הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

דוגמניות חשופות בתצוגה בבית כנסת. אולי לא חילול קודש, אבל חילול הטעם הטוב, ללא ספק.

18/12/2014

המעצבת מילי דהן הציגה את הקולקציה שלה בבית הכנסת “בית אל” בתל אביב. הרשת סערה, רב בית הכנסת טען שהוטעה, והמעצבת עצמה אומרת שמבחינתה היא דווקא כיבדה את המקום ואת המעמד.

התצוגה נערכה כבר בסוף נובמבר, אבל רק כעת, עם פרסום ביקורות האופנה על האירוע, הוא בוער ברשתות החברתיות ובתקשורת הדתית  וגורר אחריו שובל של טוקבקים זועמים שנעים על המנעד שבין “חילול קודש” ל”תמותי אנטישמית”.

ארגון רבני “צהר” השותפים בהפעלת בית הכנסת מסרו שהם מזועזעים מביזוי בית הכנסת וחילול הקודש והם נערכים לפעול באמצעים משפטיים נגד ההפקה.  הרב הראשי דוד לאו אמר כי הוא נחרד לשמוע על הפגיעה הקשה שהתרחשה בבית הכנסת, ולו זה היה קורה ברוסיה או בארצות הברית, לא היינו עוברים על כך בשתיקה.

מן הצד השני טוענת המעצבת מילי דהן שההפקה בבית הכנסת הייתה באישור ובכפוף לתשלום ומכחישה כל ניסיון לפגוע ברגשות הציבור הדתי.

מכאן והלאה מקבלים דבריה של המעצבת גוון ביזארי, והיא מסבירה שהסרטונים מהאירוע המתעדים דוגמניות בלבוש בלתי הולם, אינם משקפים את אופי התצוגה. ה”חישוף” התרחש בגלל התקף אפילפסיה של איש ההפקה שגרם לבלגאן מאחורי הקלעים ושיבש את התכנית המקורית לפיה יעלו הדוגמניות מכוסות….כל כוונתה הייתה “לחבר ולהפגיש בין העולמות ולהראות שיש בגדים אופנתיים וגם שמרניים שיכולים להיכנס לבית הכנסת…”.

“אופנתיים” כמו גם “שמרניים” הם מושגים מפוקפקים במקרה הנ”ל. כך או כך הם אכן הוצעדו על דוגמניות מסביב לבמת הקריאה בבית הכנסת בליווי מקהלת חזנים. צנועים, הם לא היו. גם לא מעניינים, או סתם נאים, ואני, באופן אישי מתקשה למצוא בלוקיישן ההו-כה-מקורי-ומגניב משהו שהוא מעבר לפרובוקציה לשמה.

השראה שמגיעה מ”טיולים בבתי כנסת בארץ ובעולם ומעיצוב הויטראז’ים והשטיחים האופיינים לבתי כנסת באירופה…” היא בלה-בלה שיווקי שמחליק היטב באוזן, אבל בסופו של דבר כל המהומה הזו ליוותה קולקציית בגדים ש,לדעתי, לא היו זוכים לשמץ של התייחסות לולא הוצגו במקום בו הוצגו.

אולי לא חילול הקודש, אבל חילול הטעם הטוב, ללא ספק.

תצוגת האופנה של המעצבת מילי דהן - צילום ערן לוי

תצוגת האופנה של המעצבת מילי דהן - צילום ערן לוי (4)

תצוגת האופנה של המעצבת מילי דהן - צילום ערן לוי (16)

צילומים – ערן לוי

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה