הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

במקרה של קרן מור מדובר, כנראה, במי שקראה על עצמה בעיתון שהיא הפאשניסטה הכי גדולה בארץ, האמינה, והחליטה שבעצם זה אומר שהיא גם כובענית.

26/11/2014

קרן מור משתפת פעולה עם “קסטרו” ביצירת מיני-קולקציה של כובעים. האייטם המוביל בקולקציה הוא מין יצור כלאיים המחבר כובע גרב עם רעלת רשת. כן. כזה.

קרן-2

קרן-1

צילום – דודי חסון

על פי היח”צ מסתבר שהרעיון המדהים הוא פרי מוחה הפורה של בתה של קרן, שבפרץ של השראה עיצובית תפרה יחד את כובע הגרב של מנשה עם פיסת טול. האמא הגאה חשבה שיהיה זה מן הראוי לשתף את כל בית ישראל בגיחה הפאשניסטית של משפחת מור-נוי למחוזות ה”על מה לעזאזל חשבתם”.

והנה פנינים נוספים מן הקומוניקט – “בהשראת דמותה יצרו בסטודיו לעיצוב קולקציית כובעים שמשלבת בין מראה היומיום לבין הגלאם ההוליוודי של שחקניות שנות ה-40: כובעי גרב וכפפות סרוגות עם שילוב טול דקיק בדוגמת נקודות קלאסי, שמעניק להם טוויסט של ערב, אלגנטיות, הומור ושיק. ” ולא, זה לא מערכון של “החמישייה”.

כשהבת שלי הייתה בגן היא הייתה חוזרת הביתה עם מאפרה עשויה מאצטרובל, צבע גואש, וגליל של ניר טואלט. מעולם לא עלה על דעתי לקחת את היצירה הזו אל “פוקס-הום “(למשל) ולומר להם – שווקו והפיצו!

הערצת הסלבס של “קסטרו” היא כבר מן הידועות. טרם נרגענו מקולקציית הקפסולה השנייה של עברי לידר (IVRI2), שעולה בי חשד שאפילו עברי לידר עצמו מסרב ללבוש פריט מפריטיה והנה מגיעה קרן מור ומנחיתה על ראשינו את ה(אין ברירה אלא להודות שמדובר ב-) כובעים מטופשים באופן יוצא דופן.

אימוץ סלבס על ידי בתי אופנה והפיכתם ל”מעצבי הבית” הוא לא המצאה ישראלית, כמובן. נדמה שכל דוגמנית שגמרה לסמן וי על שער ב”ווג” בעירום מרומז, נישואין לכדורגלן, ופרישה מתוקשרת מממלכת החסה לממלכת החיתולים, נחטפת על ידי רשת אופנה לתפקד כמעצבת.

במקרה של קרן מור מדובר, כנראה, במי שקראה על עצמה בעיתון שהיא הפאשניסטה הכי גדולה בארץ, האמינה, והחליטה שבעצם זה אומר שהיא גם כובענית.

ואיזה מזל שתמיד יש איזה בית אופנה שמוכן לתרום את הפלטפורמה לטובת  סלב בעל חלומות על תהילה עיצובית.

***

בינתיים גם גיליתי (זאת אומרת – גילו לי) שכובעים בדיוק כאלה נמכרים באתר אסוס כבר כמעט שנה. שזה אומר א’- שכובעים אויליים וטעם מפוקפק הם לא מונופול של רשת האופנה הישראלית, ו-ב’- שהסיפור המשפחתי והמרגש של קרן מור על בתה היצירתית הוא אפעס מוגזם, במקרה הטוב.

asoss

הגרסה הלונדונית

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה