הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

עם כל הצער המובן, משהו בי מסתייג ממופע ההכאה על חטא הקולקטיבי. צר לי, אני לא מרגיש אשמה, אני גם לא חושב שמישהו צריך

11/02/2016

גבי

קובי אושרת אמר בהלוויה של גבי שושן שאנחנו ארץ שלא ידעת לכבד את האמנים הותיקים שלה. בואו נשים דברים על דיוקם – אנחנו ארץ שלא יודעת לכבד . נקודה.

עם כל הצער המתלווה למותו בטרם עת של גבי שושן, משהו בי מסתייג ממופע ההכאה על חטא הקולקטיבי. צר לי, אני לא מרגיש אשמה, אני גם לא חושב שמישהו צריך.

אז היית זמר מצליח, ואחר כך כבר לא. והוצאת דיסק שהתעלמו ממנו ולא הצלחת לחזור ולהיות מי שהיית. זה עצוב, ודאי, אבל לפעמים החיים הופכים אותך לבלתי רלוונטי. זו לא אשמתו של איש. לא של ה”ממסד” , ולא של ה”ציבור” ולא של גלגל”צ.

גם כדורגלנים מגלים יום אחד שעליהם למצוא דרך חדשה להתפרנס, שהעבר שלהם, ויהיה מפואר ככל שיהיה, אינו זהה לעתיד. כך גם דוגמניות, או מקני מכונות כתיבה, או שרברבים. אף אחד מאלה לא טועה לחשוב שהציבור חייב לו משהו בגלל תהילת עברו. אני תוהה מהיכן נובעת תחושת ה”מגיע לי” כשזה נוגע ל”אמני במה”. האם התואר אמן מחייב יותר ממעצב אופנה, למשל? האם מי שעסק במוסיקה צבר לו נקודות זכות לאחרית ימיו יותר ממי שלימד אותנו ספרות בתיכון?

המקופחות הנרדפת הזו היא סימפטום תרבותי. צמד התאומים הלא אטרקטיביים “מגיע לי” ו”אבל בא לי!”. זו אותה תחושת קיפוח שמריצה את פלורי מ”האח הגדול” למסעות הבכי שלה, ואותה תחושה שעומדת בבסיס התנהלותן של נשים במידה 42 שבטוחות שאתי רוטר מ”קסטרו” אמורה לדאוג להן לפתרונות אופנתיים. וגם (ולהבדיל) זמרים שהתבגרו ונקלעו לקשיים כלכליים וחשבו שמישהו כלשהו, אחר, אמור לדאוג ולשחזר עבורם את הצלחתם הישנה.

אני באמת מקווה שלעולם לא אתקל ביאוש המר שמוביל מישהו ליטול את חייו. ודאי שאיני שופט מי שלא מוצא עוד טעם בחייו. אבל אני גם לא אקח חלק בהלקאה המשותפת של “איך אנחנו מתייחסים לזמרינו הותיקים”. ועד כמה זה הופך אותנו, ציבורית, לחסרי כבוד לערש תרבותנו. אני לא אקנה דיסק ש זמר שאיני מחבב עוד את שירתו, בדיוק כמו שלא ארכוש מעיל ממעצב שסר חינו בעיני.  נוסטלגיה היא לא חוזה מחייב, ואני לא אתלה פוסטרים של סמנתה פוקס בחדרי רק בגלל שבאייטיז הייתי בן 16 ו”לבי המה”.

תהרגו אותי אם אני מבין למה יצחק קלפטר, מוזיקאי, ראוי יותר לתמיכה ממרסל, תופרת, שסגרו לה את המפעל אחרי שלושים שנות עבודה.

כמו במשל החרגול והנמלה – שירת הקיץ היא לא הבטחה לתלושי מזון בחורף.

 

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה