הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

אחד אחד התייצבו האקס-ריאליטיסטים ושטחו בפנינו את חבורותיהם ופצעיהם– זו התגרשה, ההוא התמכר לכדורים פסיכיאטריים, זו פשטה רגל, וזה פיתח הפרעת אכילה. מממ… צר לי, אני מנסה לגייס חמלה ואין בי.

17/08/2015

ril-2

זה היה סיפור ידוע מראש. השילוב של גיא פינס, דוקו-ריאליטי וערוץ עשר, לא יכול להניב אלא את שקית ההקאה שנקראת “מציאות נושכת”. מצעד  בכיינות של אנשי ה”מגיע לי”.  או כמו שאומרים אצלנו בישראלית “עבדתם עלינו, תביאו פיצוי”!

אחד אחד התייצבו מולנו אלה שבזבזו מזמן את חמש עשרה דקות התהילה, ושטחו בפנינו את הפצעים– זו מושפלת, זו התגרשה, ההוא התמכר לכדורים פסיכיאטריים, זו פשטה רגל, וזה פיתח הפרעת אכילה. מממ… צר לי, אני מנסה לגייס חמלה ואין בי.

אני שומע את מאוכזבי הריאליטי – המרוסקים, המרומים, המרוקנים. אני שומע אותם וזה נשמע לי כמו או אוי אוי…

מדובר באנשים בוגרים, צלולים בדעתם (נגיד) שמרצונם החופשי הלכו ושמו את החיים שלהם תחת זכוכית מגדלת מגה-פומבית.

הסכמתם, ידעתם, חתמתם.  אז מה לעזאזל חשבתם??

נכון, קשה לחזור מאחוזת אוטופיה בממלכת פריים-טיים לשיכון ד’ בשומקום. ככה זה כשאתה נבעט מהיכלי התהילה אל החיים של “האנשים הפשוטים”. והחיים שמחוץ ל”מציאות” הם עלובים, עלובים נורא, מסתבר. ומישהו, הרי הבטיח להם, לכל הפליטים, שמעכשיו והלאה החיים שלהם הם לגימה ארוכה של שמפניה ותותים. אז איך הם גומרים עם דאייט טמפו פושר וביסלי גריל?!

מבחינתם, כולם אשמים – הונו אותם, השפילו אותם, שיקרו, הבטיחו ולא קיימו…הם עצמם, ברור, לגמרי לגמרי בסדר. זה “אלה”, כוחות השחור של הטלוויזיה שהפכו את החיים-של-אחרי שלהם לגיהנום.  והגיהנום, למרות מה שספרו לכם, הוא לא הזולת, הוא החיים מחוץ לוילה של האח הגדול. החיים של מי שלא ליקטה את ה-ורד של “הרווק”. גיהנום ההתעלמות, המחיקה, הואקום שנוצר כשהמצלמות כבות.

דקות התהילה, בראייה שעוותה מעל ומעבר לאפשרי, הפכו חשובות יותר מהחיים עצמם. הן לא רק הופכות אותך למי “שעשה את זה” (ולא סתם, מול כל העולם) אלא גם אמורות לדאוג לפרנסתך מכאן והלאה. כשזה לא קורה (וזה כמעט-אף-פעם לא קורה), מתרסקים.

מה שאותם אקס-ריאליסטיים לא מבינים (או מבינים ומכחישים) הוא שהם נושאים על חזם את תווית “פג תוקף” מהרגע בו צעק הבמאי את ה”קאט” האחרון.

חלק מהפליטים ממורמרים על מה שקרה להם במסגרת התכנית, רובם ממורמרים דווקא על מה שלא קרה להם. הם לא הגשימו את ייעודם. קרי – לא הפכו למפורסמים למשך שארית חייהם.

ואז דורין סגול (הייתה כזו, ב”אח הגדול”, גם אני התקשתי להיזכר) מארגנת לעצמה “הקיץ של אביה” ועושה מסיבת יומולדת אליה אף אחד לא בא. זאת אומרת, אף אחד מפורסם. והדמעות, והאכזבה, וההתפכחות, כאילו, אבל לא באמת. (גללו מטה, יש הסבר)

שמעתי שמתחילים המיונים ל”מי רוצה להיות אנורקסית באיי הבתולה” – באים להירשם?

***

בשולי הדברים -

בצהריים, אחרי פרסום הטור, בעודי בוחש בפסטרמות של טיב-טעם, אני מקבל טלפון מדורין סגול (זו המככבת בפיסקה האחרונה). היא מבקשת ליידע אותי שמדובר במניפולציה של העורכים, והיא בכלל לא בכתה כשלא הגיעו סלבס ליומולדת שלה, היא פשוט לא הזמינה אותם, והיא לא ידעה שזה מה שצילמו, ושככה יערכו, כי מי העלה על דעתו שלהפקה יש אג’נדה משלה, כזו שאינה מסונכרנת עם הצרכים של דורין סגול…האימה והתדהמה. (אתם שומעים את הבום? זו הלסת שלי צונחת על הקרקע בתדהמה- הפקה נצלנית? עריכה מניפולטיבית? אצלנו בטלויזיה??))אבל פייר- לבי נכמר עליה. באמת ובתמים. ניכר היה בה שהיא כאובה ופגועה.  אז אני כבר פחות עומד מאחורי המשפט הפותח שלי – “מנסה לגייס חמלה ואין בי”

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה