הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

החזה של סופיה מצ’טנר, הישבן של עמית מכטינגר, ואיך הם קשורים לטרנדים אופנתיים ולפמיניזם

21/07/2015

עולם האופנה החליט ש-שקוף.

ומה שלא שקוף, חשוף, העיקר לשחרר כמה שיותר עור לאוויר העולם. גם אם העור הזה שייך לסופיה,  ילדה בת 14, שכל הפייסבוק כבר עשה עליה את מנת הצדקנות היומית שלו, וצקצק עליה לעייפה, אז אני אפילו לא אנסה להיכנס פה לעובי הקורה ההיא…

shakuf-sofia

(סופיה על המסלול של ‘דיור’ – צל הרים כהרים?)

אבל זה לא רק בית דיור והגאווה-הלאומית-שלנו-מתוצרת-חולון. יותר ויותר מעצבים החליטו ליישר קו עם מגמת החיסכון בבד ויצאו אל הבמות לנפנף בפטמות . לא שלהם, כמובן, של הדוגמניות.

כדי לא להסתבך עם עירום מוחלט (שהרי אותו אי אפשר למכור כבגד) רוב המעצבים עקפו את הבעיה עם “שקוף” – זה שמגיע בצורות מגוונות – וואל, תחרה, רשת, שיפון…המון שמות שתכליתם אחת – להראות את הציצי.

shakuf-gucci(מתאווררים על הבמה בתצוגת האופנה של גוצ’י)

ברור, זה ממש לא חדש. הקיץ מביא אתו תמיד הקלה בעומס הבד, ובואו נודה, האופנה מעולם לא ניזוקה כשהיא תורמת את חלקה להעלאת מפלס החרמנות הגברית. רק שהשנה נדמה שמדובר בהתגייסות גורפת לטובת מריירי הקיץ והקלת עבודת הפנטזיה שלהם.

ותתפלאו (או שלא), מאותו צד של הנאורות הפמיניסטית, אל מול הצועקות “פדופיליה” על גבה של דוגמנית-העשרה שנחשפה בשמלה-לא-באמת-אטומה על המסלול, ניצבות אחיותיהן שדווקא קוראות קריאה פמיניסטית של כל העירום המוחצן הזה. מבחינת  ”גופנו הוא שלנו, ורק אנחנו נחליט איך וכמה לחשוף אותו”. לבוש מאוורר, או אפילו עירום חלקי הוא בשום מקרה לא “הזמנה לאונס”. או במילים אחרות – נשים – אל תחביאו את גופכן, גברים – תשתלטו על עצמכם. אז, אולי אלה השיירים של “מחאת המכנסונים” התיכוניסטית, אבל מה שנכון נכון. הבעיה היא לא של הלובש, אלא של העין המתבוננת.

די ברור שהקישור בין הטרנד החשוף להתעוררות הפמיניסטית הוא קלוש במקרה הטוב. עולם האופנה לא נודע כזירה לקידום מאבקים נשיים דווקא, אבל (וזו דעתי הבלתי אחראית שלי בלבד) – כל עוד זה מרגיש טוב, לא נלבש בכפייה, ומאפשר לנו להעביר את הקיץ הגיהנומי בצורה קצת פחות מזיעה, אני לגמרי בעד (לנשים ולגברים גם יחד, כמובן)

קריסטן2- זוהיר מוראד

(קריסטין סטיוארט עושה את נכון)

כדאי כמובן ללמוד מה”זרים” איך עושים את זה “קום-איל-פו” ולחשוף בלי להיות וולגאריים. כי כשאנחנו מתרגמים לישראלית  את המגמה הזו, זה נגמר רע. ממש רע.

כמו למשל בהופעה המדוברת של עמית מכטינגר במה שכבר קיבל את הכינוי “שמלת התחת”. מעצב הבית של “לילהמיסט” הצעיר (והמוכשר דווקא) בן זייגר, החליט לשלוח אותה לאירוע מתוקשר “קומנדו” מתחת לשמלה שקופה לגמרי. עמית אמנם הצהירה ש-”בתור אייקון אופנה אני מחויבת לאיזה סטייטמנט” (נו, ב’מת?!) אבל המחויבות היחידה שאני ראיתי שם היא מחויבות לתועפות של טעם רע.

אז הנה, עמית מכטינגר מדגמנת “טעם רע מהו” בלינק המצורף 

כי בסופו של יום, ועם כל הכבוד, לא כולן ריהאנה

shak-1(ריהאנה לובשת את עצמה – צילום gettyimages)

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה