הבלוג של ארז עמירן

מידות רעות

מעצב אופנה, מרצה ב"שנקר", מנחה ויועץ למעצבים, מאייר וכותב.

עדכונים:

פוסטים: 201

החל ממאי 2011

שאלות שאני שואל את עצמי ביציאה מהמלתחות של מכון הכושר – מה נסגר עם שיער הגוף הגברי, ומי החליט שמותר לוותר כליל על המדשאה שבחזית הבית??

01/10/2014

המושג הטרנדי האחרון במחקר הסוציולוגי הוא “דיבור גוף”. כלומר – האופן שבו אנחנו מדברים על גופנו (לרוב לא בחיבה יתרה) ומשווים אותו לגופם של אחרים (שגם הם, בתורם, מדברים עליו שלא בחיבה יתרה, וחוזר חלילה). אותו “דיבור גוף” שפרנס לאורך השנים אלפי פסיכולוגים, כמו גם קומדיות טלוויזיוניות, נחשב באופן קטגורי למונופול נשי.

לא עוד.

הביקורים התכופים (והמזיעים) שלי במכון הכושר הסמי-שכונתי, מייצרים מפגשים מהסוג המלתחתי שהופכים את אותו “דיבור גוף” לשפה הרשמית של אנשי השרירים והיזע. ולא מדובר פה באוחצ’ות מועדונים שאימצו כבר מזמן דיבור נשי קולח, אלא בסטרייטים מהסוג הבבוני דווקא, שבין השוואת מעללי מיטה עתירי טסטוסטרון ומיזוגניה (פימפמתי אותה שעתיים… זרמה אתי בתנוחות…) הם מדברים על דיאטות, ושייקים, וחיטוב בטן, והרמת חזה, ומלחמה בשיער גוף מיותר.

וכשאני אומר “מיותר”, אני פותח מנעד רחב במיוחד.  אז ראשית, בואו “ניתן בהם סימנים” -

המרוטים למשעי

שזה אומר – קן-של-ברבי בגרסת בשר ודם.

האמצעים – חודשי-חופשי במכון הלייזר

ה-”גם וגם”

שזה אומר – סלקציה על בסיס גיאוגרפי – חזה-שעיר, בטן-חלקה, או כל בחירה אחרת שמחלקת את הגוף לג’ונגלים ומדבריות.  

האמצעים – סכין גילוח

המדוללים

שזה אומר – סלקציה על בסיס נפח – האזורים המיוערים נשארים במקומם, רק עוברים הנמכה וקיצוץ.

האמצעים – מכונות תספורת.

אם הגענו עד הלום ללא עזרת שקיות הקאה, אז הנה אני זורק לשולחן גם את העניין הזה – חלק מהמפמפמים-הסדרתיים החליט להיפטר גם מהמדשאה שמסביב לזין.

הוויכוח על כיבוש הבוש הנשי, גורר אחריו, אוטומטית, קריאות נגד הכפפת נשים למושגי פורנו גבריים, שליטה, ביזוי… בקיצור –כל הארסנל הפמיניסטי הידוע. בכל הקשור למקבילה הגברית, אנחנו משוחררים מהפאבלוביות של “מלחמת המינים”, והוויכוח מצטמצם למושגים של יופי, גבריות, נוחות.

הגברים-של-המכון מסבירים שמדובר בבחירה אסתטית בלבד – השילוב של שרירים עם שיער, הם טוענים, הוא פשוט קופי מדי.  כן, גם “שם”.

לדעתי (לעומת זאת) – כל בית מכוער, ייראה טוב יותר עם קצת דשא מסביב. המראה הקרח מזכיר לי גוזלים מפוחדים ופעורי מקור.

ויש האומרים שבכלל, הכרזת המלחמה על שיער הגוף הגברי היא חלק מקונספירציה נשית שתכליתה להטעימנו מאותו תבשיל מוקדח אותו בישלנו לנשותינו ההיסטוריות.

נקמה מתוקה המוגשת מרוטה או קצוצה דק. בשלב הבא, תתכוננו, אנחנו עולים על מיני ועקבי סטילטו.

***

הר טרשים קרח…

gever-3

תסרוג לי שטיח

gever-6 

***

עוד מהבלוג של ארז עמירן

תצוגה מקדימה

מפוטר

ההחלטות הלא מושכלות שעשינו ב-אייטיז (וואי, אופנה, עולם הזוהר, מגניב!!) חוזרות עכשיו לבעוט לנו בתחת. אז זהו. אחרי 14 שנה בהם הייתי המעצב הראשי של FIX    וחשבתי שהעולם מורכב...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ה-רשימה. דברים שאת חייבת בארון (וכמה שלא)

אז הנה, בלי הקדמות, השמינייה שאי אפשר בלעדיה. לשנן, להפנים, לבצע. וכן, זה יהיה במבחן. חייבת בארון ג'ינס שווה – להשקיע!! אחד כזה טוב, של חברה מוכרת (לא, לא ביזל, לא ליגייס, ולא...

תצוגה מקדימה

המהפח

התכנית הכי מיותרת בארץ (נו, טוב, יחד עם "איט גרלס" הנלעגת שנותנת פייט ראוי ב'הוט') חוזרת לסיבוב נוסף. הפעם בניצוחה של יעל-בר-זוהר וכפילת אשת ראש הממשלה הלא היא סנדרה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה