הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

התכנית הכי עלובה ומעליבה בארץ חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה רינגלר. היה מאמם ומדאים. ו-וואו גם.

13/11/2015

מהפך

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם “איט גרלס” הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב’הוט’) חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה רינגלר.

מופע אימים של עילגות אין סופית, המון-המון בלונד, ותועפות של טעם רע. לצפות ולבכות ולהזמין כרטיסי טיסה ללא-חשוב-לאן, העיקר שאין בו יב”ז.

זה כל כך עלוב שאפילו לכתוב על זה נראה לי אכזרי כמו לבעוט בסוס מת. אבל העובדה  שהרדדת הטלוויזיונית הזו היא מראה מדויקת לאופן שבו שכבת גיל מסוימת מדברת-מתעניינת-מעריכה…מחרידה את שנתי בלילות.

כי המוצר העלוב הזה הוא ניצחון הסטייליסטים על כל מה שהוא נכון ונבון. הסגידה לנראות, ההאלהה של ההתעסקות בחור התחת (המטופח) של עצמנו,  הפלסטיקיזציה של היופי.

המעשים שהם עושים בשפה העברית, הם לא סתם מגונים, הם פליליים. הם דוברים “עילגית” שוטפת, שעטנז מקומם של עברית, אנגלית, ושיבושי לשון.

מכפילים –”ליגה ליגה”, “משו משו”,  ואז מקצרים – “משקף”, “מכנס” (ושיתאים ל”כפכף”, כמובן).

ולנצח שלושה פעמים, ולעד עשר שקל.

האנשים האלה נטשו לגמרי את האמצע. השפה שלהם, כמו קיומם כולו, מתרחשת רק בקצוות – או מאמממם או מגעיל. כאילו השימוש הגורף בסופרלטיבים יהפוך את החיים שלנו כאן לפחות נוראיים.

“למדנו והחכמנו” מבטיחה לנו יעל בסיום כל פרק משימות בו מסביר לנו מישהו לא חשוב, איך לעשות לשפתיים שלך משהו לא חשוב, ולהתאים אותו לחגורה. על הדרך יקפידו אושיות ה-ביוטי להעליב את הקנדידטית המתהפכת, את עור פניה, טעמה האופנתי, צבע שערה, וכמובן, לקרוא לה שמנה בהמון תחפושות מילוליות.

בין חצץ לשוני אחד למשנהו אנחנו מוצפים בתוכן שיווקי, מהזן הכי חסר בושה שנראה על המסך. פרסומות במסווה של…פרסומות. אפילו להסוות לא מנסים. הרי ברור לכל שהתכנית משודרת למטומטמים בלבד, אז למה להתאמץ?

לכל ג’וק שמופיע בתכנית יש “וויזן”, לכל שממית “לוק”. כי, אל תראו אותן ככה, לכל חיה ורמש יש מורשת קוסמופוליטית, באינגלישית רהוטה.

ועכשיו הרגע לו חיכינו (מסבירה-מרימה לנו היב”זית הנרגשת) זאת אומרת – מרימים את המסך, היישר לתוך ה-”וואו-וואו-אני לא מאמינה. וואו-וואו” שכו-לם משתתפים בו – המשודרגת, המשדרגים, אפילו כתוביות החסות עושות וואו. כי באמת, זה מדאים, וואו.

ואם זה לא היה ברור מראש – הבנות שעברו מהפך נראות בסופו הרבה פחות מגניבות, צעירות, או יפות. וכל מה שאני רוצה זה להחזיר להן את בגדיהן המקוריים, לשטוף את הצבע מפניהן ומשערן, לחבק ולומר – לכו, תחיו.

עוד מהבלוג של ארז עמירן

Thumbnail

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

Thumbnail

גברים, גמלים, ודבשת

אומרים שהגמל לא רואה את הדבשת של עצמו. במקרה של הגמל, זה די נסלח, אף אחד לא באמת מצפה מגמלים להסתובב במדבר עם מראת צד מכוונת אל התחת. גברים (לעומת זאת), בעיקר מגיל מסוים והלאה,...

תגובות