הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

ל-יפים יש שרירים, הנכונות בלונדיניות, ואלה גם אלה, תמיד רזים. הם אף פעם לא אנחנו, הם בקושי הם.

29/01/2016

dar-2

dar-8

***

ושוב התפרסמה רשימת “היפים והנכונים”, ושוב אני לא שם, והיי. גם אתם לא.

מי כן – שלומית מלכה, עדן בן זקן, טיטי איינאו, אסי עזר, מגי אזרזר, אנחל בונני, דר זוזובסקי, לי בירן, תובל שפיר ואליאנה תדהר…. מכירים יותר משם אחד? מזל טוב, אתם בני עשר.

מדובר כמובן באנשים יפים, חלק מהם אפילו באמת מתלבשים היטב (או אוחזים בסטייליסט ראוי). ומעבר לזה?- נאדה. לא יצירתיות, לא מקוריות, לא אמירה אישית, אפילו לא “טעם טוב” מהסוג שנולדים איתו בניגוד לכזה שנרכש ב”זארה”. בקיצור –  שום דבר שיצדיק פיסת תהילה ממורטטת בהיסטוריה הארצישראלית.

בערך פעם בשבוע, מישהו מכתיר מישהו בתואר “יפה” “נכון” או “אייקון אופנה”. בדרך כלל מדובר בדוגמנית-זבת-חוטם, כוכב סדרת ילדים, וכדורגלן, אלה הם תמצית השילוש הקדוש הישראלי. ל-”יפים” יש שרירים, ה-”נכונות” בלונדיניות, ואלה גם אלה, תמיד, רזים.

כמו בנישואי קרובים ותוצאותיהם הידועות מראש – גם כאן המכתירים והמוכתרים הם אותו דבר של אותו דבר – מתחלפים ביניהם בריטואל ידוע ומפוהק. הכתר לי ואכתיר לך.

ואז – כל מי שהשכילה להתאים את הג’ינס לחולצה ושידכה להם גם תיק – היא לא פחות ממלכת סטייל בעלת סגנון מנומק, וכל מי שיצא בפיג’מה בשתיים בלילה לקנות סיגריות חוטף את קיתונות הבוז והסלידה השמורים לפדופילים מורשעים. כי פרופורציות זה חשוב.

לא מספיק להיות יפה, צריך גם להיות נכון. במושגים הקלוקלים שלנו “נכון” משמעו “מדובר”. שזה אומר שאתה גם בלונדיני ורזה וגם עושים עליך “יום בחיי” בערוץ הבידור, צילום פפראצי בבגד ים ב’פנאי פלוס’, יש לך מיליון עוקבים באינסטוש, ואתה מפנטז על לקנות דירה בחולות-ראשון מהכסף שתעשה בפסטיגל הקרוב.

לא מאמין? אבל כתבו את זה בפנאי-פלוס-וואלה-מאקו-אצל-גיא-פינס…

אז הנה מחשבה מנחמת (או מפחידה) – כיאה לתרבות שייצוגיה זוכים לאורך חיים של גחלילית, מאירה ללילה ובמשנהו נמעכת אל שמשת המכונית, גם הרשימות  האלה יהפכו מחר למשהו לרפד בו את הכלוב של האוגר.

dar-6

רותם ואסי

dar-5

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה