, ובטח לא מדגדג את סף הריגוש של הפריים-טיים.

אז כן, נאום “המכשפה הגאה” שאותו היא דחפה לגרונו הנשנק של החי השי, היה רגע חזק ועוצמתי. נשים שמשתמשות במטאטא המכשפה כדי לעוף לגבהים, במקום לנקות את פירורי הבורקס מהרצפה, הם החומר שממנו נבנות  גיבורות תרבות.

האופן שבו היא כתשה לפירורים את פלורי ומשחק ה”אני קורבן מסכן של רוע, אני”, היה רגע נוסף, ומזוקק, של אושר ושמחה לאיד (איך אני אוהב שמחה לאיד!!).

וגם -אין ספק ש”נאום האוכלוסיות המוחלשות” ו”זעקת הפריפריה” שנישאו בהדר מול רינת, הקלישאה הפארודית על הבלונדינית-מהסמול, היו פסגת הופעתה עד הלום (נו טוב, אני מודה שכשהגיעו לפרק על פשעי מפא”י ההיסטורית, קצת ניקרתי…).

 

 

אבל - וזה “אבל” ענק, צדקנות זה לא סקסי. ומהתכונה הזו יש לה לאור בערימות.

בואו נסתכל למציאות בלבן של העין – אור היא חופרת. ומהסוג הלא חינני. להיות צודקת (ואין להכחיש, לרוב היא לגמרי בצד הצודק) לא עושה אותך פופולארית יותר. להתבוסס בצדקתך, עוד פחות. כשהצדקנות מגיעה, בילט אין, עם טון דיבור מטיף ומחנך – הכי פחות.

אז אור יקרה וצודקת – אינטגרציה כושלת ודרום תל אביב, ופמיניזם, וגזענות… כל כך הרבה נושאים חשובים, וכל כך מעט אישיות טלוויזיונית. וזה היה יכול להיות בסדר גמור, לולא היית מכלה את ימיך בוילה של האח הגדול, שם הדגלים שאת מנופפת בהם חסרי משמעות מול השאלה המתבקשת – היי, למה אין לך קעקועים???

אג’נדה זה לא מספיק, אפילו כזו שבאה עם תלתלים ולהט וורבלי. צריך כריזמה, המצרך הזה של-שי חי (ובואו נסגור את הפינה הזו – הוא איש-קקה) יש ממנו בכמויות למכירה סיטונאית. ואם לא כריזמה אז לפחות הומור עצמי, איזו שהיא קריצה פנימית שמורידה קצת את הנפיחות.

לאור אין. לא מזה ולא מזה. אולי זה בכל זאת יספיק כדי לקחת אותה לגמר. אולי לא. אולי זה באמת ממש לא חשוב. אשמח, באמת, לפגוש אותה כקונטרה פריבילגית-פחות לסתיו שפיר בכנסת, למשל. אבל אצלי על המרקע – איך אמרו פעם…מממ…יאללה…ביי.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

Thumbnail

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

Thumbnail

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות