הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

באופן מסוים, הלא-בגד הזה של בר, הוא סיכום העונה כולה – נוצץ, וולגארי, ולא מצליח להסתיר את העובדה שהסוס הזה כבר לא יכול לרוץ.

06/09/2015

x-2

בואו נגיד את זה בקול רם – זו הייתה עונה פח. המתמודדים, השופטים, השירים, ההדחות – הכל שידר עולב וצחנה קלה של עובש. טוב יעשו קברניטי רשת אם יודיעו שמדובר בעונה האחרונה של הקקפוניה המביכה הזו. נראה לי שמיצינו, הו-הו מיצינו, את העניין שיש לנו בתחרויות שירה.

אירוע הגמר (הארוך עד מוות) ששודר אמש באמת נעץ את המסמר האחרון בארון הקבורה של התכנית. לא מוות הירואי ומפואר , חלילה, אלא גסיסה איטית ומייגעת בין פרסומת לפרסומת.

אז מה היה לנו שם – נציג הזמר המזרחי , נציגת העלייה הרוסית, ואחת רוקנרול מזדקן. ממש קיבוץ גלויות מייצג שעסק בשחיטה דאעשית של מיטב הפזמון העברי והלועזי לדורותיו.

אז כן, לאנה טימופי יש קול אדיר, שהיא עושה בו שימוש אחד ויחיד, ויוסי שטרית נשמע כמו עוד עשרות יוסי שטריתים אחרים (הוא לא זכה כבר קודם ב”הכוכב הבא”?), והזוכה, דניאל יפה, היא יותר איגי וקסמן מ-ביונסה.

כן, היה זה לא טוב, היה רע, בלי תפארת. ובאין עניין בזמרים המבצעים, ובהתפוגג ניחוחם של סיפורי הרקע המרגשים, נותרו לנו רק השופטים (המביכים) ואחת, בר רפאלי.

השופטים היו החלק הכי מיותר בתחרות המיותרת כולה. שירי מיימון ממונה על גזרת ה”מאמם לך”, משה פרץ על הפירגון הלא מנומק, פורטיס על הנוסטלגיה, ועברי לידר על ההטרדות המיניות (שבמסגרת האפליה המתקנת, מכוונות לגברים שבחבורה) . בין לבין הם מחליפים מהלומות מילוליות מתוסרטות ומבוימות, ומתחרים ביניהם מי ידחוף קלישאות רבות יותר במשפט אחד (משה ניצח, בקושי)

מאחר שיומרני ואף לגמרי-מיותר להתייחס לאירוע מבחינה מוזיקלית (עברי לידר מבצע מעשה סדום פומבי ב”פרכה במרצדס” שהוא עצמו כתב, והעולם שותק) אפשר לעבור לדבר על הבגדים. או במילים אחרות – הנה תירוץ נהדר להעלות עוד תמונה של בר רפאלי.

אז ככה – מבחינתי, מדובר באחת הנשים היפות בתבל. העובדה שהיא אוטוטו חוגגת את נישואיה לאיש-שהוא-לא-אני, שוברת את ליבי. היא כובשת, ו”כשהיא מחייכת, גם אני מחייכת”. כל אלה ועוד…

ועדיין, אני תוהה, מה לבשת שם מה? ולמה??

לאורך כל העונה היא התהדרה בבגדים ש, בואו נקרא להם בזהירות, “מעוררי מחלוקת”. איפוק, או סתם אלגנטיות, הן לא המילים הראשונות שקופצות לי לראש. מצד שני, מילא, כל עוד שוחררו לעין הציבורית רגליה המושלמות, דייני.

אבל בגד רצועות המסקינטייפ הנוצצות שליווה אותה בשלב הגמר (מבית היוצר של “ורסאצ’ה”) היה יותר ממה שהלב עומד בו.

לטובת מי שדילגו על הגמר, מדובר בשילוב של קישוטי סוכה עם “רגע, אל תצלמו, נפלו לי התחתונים”. לא רגע מכונן. לא של עולם האופנה, לא של המדיום הטלוויזיוני, לא של בר רפאלי.

באופן מסוים, הלא-בגד הזה, הוא סיכום העונה כולה – נוצץ, וולגארי, ולא מצליח להסתיר את העובדה שהסוס הזה כבר לא יכול לרוץ.

x-1

עוד מהבלוג של ארז עמירן

Thumbnail

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

Thumbnail

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות