הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

ככה פתאום, הזקנים כובשים את עולם האופנה. אנחנו לוקחים חזרה את מה ששייך לנו. אנחנו חכמים יותר, וכן, גם יפים יותר.

19/02/2015

אתם  מכירים בוודאי  את הטענה הרווחת שאם איתרע מזלך ועברת את גיל הנעורים, אתה יכול להניח את הראש על איזה קרחון ולנדוד איתו אל האין-כלום. “בגילך??! אין לנו מה להציע. וסגור את הדלת אחריך כשאתה יוצא…”

התרבות שלנו לא יודעת לחנך להזדקנות, ויותר מכך לא מאפשרת לייצוגים של זיקנה להיחשף ציבורית (איכס, כל הקמטים האלה…) כך שהעונש על בגידת הגוף הוא פשוט היעלמות.

אנחנו כבר מותנים לחלוטין לזיהוי האוטומטי של נעורים עם יופי, ולכן הבחירות האחרונות של בתי אופנה גדולים בפרזנטורים “מקשישים”, מפתיעות (ומשמחות).

זה התחיל עם ג’וליה רוברטס בת ה-47 שנבחרה לשמש כפנים של בית ג’יבנשי”. בית האופנה “סלין” צילם לקמפיין שלו את ג’ואן דידיון, עיתונאית וסופרת בת 80.  והזמרת ג’וני מיטשל בת ה-71, היא הפנים החדשות שבחר המנהל הקריאטיבי הדי סאלימן עבור המותג ”סן לורן”

old-joni

ניתן לחשוב שגברים מזדקנים שפר עליהם מזלם יותר. בקולנוע, למשל, הם תמיד הורשו להתבגר באופן חופשי יותר מעמיתותיהן הנשים. הם גם צוותו לנשים צעירות מהן בעשרות שנים כי “זה מקובל”. שיער מכסיף ועיניים חרושות קמטים (כל מה שאסור לנשים) הם מקדם סקסיות מוכר כשזה נוגע לגברים על המסך. אבל בעולם האופנה המסורת הזו לא ממש תפסה. שם, במחוזות הלה-לה-לנד של בועת האופנה, גם גברים חייבים להציג פנים חלקות וגוף גבעולי.

לא עוד.  מיכאל ברישניקוב, הרקדן האייקוני  (ולנצח המאהב הרוסי של קארי ברדשאו מ”סקס והעיר”) בן ה-67 מככב בקמפיינים של בית האופנה ‘ראג אנד בון’. והוא עושה את זה נפלא – באלגנטיות, באגביות, בהומור, וב’קוליות’ שאין לאף דרדק בן 18 עתיר קוביות בטן.

old-barish

old-bari2

Photo By Andreas Laszlo Konrath

כן פתאום, הזקנים כובשים את השערים שהיו נחלתם הבלעדית של הנערים שבחבורה. אז שג’סטין ביבר ימשיך להכחיש “שיפור נפחים” בפרסומות לתחתונים של “קלווין קליין”. מ’כפת לנו?! אנחנו לוקחים חזרה את מה ששייך לנו. לוקחים את המושכות לידיים, ומראים לכל התינוקות האלה מאיפה משתין הדינוזאור.

כי אנחנו -חכמים יותר, יודעים יותר, ויפים, כן גם יפים יותר.

***

וזה הוידיאו (הלגמרי-לגמרי מגניב) של ה-ברישניקוב מהקמפיין של ראג & בון – אל תוותרו

embedded by Embedded Video

 

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה